Ковелю потрібен державний екологічний інспектор

28.10.2021 18:52

Чисельні і, на мою думку, грубі порушення екологічного законодавства на території міста свідчать про необхідність введення в Ковелі посади державного екологічного інспектора. Така посада в Ковелі була завжди, але після того, як при отриманні хабаря був затриманий екологічний інспектор посада залишається вакантною.

В області вирішили спростити собі життя і піти в «підпілля» за принципом: немає чоловіка, то й претензій ні до кого не буде?

А тим часом гучні екологічні порушення на території міста змушують громадськість Ковеля потурбувати владу. Так, наприклад, два тижні тому в центрі міста навпроти ліцею №3 імен Лесі Українки в порушення чинного законодавства було зрізано 8 (вісім) дерев, чим спричинено збитків на суму 40-50 тисяч гривень. Так і не знайшлося особи чи установи, яка могла б (і мала законне право) виставити позов чи скласти адмінпротокол про правопорушення.

12 жовтня 2021 року виконком міської ради прийняв рішення №371 про знесення в заплаві річки (прибережна смуга) 136 дерев. Акт обстеження зелених насаджень підписав головний спеціаліст відділу міжрайонного оперативного контролю – державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Волинської області Андрій Савчук із Старої Вижівки.

Громадська комісія дійшла висновку, що у зрізанні дерев немає ніякої необхідності, а приводи для їх знищення – надумані.

За останні 10-12 років під приводом «обрізання» у місті пошкоджені майже всі дерева, частина із них всохла, частина – всихає.

Дуже гостро стоїть проблема утилізації відходів. Полігон твердих побутових відходів у Ковелі не санкціонований, переповнений.

Кілька років тому виникла проблема із ветсанзаводом. Втихомирювати справедливий гнів ковельчан, які перекривали трасу Київ-Варшава виїздив віце-прем’єр Степан Кубів. Луцькі екологи, як завжди, «заховалися».

Не буду перераховувати всіх проблем, бо цілком зрозуміло, що в Ковелі необхідна посада державного екологічного інспектора, яка завжди була. Думаю, громадськістю міста, мабуть, готова підтримати і навіть в разі необхідності запропонувати кандидатуру на цю посаду.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

  1. за обрізання і знищення дерев подякуйте керівництву КП Добробут

  2. Якщо потрібна посада ДЕРЖАВНОГО екологічного інспектора, то ця посада очевидно буде утворюватись не Ковельською міською радою, а відповідним державним органом. Якщо в Ковелі хочеться мати екологічного інспектора, то очевидно, що цей інспектор буде не державний, а МУНІЦИПАЛЬНИЙ. А такий інспектор в Ковельській міській раді уже є. В чому проблема?

  3. це просто просунути свою кандидатуру. сказано ж “у мене є кандидатрура”. і питання не в екології і обрізанні дерев, а в кандидатурі.

  4. був колись еколог в Ковелі Володимир Романовський але такі екологи не потрібні владі і його відправили на пенсію. Можливо варто повернути його?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.