Комунальна служба у Ковелі калічить і рубає дерева

09.12.2021 17:02

Озеленення – важлива справа в місцевому господарстві. Ним подекуди займалися вже в древніх містах Дворіччя. З історії відомі сади Семіраміди. Люди, які займалися озелененням, мали неабиякі естетичні смаки і високо цінувалися. Ми часто бачимо телепередачі про версальські сади.

Звичайно, скажете, Ковель – не Вавилон і не Париж, але піклуватися про його озеленення необхідно. Насамперед, зелені насадження це важливий фактор екологічного середовища. Крони вловлюють пилюку і шкідливі міські гази. За дуже грубими і приблизними підрахунками, в процесі приросту одного кубометра деревини в атмосферу виділяється щонайменше 1 тонна кисню. Крона є тією лабораторією, що очищає наше міське повітря. Але якщо пройтися вулицями Ковеля, то неважко переконатися, що за останні два десятиліття понад 95% всіх дерев – скалічені, крони були повністю обрізані і дерева перетворилися в своєрідні «мітли», які чекають на начальство…

Публікація за темою: Андрій Миронюк: Ковель, «правильна» корекція дерев, якої немає

Дерева на вулицях міста стали жертвами останніх двох мерів. Показати легше, ніж говорити. Ось на фото знизу – дерево, що зростало на околиці парку культури і відпочинку імені Лесі Українки, навпроти центральної районної лікарні.

У дерева зрізали верх, і вже верхня частина стовбура, більше метра, згнила і стовбур заселився трутовиками. Витрачаємо міський бюджет на шкідливі для міста роботи.

Через відсутність догляду дерева ялини всихають навіть перед Ковельською міською радою.

Можна побачити і дерева-«мітли» на вулицях міста. Майже всі вони заселені дереворуйнівними грибами, дуплисті тощо.

Хвороби дерев мають здатність поширюватися.

Ті особи, що займаються озелененням, повинні бути ознайомлені з такими питаннями. Вони добре висвітлені в сучасній літературі і міська рада могла би придбати книги з паркового будівництва чи декоративної дендрології. У Ковелі часто створюють комісії щодо знесення дерев (а їх вирубують сотнями). Кожен раз комісії не оглядають дерев, пишуть заочні і некомпетентні висновки, які зовсім не відповідають обставинам справи.

Нещодавно в Ковелі трапився такий прикрий випадок. На східному березі водосховища комунальне підприємство «Добробут» затіяло знесення 136 дерев. Наймолодший депутат міської ради Андрій Миронюк підняв питання і виїхала влада та громадськість на місце. Від громадськості і я був там присутній. Виявилося, що ті дерева ніяка комісія не оглядала, а акт писали в конторі навмання. Якщо б депутат не підняв питання, то запопадливий керівник «Добробуту» «витягнув» би з міської казни біля 100 тисяч гривень та ще й «загнав» би біля двох вагонів дров. Належний депутатський контроль мав би велике значення для міста.

Повертаючись до озеленення міста, хотів би зауважити, що не варто вичікувати поки Ковель перетвориться в кам’яний мішок. Зараз широко йде встановлення бруківки на вулицях і дворах. Особливо на цьому наполягають багатші люди. Але тут інша небезпека. За минулі роки наші двори в тій чи іншій мірі були озелененими, а багаті люди вимагають знесення дерев, бо потрібні стоянки для їх автомобілів. Ну що ж, панове, багатші люди! Кому стоянка для автомобіля, а дехто дожив до такого віку, що радий і ковтку свіжого повітря. Встановлення бруківки не повинно супроводжуватися винищенням дерев. Навколо останніх повинні встановлюватися захисні бар’єри.

І під кінець, які б плани озеленення чи благоустрою не приймалися, треба зберегти ті насадження, що вже є. І насамперед, громадський контроль тут повинен сказати своє слово.

Публікація за темою: На місці кожного зрізаного дерева мер Ковеля пропонує висаджувати три нових

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

  1. давно всі знають що КП Добробут -це повний атстой. але михалевич родич дудки. Тому й дає заробити комунальний відділ добробуту. а той калічить дерева.

  2. А якби дерево впало або на машину або на людину тоді писали би що ніхто нічого не робить.

  3. Така ж ситуація на Ковель,2.Комунальники покалічили дерева по вул.П.Могили.Позрізали по пів дерева ,зробили кострубато,що не в тин ,ні в червону армію…..Мало то

  4. Мало того,що понівічели дерева,так понакидали на тротуар вітки,що людям пройти не можна,хоч літай

  5. Бара.. рукожопі спочатку посадіть а потім зрізуйте а не навпаки.Будете літом нити що тіні немає дерево і тінь дає і прохолоду від пилі захищає вже ліси порізали що на весні пилюка така що очі засипає ще вдихаємо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *