У районній державній адміністрації незаконно звільнили працівницю

13.05.2021 10:45
Фото: Ковельська РДА

Ковельчанка працювала юрисконсультом групи централізованого господарського обслуговування відділу освіти Ковельської районної державної адміністрації з травня 2016 року.

Наказом від 31 грудня 2020 року її було звільнено з цієї посади у зв’язку зі скороченням штату працівників, хоча на той момент вона перебувала у відпустці по догляду за дитиною по 17 липня 2021 року.

Жінка звернулася із судовим позовом, в якому вказала, що Управлінням гуманітарного розвитку Ковельської РДА грубо порушено вимоги трудового законодавства, оскільки звільнення жінок, які мають дітей віком до трьох років, з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається лише у разі повної ліквідації підприємства з обов’язковим працевлаштуванням.

У суді інтереси відповідача представляла особисто начальниця управління Ірина Ревейчук, яка позов не визнала. За її словами, група централізованого обслуговування, як і централізована бухгалтерія були структурними одиницями виключно відділу освіти райдержадміністрації і не входили ні в загальну структуру, ні в штатний розпис Ковельської РДА, а фінансування працівників здійснювалося виключно за рахунок коштів бюджету Ковельської районної ради.

На думку суду, в даному випадку відбулася не ліквідація юридичної особи в цілому, а зміна організаційної структури Ковельської районної державної адміністрації.

Ковельський міськрайонний суд під головуванням судді В’ячеслава Лесика позов задовольнив повністю: ухвалив рішення негайно поновити позивачку на посаді юрисконсульта та стягнути з Ковельської РДА в дохід держави 908 гривень судового збору.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.