Через неправильну обрізку дерев у Ковелі, близько 70% з них загнивають

04.01.2023 13:01

Відомий ковельський еколог Василь Козак уже багато років переймається збереженням у місті зелених насаджень.

За його словами, внаслідок неправильного багаторічного обрізання більшість дерев під впливом трутовиків загнилися і стали дуплистими, втративши свою декоративну цінність.

Він стверджує, що приблизно 70 відсотків дерев загнивають від хвороб саме через неправильну обрізку, яку проводять комунальники.

Василь Тимофійович, який є співавтором багатьох книг і понад 40 наукових робіт з питань екології та біології, звернувся до «Ковель media» з проханням опублікувати його звернення до Ковельського міського голови Ігоря Чайки.

Шановний Ігорю Леонтійовичу!

Моє звернення стосується збереження дерев у нашому дворі. Ви розпочали масове калічення дерев на вулицях міста. Так було і в минулі роки. Восени, коли робітників нічим зайняти, їх посилають псувати дерева. Загляньте в книги з озеленення чи декоративної дендрології і ви переконаєтеся в цьому. Деревам наносяться непоправимі пошкодження, вони втрачають декоративний вигляд, стають вкрай непривабливими, а незабаром і всихають. Прикро, що у воєнний час витрачаються кошти на зовсім непотрібні роботи. Пройдіться центральною вулицею міста і дійдіть хоча би до пошти. Поступово місто перетворюється в «кам’яний мішок», а було колись зеленим.

Наш двір впорядковувався в основному мешканцями, без участі місцевої влади чи держави. Двір гарний і зелений. Влітку ви навіть відвідали наш двір і в цьому переконалися. Дерево виростити важко, особливо в наш час, бо постійно виникають проблеми: необхідна стоянка для автомобіля майора поліції, митника чи інших сильних людей. Та й чиновники пхають в наші двори різні кіоски, а дерева винищують.

Наш двір озеленений, згідно проєкту на час будівництва. Сьогодні дерева вирубають, а нам пояснюють, що ми жили неправильно, а в дворі потрібні нові дороги, майданчики, стоянки, бо зростає чисельність «євроблях». «Євробляхери», можливо, теж вимагають від влади, але є норми і Закон!

Шановний міський голова! Будемо щиро вдячні, якщо Ви теж долучитися до охорони дерев в нашому дворі. Ми (мешканці) занепокоєні тим, що «Добробут», покалічивши дерева на вулицях, перекинеться в наші двори.

З повагою, Василь Козак  

– йдеться у зверненні
Поділитися:

Коментарі

 1. Калічення дерев є вимушеним. А як інакше, де взяти бойку безплатні дрова, щоб спалити їх в котельнях, а нам виставити рахунок за газове опалення? Гроші для великої кишені бойка були на першому місці і до війни, і під час війни. А як будуть гнити дерева, їм котельня не дасть догнити до кінця.

 2. Не все що сакури понасаджували, а зі своїми українськими ковельськими деревами поробили казна-що! З зеленого міста перетворили на сіре місто, де в літку ніде сховатися, де позрізали все де тільки можна було.

 3. Та все геть просто. Іде підготовка до чергової повномаштабної крадіжки грошей громади. На весні створять комісію, намалюють папірець заплатять гроші за типу зрізання вже зрізаних дерев, потім типу закуплять нові садженці й типу засадять місто. Бабла косонуть. Коли вже їх вдавить це міськрадовське свиняче стадо

 4. Чорному Диму: Отими гілками багато натопиш котелень! Ото вже видав! Тут проблема екологічна і естетична швидше за все. А ще гроші списують за обрізку. А заробітку з тих гілляк – пшик!

  1. На весь опалювальний сезон точно не вистачить. Але це ж повна халява! Як бойко таке омине?

 5. Замість сакур краще б горіхів нвсадили. Хоч би діти восени роботу мали. Ато засирають місто різним непотрібом

 6. Є приказка =Що згорить -те не згниє. Але про інше ОМЕЛА – ОСЬ ВОРОГ НАСАДЖЕНЬ. а ЇЇ В ДВОРАХ БАГАТО. .

 7. В сраку тобі кокоса ,щоб діти івнуки наїлись, коли проросте ,заплодородить,ітобі накінець хватило,того що з жопи дістанеш

  1. А хіба можна було заперечувати спочатку проти товстиги, а тепер проти яші?

 8. В смт.Голоби еколог обрізав так 200літнього дуба і ходить (бовдур)посміхається!В Європі вже б сидів в тюрмі!

  1. і платив би до кінця своїх днів в державу гроші, а в нас немає відповідальності от і посміхається урод

 9. Пан Василь Козак і не байдужі мешканці міста давно вже звертають увагу комунальних служб на цю проблему.Байдужість та непрофесійне ставлення до природи “фахівців” з озеленення території міста,парків,пляжів, зелених зон перетворюють потихеньку в сіре і понуре містечко наш Ковель.А посадовці за щось взагалі відповідають ?

 10. Дякую Козаку Василю і Миронюку Андрію за небайдужість та висвітлення проблеми!
  А проблема вже маштабна! Місто абсолютно спотворене комунальниками!
  Коли вже влада зверне на це увагу, коли будуть прийняті міри? Невже посадовці не бачать покалічених дерев, чи може і на своїх подвір’ях роблять аналогічну підрізку? Маю сумніви.

 11. Дякую Козаку Василю і Миронюку Андрію за небайдужість та висвітлення проблеми!
  А проблема вже маштабна! Місто абсолютно спотворене комунальниками!
  Коли вже влада зверне на це увагу, коли будуть прийняті міри? Невже посадовці не бачать покалічених дерев, чи може і на своїх подвір’ях роблять аналогічну підрізку? Маю сумніви.

 12. Проблема вже маштабна! Місто абсолютно спотворене комунальниками!
  Коли вже влада зверне на це увагу, коли будуть прийняті міри? Невже посадовці не бачать покалічених дерев, чи може і на своїх подвір’ях роблять аналогічну підрізку? Маю сумніви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *