У селі Тойкут Ковельського району запрацювала нова амбулаторія

16.02.2021 17:05

Сьогодні, 16 лютого, голова обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко, перебуваючи з робочою поїздкою у селі Тойкут Ковельського району, проінспектував якість завершених будівельних робіт та привітав трудовий колектив медичного закладу.

Об’єкт споруджувався за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Його кошторисна вартість становить майже 9,5 млн грн., – повідомляє Волинська ОДА.

Сьогодні ця сучасна амбулаторія має стовідсоткову готовність, аби обслуговувати місцеве населення. Підготовлені також і усі необхідні дозвільні документи, які передані Ковельській районній раді для того, аби на найближчій сесії поставити об’єкт на баланс місцевої громади.

Амбулаторія у с. Тойкут обслуговуватиме 7 сіл: Доротище, Гішин, Тойкут, Воля, Заріччя, Лапні, Любче. Це орієнтовно дві тисячі пацієнтів.

В приміщенні обладнані ряд кабінетів, де можна отримати широкий спектр медичних послуг, а також передбачене житло для лікаря.

Приємно констатувати, що, незважаючи на пандемію, усе заплановане для розвитку Волині поступово втілюється в життя. Дедалі більше відкривається амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Частина з них – це новобудови, інші – модернізуються та реконструюються на базі інших приміщень. Таким чином, ми покращуємо якість надання медичних послуг населенню, у тому числі у сільській місцевості, що є надзвичайно важливим

– наголосив Юрій Погуляйко

До слова, загалом за рахунок державної субвенції на розвиток сільської медицини на Волині передбачено збудувати 23 амбулаторії, а в 16 – провести реконструкцію або капітальний ремонт. На сьогодні вже завершено будівництво 15 амбулаторій та реконструйовано 6.

Також голова ОДА проінспектував завершення будівельних робіт з реконструкції під амбулаторію приміщення басейну в Ковелі на вулиці Відродження.

Наразі Ковельська амбулаторія також у процесі отримання сертифікату про введення в експлуатацію. Загалом на її будівництво використано більше 9,5 млн грн.

Переконаний, що найближчим часом цей процес завершиться і в амбулаторії буде надаватися висококваліфікована медична допомога. Адже усі амбулаторії, які модернізуються в рамках проекту Світового банку, укомплектовуються медичним обладнанням, меблями, а також забезпечуються службовим автотранспортом

– зазначив Юрій Погуляйко

Голова ОДА відмітив також високу якість будівельних робіт та зауважив, що приміщення збудоване відповідно до європейських стандартів та вимог щодо інклюзивності.

Міська амбулаторія №3 розрахована на 10-12 тисяч мешканців мікрорайону. Медичну допомогу у новому закладі будуть надавати 4 лікарі.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *