У Ковельському районі знову ділять мисливські угіддя й заговорили про відновлення полювання

14.11.2024 в 09:57 · 5 хв читання

Постійна комісія з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Волинської обласної ради рекомендує депутатам надати у користування 12 місцевим організаціям Українського товариства мисливців і рибалок 442 тисячі гектарів мисливських угідь. Крім того, в соцмережах оприлюднені документи, у яких згадуються й інші потенційні користувачі цих територій.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань «Сила правди» з посиланням на рішення екологічної комісії облради.

У Волинській обласній раді, аргументуючи зацікавленість темою мисливських угідь, згадують про ветеранів в рядах товариства мисливців і рибалок, стрімке поширення африканської чуми свиней та сказу й загалом бездоглядність цих земель. Мовляв, з 2022 року для організацій УТМР закінчився термін експлуатації угідь, вони перейшли до Державного мисливського резерву, й коштів в держбюджеті на їх утримання не передбачено.

У порядку денному засідання – надання у користування мисливських угідь 12-ом місцевим організаціям УТМР. Спілка любителів полювання та риболовлі в області налічує майже 7 тисяч членів, третина з яких сьогодні у війську, чимало у лавах товариства і ветеранів та учасників бойових дій

– йдеться у повідомленні облради

Якщо депутати облради підтримають цей проєкт рішення, згадані організації загалом отримають у користування на 15 років 442 тисячі гектарів, з них – 23% лісових площ, решту 77% займають польові та водно-болотні угіддя.

Щоправда, нещодавно у Фейсбуці опублікували документ, яким ДП «Ліси України» погоджує надання у користування 6 тисяч 957 гектарів мисливських угідь громадській організації «Лісомисливське об’єднання «Буг».

«Сила правди» поцікавилася в голови постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів облради Юрія Ройка, чи розглядають депутати можливість надавати угіддя у користування не тільки УТМР, а й іншим організаціям. Депутат відповів ствердно, втім зазначив, що про об’єднання «Буг» поки нічого не чув.

Загальна площа угідь – 530 гектарів, а от 440 тисяч ми на сьогодні вже віддали. Ну, збираємося віддати… Не знаю, які там претензії на мисливські угіддя має «Буг».

Мої повноваження починаються з того моменту, коли отримую відповідний пакет документів. Якщо він складений відповідно до 22 статті Закону «Про мисливське господарство та полювання», ми його перевіряємо і тоді вже приймаємо рішення виносити на сесію, чи ні

– заявив пан Ройко

Громадська організація «Лісомисливське об’єднання «Буг» зареєстрована у грудні 2022 року, в селі Гуща Рівненської громади Ковельського району. Їй офіційним керівником є Богдан Романюк.

Під час засідання екологічної комісії депутати облради також дискутували щодо відновлення полювання в області.

Депутати порушили питання відновлення у волинських лісах полювання відповідно до рішення ради оборони області. Зокрема депутат Анатолій Вітів цікавився доцільністю та обґрунтованістю такого рішення під час дії воєнного стану. Проте одностайності у цьому питанні депутати не досягли, тож вирішили дискусію щодо цього перенести до сесійної зали

– пише пресслужба представницького органу

Втім, голова екологічної комісії Юрій Ройко у коментарі «Силі правди» заявив, що питання відновлення полювання не належить до компетенції обласної ради.

* * *

Як повідомляє пресслужба Волинської обласної ради, 12 листопада під час засідання постійної депутатської комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів депутати проаналізували діяльність обласної та 11 районних організацій Українського товариства мисливців та рибалок.

Юрій Ройко / Фото: Волинська обласна рада

На попередньому засіданні комісії було рекомендовано ухвалити рішення про надання в користування терміном на 15 років (закон передбачає не менше від зазначеного періоду) мисливських угідь для 12 місцевих організацій мисливців і рибалок.

До обов’язків членів мисливського господарства належить виконання біотехнічних заходів, охорона, підгодівля, збереження та відтворення мисливських тварин. На ці потреби члени спілки щороку вносять певні суми коштів – членські внески, а також можуть робити добровільні пожертви. За словами керівника обласної УТМР Андрія Дмитрука, у 2021 році члени організації опікувалися більш як 17-ма тисячами гектарів угідь і витратили на їх утримання понад 440 тис. грн. Від початку оголошення воєнного стану в Україні сума коштів на утримання мисливських угідь зменшилась втричі, як і кількість членів товариства. Наприкінці 2022 року термін користування мисливськими угіддями в організації закінчився, тож з того часу жодної діяльності товариство не веде.

Ми працювали до листопада 2022 року. Полювання не проводили, проте здійснювали охорону, підгодівлю тварин

– зазначає Андрій Дмитрук

Попри те, що волинські організації УТМР не мають у користуванні мисливських угідь, її членами лишається майже 7 тисяч осіб. Від початку оголошення воєнного стану фінансові надходження та членство знизилися мінімум втричі.

Більша частина тих, хто був учасником УТМР, або на фронті, або ветерани

– констатують УТМР-івці

Проте за останні кілька місяців все більше людей виявляють бажання стати учасниками спілок мисливців і рибалок.

Люди хочуть бути господарями своєї землі

– запевняє керівник Турійського районного УТМР Олександр Войтович

Очільники обласного і районних УТМР переконані в єдиному: відновлення полювання під час війни не на часі, але має бути організований відстріл хворих та регуляція популяції хижих тварин.

Останні два роки в районі збільшилася кількість шакалів (здичавілих собак), лисів і вовків. Зараз лисиці заходять на приватні господарства, душать курей. Деякі фермери змушені вбивати свійську худобу, бо мав місце контакт із хворим на сказ звіром

– каже очільник Рожищенського районного УТМР Іван Лукасевич

Навіть санітарний відстріл повинен відбуватися лише в межах чинного законодавства і під суворим наглядом контролюючих органів

– підсумував очільник комісії Юрій Ройко

Наступна сесія обласної ради запланована на 14 листопада. 

Поділитися

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (6)
  1. Люди хочуть бути господарями своєї землі

    – запевняє керівник Турійського районного УТМР Олександр Войтович”…..
    Сьогодні це звучить смішно.

  2. Привикли дічь жерти,морозилки пустують,тушонки закінчились з лосятини і оленини ,теплики і ночніки лежать без діла.
    Пам’ятайте люди, що ніхто з мажорних браконьєрів і їх діток не на передку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X