У Ковельському МТМО розпочали будівництво приміщення, де планують встановити комунальний МРТ

08.08.2024 о 08:45 · 5 хв читання

Нині будівництво на початковій стадії – закладають фундамент. Добудова відповідатиме конкретним технічним параметрам, які мають забезпечити експлуатацію дороговартісного обладнання.

Про це повідомив міський голова Ігор Чайка.

Він каже, що кошторис будівництва – 16 мільйонів 900 тисяч гривень. Фінансуватимуть роботи коштом міського бюджету та Ковельського МТМО.

Публікація за темою: У Ковелі збудують приміщення для «комунального» МРТ, який надійде від спонсорів, – Ігор Чайка

Відповідно до проєкту реконструкції будівлі центральної районної лікарні, підрядник добудує приміщення площею 400 квадратних метрів. Це дозволить розташувати МРТ поруч із відділенням реабілітації, площа якого теж розшириться завдяки добудові.

Поставку апарату магнітно-резонансної томографії, який Ковель безкоштовно отримає від спонсорів з Японії, адмініструє Міністерство охорони здоров’я України. А поки триватиме будівництво, спеціалісти Ковельського МТМО мають пройти сертифікацію для роботи на новому обладнанні.

Зазначу, що ковельське МТМО – один із 9 медичних закладів України, які потрапили до списку отримувачів МРТ за умовами спільного проєкту МОЗ України та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). Обстеження на комунальному МРТ буде безкоштовним для всіх мешканців Ковельської громади, які матимуть електронне скерування від сімейного лікаря чи вузькопрофільного спеціаліста.

– вказує Ігор Чайка

Хто саме проводить будівельні роботи – міський голова не уточнив.

* * *

Добудувати приміщення для встановлення апарату МРТ, а також розширити реабілітаційне відділення має єдиний учасник тендеру – луцьке підприємство «Житлобуд-2» колишнього депутата Волинської обласної ради Леоніда Стефановича.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань «Сила правди». Угоду на виконання робіт підписали з ТОВ «Житлобуд-2» 11 липня 2024 року.

Про пошук підрядника ковельський медзаклад спочатку оголосив 13 червня, але цей тендер скасовували через допущену технічну помилку в назві предмета закупівлі. Підприємство «Житлобуд-2» залучили за результатами наступних відкритих торгів, які оголосили вже 14 червня. У них фірма стала єдиним учасником, проте і в її тендерній пропозиції виявили невідповідності.

Зокрема, підприємство надало довідку про наявність працівників відповідної кваліфікації, однак не всі посади робітників вказали правильно: вони не збігалися із посадами, зазначеними у наказах про призначення на роботу. В довідці про наявність досвіду фірма надала інформацію про свої попередні договори та зазначила, на які суми були виконані роботи за цими контрактами. Тоді як початкову вартість угод не вказали. Підприємство виправило вказані невідповідності й отримало замовлення. Договір на виконання робіт з фірмою підписали 11 липня 2024 року.

За умовами закупівлі, ТОВ «Житлобуд-2» має добудувати приміщення лікарні для розміщення магнітно-резонансного томографа, а також розширити реабілітаційне відділення за 16,98 мільйона гривень. З них майже 14 мільйонів – це власні кошти медзакладу, а інші – кошти місцевого бюджету.

Проєктну документацію для цього будівництва розробило ТОВ «Шинака-Україна» за 261 тисячу гривень.

Будівельні роботи у лікарні повинні розпочати з моменту отримання дозволу в Державній інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ), а завершити – не пізніше 20 грудня 2024 року.

Для виконання робіт підрядник планує використати понад 60 тисяч одиниць цегли. З неї близько 70% – це керамічна одинарна цегла стандартного розміру (250х120х65 мм) марки міцності М-100. Таку цеглу врахували за ціною 7,20 гривень за одиницю разом з податками (ПДВ). Це без урахування транспортування і складських витрат. Водночас у луцькому «Епіцентрі» аналогічну цеглу пропонують дешевше – за ціною 6,60 гривень за одиницю, а у ковельському магазині будівельних матеріалів «Старті» її можна придбати по 6,50 гривень за одиницю. Тож навіть якщо рахувати за більшою ціною від «Епіцентра», то запланована закупівля 43,7 тисячі цеглин обійдеться на 26,2 тисячі гривень дорожче від ринкової ціни. У порівнянні з ціною ковельського магазину – дорожче більш як на 30 тисяч гривень.

У ковельському «Старті» телефонною розмовою «Силі правди» підтвердили, що вартість керамічної цегли М-100 – 6,50 гривень за одиницю за умови закупівлі від восьми тисяч одиниць. Ціна зазначеної цегли при закупівлі менших обсягів – 6,70 гривень за одиницю. Виробник цегли – Лобачівський цегельний завод.

Частина будівельних матеріалів у кошторисній документації підрядника має загальний опис, тому проаналізувати ціни на них складно. Наприклад, у підсумковій відомості ресурсів вказується, що фірма використає для робіт у медзакладі 319 квадратних метрів фасадних композитних панелей, проте без зазначення їх маркування або інших деталей. Панелі придбають за ціною 1200 гривень за квадратний метр.

Також для виконання робіт планують закупити бетонні суміші, тротуарну плитку і керамічну плитку для підлог, лінолеум. Ще – сантехніку (у тому числі унітази та умивальники для людей з інвалідністю) та металопластикові двері тощо.

Зареєстроване у Луцьку підприємство «Житлобуд-2» належить Ользі Чижук, Наталії Бохонко та Леоніду Стефановичу. Він був депутатом Волинської обласної ради минулого скликання (2015-2020 роки) від «Європейської солідарності». У цьому році підприємство вже отримало підрядів на 78 мільйонів гривень, а найбільше замовлення стосувалося реконструкції колишнього кінотеатру «Батьківщина» у Луцьку.

Раніше журналісти розповідали, що виконком Ковельської міської ради намагався стягнути з товариства «Житлобуд-2» майже 400 тисяч гривень внеску на розвиток міста. Проте суд відхилив цей позов.

Фото зі сторінки Ігоря Чайки у Фейсбуці

Публікації за темою:

Поділитися:

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. Хоть щось для людей. Нам, ромам, доводиться піддурювати людей на гроші в інтернеті аби звести кінці в такі часи важкі, а тепер хоч щось буде безкоштовним для людей. Хто буде писати дурниці мають знати – ромам працювати забороняє віросповідання!

  2. Ковель той МРТ може і отримав безкоштовно, а от чи ковельчани ним безкоштовно користуватимуться, от в чому питання

  3. Буде безкоштовно, тільки запис на нього на 2030рік. Зараз на платному МРТ висновок потрібно чекати тиждень, можна уявити як буде на безкоштовному😉

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X