На обрізку дерев у Ковелі з міського бюджету виділили третину мільйона гривень

05.01.2023 11:36

У Ковелі обрізкою дерев донедавна займалося комунальне підприємство «Добробут», яке одноосібно перемогло у чотирьох відповідних тендерах.

Всі тендери в один день, 15 грудня 2022 року, провело управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Ковельської міської ради.

У закупівлях вказується вид робіт: «підрізання дерев і живих огорож». Термін їх виконання: 31 грудня 2022 року.

Згідно документів, обрізка проводилася на чотирьох вулицях – Незалежності (за 98 000,00 грн), Володимира Кияна (51 000,00 грн), Вербицького (95 000,00 грн) та Брестська (59 000,00 грн).

Публікація за темою: Через неправильну обрізку дерев у Ковелі, близько 70% з них загнивають

Про «підстрижені» дерева також написав на своїй сторінці у Фейсбуці депутат Ковельської міської ради Андрій Миронюк.

По факту, всі вони давно скалічені та втратили свою естетичну привабливість. На жаль, ніхто в голос це не проговорює, але єдиний вихід з цієї ситуації – це повна пересадка. Але пересадка також має бути грамотна. Де є комунікації та електролінії – має бути висаджена зелень з малою кореневою системою та невисокоростучі дерева відповідно. Де є можливість для більшого маневру – високі, об’ємні, гарні дерева.

З моєю шаленю любов’ю до дубів, особисто мені, в Ковелі не вистачає великих розлогих дерев. А з такою тенденцією та темпами, як у нас є – будемо ми «лисі» за рочків 5-10. Бетонні джунглі в оточенні парковок.

Більше року тому писав статтю на тему корекції дерев. Також була ідея зробити ще одну публікацію, або ж навіть відзняти відео про міське планування та озеленення. Мало б місце дуже круте порівняння підходів та бачення міста. Порівняв би той ж самий Ковель сьогодення, та Ковель столітньої давнини. Але толку в цьому, якщо теорія не переходить в практику? Час йде, проблеми лишаються. Єдине, що не зрозуміло – чи цю проблему не можуть осягнути, чи свідомо не хочуть бачити?

В цілому, кому ті побутові питання на рівні того, що у тебе під ногами цікаві. Водовідведення, озеленення, облаштування громадського простору, урбанізм в цілому… Хоча, що дивуватися. Це ж не багатомільйонні проекти на рівні «зоряних війн». Чиновникам «не цікаво»

– зазначає Андрій Миронюк

Публікація за темою: Ковель, «правильна» корекція дерев, якої немає

Поділитися:

Коментарі

  1. По факту, оцією порізаою і каліченням дерев у Ковелі давно мають зацікавитись правоохоронні органи. Відносно директора Добробуту Михалевича, і його комунальної банди давно має бути відкрита кримінальна справа, і Михалевича має сидіти. Паралельно він має відшкодувати всі збитки, які він завдав громаді оцим каліченням дерев.

  2. вірно сказано в попередньому коментарі. йде планове знищення зелених насаджень за державний кошт

  3. Матиме бойко безплатні дрова на опалення, а за їх заготовку місцевий бюджет заплатить.

  4. Скільки ж це буде тривати?!
    Ніде більше такого жаху не бачила. Працівники, що займаються обрізкою дерев, ви далі Ковеля коли-небудь виїжджали? Ну ніде такого немає! В Німеччині у власному дворі ніхто гілку з дерева не зріже без дозволу! Дерева стоять столітні! І ні в кого чомусь ідей немає – заважає дерево чи впаде… А в Ковелі все ЗАВАЖАЄ! Як так можна скалічити місто?

    Шановний мер, вам подобаються “дбайливо” підрізані дерева? На що будемо дивитись через декілька років? Мабуть, на вивіски магазинів і втрачати свідомість від спеки влітку.

  5. Вважаймо, що проти яші нема прийому. І терпімо все, що він чудить. Бо ні на що більше ми не здатні…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *