Війна не скасовує відповідальності за тварин

Зоряна Бодялова
15.10.2022 о 15:16 · 5 хв читання

У Ковелі лікар Юрій Бакай після проведеної стерилізації відв’язує лапки кішки Василіси. Попри відкриті очі, киця міцно спить. Після сну вона навряд чи зрозуміє, що у неї почався новий етап в житті.

А от господарка киці видихне з полегшенням: не потрібно буде хвилюватись за те, що киця принесе потомство, яке потрібно буде кудись прилаштовувати…

Василіса – перша в черзі на операцію, а за нею ще – 11 пухнастих пацієнток. Тобто, перед лікарем – серйозний об’єм роботи.

Попри те, що в країні повномасштабна війна, стерилізація тварин в Ковелі проводиться, бо проблема нікуди не зникла. Дуже часто бачимо, як військові на фронті піклуються про тварин, підгодовують. Тим більше, у тилових містах, люди мають більше можливостей для добрих справ…

Ковельчанка Людмила Артьомкіна

Я за стерилізацію собак і котів. Дуже шкода тих тварин, що родяться на вулиці, вони нікому не потрібні. Чисельність росте, а добрих рук на всіх не вистачає. Голод, холод, жорстокість людей – все це на собі відчувають чотирилапі, яким не пощастило мати свого господаря.

Я дуже рада, що в нашому місті є така можливість. Ми так стерилізували собачку, яку прийняли до себе, бо пожаліли, забрали з вулиці. А зараз відвезли на стерилізацію і кицьку Василісу. Мені шкода тих тварин, я підгодовую, стараюсь підтримати тварин. Але я – пенсіонерка, я не можу оплатити цю операцію, волонтери допомогли. Дуже вдячна їм, а особливо ветеринарному лікарю Юрію Бакаю. Лікар має золоті руки. Після операції тварини швидко реабілітуються, повертаються до безтурботного життя

– говорить Людмила Артьомкіна

Операція триває приблизно 15 хвилин

Тваринка під наркозом спить і не відчуває болю. Прив’язують – про всяк випадок, як і людей під час хірургічного втручання. Далі робиться маленький надріз на животі і крапля «чаклування» лікаря. Звісно, річ не в магії, а в професіоналізмі та досвіді.

Після процедури через день потрібно лише двічі вколоти антибіотик. Через тижні 2 – знімають шви.

Персонал під час операції: фотографуватись не хочуть, скромність не дозволяє. Кажуть: «це просто наша робота». Але ж ковельчанам треба знати, в чиїх руках пухнастики…

Стерилізують приблизно 20 тварин на тиждень

На комунальному підприємстві «Добробут» щовівторка та четверга проводять стерилізацію безпритульних тварин. Тобто за один день може бути біля 10 тварин.

В Ковелі часто можна побачити тварин з кліпсами з номером на вухах – такі тварини не принесуть потомства.

Власне, причина появи безпритульних тварин – безвідповідальність людей. Стерилізація – спроба виправити вчинки тих, хто колись викинув собаку чи кота на вулицю. Тому перш, ніж обуритись щодо зграї собак у місті, варто згадати, що самі люди цю проблему і створили, а не тварини.

Стерилізація – єдиний гуманний і дієвий спосіб вирішення проблеми

Такі варварські методи, як відстріл чи отруєння тварин є не лише злочином, а й не приносить результату. За радянських часів гроші з бюджету на жорстоке вбивство безпритульних тварин виділялись, а популяція все одно зростала.

На місце вбитої тварини приходять інші тварини – такі закони природи. Тварини охороняють ту територію, в районі якої проживають. Тому стерилізовані тварини, які живуть в певному районі, ніколи не допустять інших на «свою» ділянку.

«стерилізація ХАТНІХ тварин» в додаток до «стерилізації БЕЗПРИТУЛЬНИХ тварин»

Програма, в рамках якої у Ковелі стерилізують тварин, називається «Програма поводження з безпритульними тваринами в місті Ковелі». Тобто, йдеться про безпритульних тварин.

Та особисто я не чула, щоб відмовили комусь, хто захотів би стерилізувати собачку чи котика. І це правильно. Бо якщо, наприклад, сьогодні відмовити людині в стерилізації її кішки, то завтра можуть родитись котики, які опиняться на вулиці. А якщо допомогти ковельчанам зі стерилізацією їх домашніх тварин, то завтра буде менше підкинутих тварин.

Одного кота і кішку я стерилізувала за свої кошти. Ще чотирьох кішок допомогли прооперувати волонтери завдяки тому, що в Ковелі є така програма. Власне, я ніколи собі не заводила спеціально котів – вони приходять самі, бо біля хати завжди миска з їжею і якщо вони йдуть до рук, то чому би їх не відвести на стерилізацію?

Здається, механізм працює: хто в Ковелі хоче, той знаходить можливість гуманного вирішення питання із потомством собак-котів. Та чи не логічно було би в програмі прописати стерилізацію в тому числі і хатніх тварин?

Стерилізували більше 1000 тварин: маленький ювілей «Kovel Animals»

До речі, ковельська громадська організація «Kovel Animals» опублікувала на своїй сторінці у Фейсбуці допис про хороше. У них 13 жовтня був маленький ювілей – тисячна стерилізована собачка!

Це саме на цих кліпсах, до того часу були круглі, а на початку взагалі не було ніяких…

А ще на нашому рахунку кілька сотень стерилізованих кішечок.

За час нашого існування було стільки добра, позитиву, врятованих життів. А ще було багато сутичок, погроз, нерозуміння, судових справ, смутку, сліз, та поєдинків з хворобами тваринок, у яких ми програвали.

І впевнена, кожній з нас, не раз на думку спадало, та ну його, усе, фініш, кінець. Але.., а далі можна написати книгу)

Ми щиро радіємо, що маємо таку команду, хоча, за ці роки, здається ми стали сім’єю з загальним чатом у 24/7.

Дякуємо нашому незмінному ветеринару Юрію Бакаю, за невтомну працю, за розуміння, за терпіння, адже не кожен мужній чоловік стерпить таку кількість дівчат, що голими руками ловлять скажених псів)

Також вдячність за співпрацю місцевій владі.

І Вам, наша аудиторія! Адже разом, ми знаходимо загублених тваринок, шукаємо домівки безхатченкам, своїми репостами ви допомагаєте нам охопити більше аудиторії, та збільшити шанси, що новий песик чи котик, якнайшвидше знайдуть нові родини. А ще, приходите на поміч у скрутну годину. Допомагаєте харчами, фінансово, транспортом…

Усім за усе щира вдячність!

Працюємо далі, ваш Kovel Animals

– йдеться у дописі
Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. Лікарня справді хороша ! Але !!!!! Чому у нашому місті немає рентгена для тварин ? Чому в таких випадках треба їхати в Луцьк ? Чому влада не може забезпечити лікарню всім необхідним ?

  2. Юрій Бакай лікар, не гірший ніж кращі з Обласних. Наприклад, Олександр Старіков, яний є неряшливий, безвідповідальний, при обладнанні клініки (УЗД, Рентген, Апарат штучної вентиляції легень)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X