За незаконне звільнення вчителя директор школи має сплатити матеріальну шкоду

06.01.2023 11:19

Директор Люблинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ковельського району Руслана Хвиць у липні 2020 року незаконно звільнила вчительку математики, яка через суд домоглася свого поновлення на роботі на умовах строкового трудового договору.

Рішенням суду було постановлено стягнути зі школи за рахунок коштів управління гуманітарної сфери виконавчого комітету Люблинецької селищної ради на користь вчительки середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 23 746,96 грн з відрахуванням загальнообов’язкових податків та зборів.

Оскільки директорка є винною в незаконному звільненні, то на неї покладається, згідно норм законодавства, обов’язок відшкодувати шкоду, заподіяну органу місцевого самоврядування. Управлінням гуманітарної сфери було видано наказ про стягнення коштів із заробітної плати керівниці навчального закладу добровільно, за її заявою, щомісячно в розмірі 5 000 гривень.

Однак, незважаючи на цю обставину, керівник Ковельської окружної прокуратурури Юрій Новосад звернувся із судовим позовом до Руслани Хвиць про стягнення матеріальної шкоди в порядку регресу. Мабуть, щоб покращити статистику своїх звернень до суду?

У відзиві на позов директор заявила, що нею добровільно вже сплачені 10 000 грн і просила провадження у справі закрити у зв’язку з відсутністю предмету спору.

Втім, суддя Ковельського міськрайонного суду Сергій Панасюк прокурорський позов задовольнив повністю. Залишок мають розстрочити відповідачці таким чином, щоб кожного місяця стягувати по 5 000 гривень до погашення заборгованості. Також вона має сплатити на користь Волинської обласної прокуратури 2 481 грн судового збору.

Поділитися:

Коментарі

  1. І прокурор, і суддя правильно зробили. Так би кожному винному в розповсюдженні пропаганди про караноїдну фейкодемію та збиткуванні над людьми з цього приводу.
    Всі ж знають, що в перший день війни віртуальний коронавірус загрипував і зник безвісти. В істериці ляшко шукає його 10 місяців і знайти не може.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *