Скільки Ковельська громада витрачає на безпритульних тварин і як розподіляються ці кошти

Зоряна Бодялова
14.08.2023 о 15:51 · 7 хв читання

А чи знали ви, що в Ковельській громаді можна безкоштовно стерилізувати безпритульного песика чи котика? Комунальне підприємство «Добробут» проводить цю роботу коштом міського бюджету в рамках Програми поводження з безпритульними тваринами.

Притулок «Добробуту», де проводять стерилізацію, розташований у Ковелі на вулиці Грушевського, 106-А. Домовитись про стерилізацію можна за телефонами: (03352) 5-93-63, 5-03-97.

Кошти на його роботу щороку виділяють з міського бюджету, передбачені витрати навіть на популяризацію діяльності КП «Добробут». Діяльність цього комунального підприємства, як будь-якого іншого, має бути прозорою, але на запити про його діяльність там реагують нервово. А дані про працівників і зовсім відмовляються надавати.

Нижче публікуємо все, що нам вдалося дізнатися.

Притулок «Добробуту» для тварин почали будувати в 2016 році. Щороку з міського бюджету на його роботу виділяють кошти.

Дослідження бюджету КП «Добробут» за 7 років

Пропоную для ознайомлення деталізований бюджет «Добробуту» на безпритульних тварин в Ковельській громаді з 2016 по 2022 роки. Мій аналіз базується на інформації комунального підприємства, яку мені було надано у відповідь на мій запит.

При аналізі бюджету за 7 років помітно, що бюджет «Добробуту» зростає з кожним роком. В той же час рішенням міської ради передбачають більше коштів, ніж виділяють фактично.

У 2016-2017 всі кошти спрямовували на будівництво притулку, тому аналізуємо статті витрат з 2018 року.

Цікавим є те, що оплата праці персоналу «Добробуту» та послуг ветклініки складає значну частину бюджету програми (майже кожного року це половина від усіх коштів від річного бюджету). Цю закономірність можна прослідкувати, ознайомившись бюджети у наступних графіках.

* * *

При наведенні курсора мишки на конкретну частину «бюджетного пирога» на графіку показується, на що витрачались кошти.

Як видно з графіку за 2018 рік, більша половина річного бюджету пішла на оплату роботи персоналу.

* * *

При наведенні курсора мишки на конкретну частину «бюджетного пирога» на графіку показується, на що витрачались кошти.

Як видно з графіку за 2019 рік найбільша частина «бюджетного пирога» пішла також на оплату персоналу.

Цікаво, що на персонал в цьому році витратили більше, ніж на корм тваринам та медикаменти. Навіть на одне лише обслуговування автомобіля пішло більше, ніж на корм та медикаменти.

Значна сума з усього бюджету пішла на комуналку і на огородження.

* * *

При наведенні курсора мишки на конкретну частину «бюджетного пирога» на графіку показується, на що витрачались кошти.

У 2020 році, якщо додати зарплату персоналу «Добробуту» і послуги ветеринарної клініки, отримаємо майже 346 000 грн, тобто оплата праці персоналу склала більшу половину від усього річного бюджету програми.

Судячи із інших статей Програми, далі продовжували покращувати стан приміщення та матеріально-технічну базу притулку.

* * *

При наведенні курсора мишки на конкретну частину «бюджетного пирога» на графіку показується, на що витрачались кошти.

Якщо за 2021 рік додати фонд оплати праці з нарахуваннями і статтю «стерилізація та лікування», отримаємо більше 425 000 грн. Тобто більша половина від усього річного бюджету пішла на знову ж таки на оплату персоналу.

* * *

При наведенні курсора мишки на конкретну частину «бюджетного пирога» на графіку показується, на що витрачались кошти.

Як бачимо, у 2022 році, зарплата персоналу з нарахуваннями склала 403 200 грн, тобто більшу половину від усього річного бюджету програми.

Значно зросла й оплата за комунальні послуги (майже в 2 рази в порівнянні із попереднім 2021 роком).

Соціально-просвітницька робота «Добробуту»

Мені стало цікаво, на яку саме соціально-просвітницьку роботу «Добробут» витрачав кошти. Особисто я не чула в Ковелі, щоб це підприємство проводило інформаційну роботу з жителями громади. Тому я зробила запит до підприємства, щоб отримати копії договорів, які підприємство уклало для замовлення цих послуг. Як стало відомо з копій цих документів, у 2019-2021 «Добробут» замовляв розміщення реклами на сітілайтах у Ковелі у підприємця Ігоря Гречини. На жаль, договори не описують сюжету, зображеного на сітілайтах.

Фактор таємничості

Значна частина коштів бюджету йде на оплату послуг персоналу. При цьому персонал «Добробуту» з утримання тварин категорично відмовляється називати свої імена. Мотивація така, ніби робітники бояться, що ковельчани дізнаються, хто працює в притулку, і почнуть підкидати тварин у притулок або додому працівникам, або набридати телефонними дзвінками.

Подобається працівникам «Добробуту» чи ні, а відповідно до ч. 5 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», не може бути обмежено доступ до інформації про здійснення розпорядження бюджетними коштами у будь-який інший спосіб, планування, формування, здійснення та виконання закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Громадяни України мають право знати за що і хто отримує кошти з бюджету громади, навіть якщо це одна копійка. А там, де немає доступу до публічної інформації, там починається корупція.

До речі, не бачить сенсу приховувати ім’я працівників по догляду за тваринами і Ольга Чевганюк, операційна директорка «UAnimals».

На мою думку, приховування імен прізвищ працівників не є правильним. Не бачу причин, чому інформація має бути закритою. Реалізація міської програми має бути прозорою, відкритою для всіх та з максимальною звітністю

– каже вона

Щодо бюджету програми по стерилізації тварин Ольга Чевганюк наголошує, що належна увага повинна приділятись якості медикаментів, матеріалів і кваліфікації ветлікарів. Тобто, бажаючи стерилізувати побільше тварин, не повинна втрачатись якість проведення операцій. Також важливо належну увагу приділяти і післяопераційному періоду тварини.

До речі, «UAnimals» – це організація, яка має свою програму стерилізації, що діє приблизно в 30 містах України. Також діє виїзна програма стерилізації: ветеринари виїжджають у невеличкі містечка, де відсутні ветлікарні, для того, щоб на місці простерилізувати тварину.

Перед тим, як читач зробить свої висновки…

Хочу нагадати, якими жорстокими методами «боролись» з безпритульними тваринами в Ковелі якихось 10 років тому.

Завдяки зусиллям зоозахисників ці методи відійшли в минуле і ми маємо гуманно прописану Програму, яка виключає жорстоке поводження з тваринами. Прийняття цієї Програми – це вже революційна позитивна зміна.

Але разом з тим зросла і кількість виділення коштів, бо гуманні методи потребують більшого фінансування. Тому для того, щоб уникнути розкрадання грошей, має бути забезпечена абсолютна прозорість розпорядження бюджетом. Якщо не буде прозорості, під ширмою зоозахисту буде відбуватись «дерибан» бюджету. А прозорості дій комунальників не буде, якщо того не будуть вимагати самі жителі Ковеля. Так само не буде і порядку з тваринами, якщо жителі громади будуть безвідповідально ставитись до братів наших менших.

Можливо, матеріал матиме продовження, адже до Уповноваженого Верховної Ради зі справ людини були написані скарги щодо приховування імен працівників комунального підприємства «Добробут».

На жаль, запити на інформацію працівники комунального підприємства часто сприймають, як щось незвичайне і негативне. Хоча запит на інформацію має право робити кожен без пояснення того, для чого ця інформація потрібна запитувачу. Доступ народу до інформації – це невід’ємна складова розвинутого громадянського суспільства, тому народ має вміти запитувати, а розпорядники повинні бути готовими інформацію надавати.

Публікація підготовлена в рамках проєкту «Посилення громадянської журналістики в Україні», який впроваджується ГО «Платформа прав людини» за фінансової підтримки United Nations Democracy Fund (UNDEF)

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (24)
    1. Навіть в центрі міста були, біля теперішнього Спейса не далеко. На привокзалці теж бачила

        1. Особисто бачила білборд з інформацією про гуманне поводження з тваринами та про заклики до стерилізації

  1. По принципу Добробуту давайте засекретимо прізвища лікарів, педагогів, працівників інших бюджетних організацій. Ото буде клас! Мутне там місце у Добро…

  2. 21- першому- ти блядь піди в подвіря де готують їжу тваринам і де іх лікують, стерилізують. Тоді будеш пиздіти. В таких умовах не кожен може працювати. Як такий розумний, то влаштуйся туда на роботу і отримуй самашеччу зарплату.

  3. Стерилізувати побільше треба, це так. А от чи треба тварин на “Добробуті” накопичувати? І яка там турбота про тварин? Закриють в клітках чи посадять ланцюги, як рабів…

      1. Так, хай випустять. Краще так. Стерилізовані вони не дадуть потомства, а люди небайдужі погодують. На ланцюгу короткому прив’язаним -це не життя, а рабське існування.

  4. Для того, щоб не збільшувалась кількість безпритульних тварин, потрібно прийняти закон про відповідальність власників цих тварин.А то візьмуть тваринку, натішаться і викинуть на вулицю. Потрібне чіпування тваринки,щоб був вказаний власник і тоді просто покарати власника відповідно до закону. Зоозахисникам необхідно ініціювати прийняття цього закону.

  5. Все має бути відкрито для ковельчн: і документи, і інформація, і двері “Добробуту”, де тримають тварин. Не хочуть працювати відкрито, значить не треба на них гроші з бюджету витрачати. Просто так ніхто інформацію не приховує. Якщо ховаються, значить не все чисто.

  6. В 2019 році роботи по огородженню 46 000 гривень? А де та огорожа?

  7. Всіх зоводчиків собак каструвати а собак на мило .а то губи накачають пса в руки і які всі пані а потім як надоїсть пес на вулицю як сміття викинуть .Бидло під европу косить.

  8. Кошти які виділяються на собок нехай краще виділять на дрони які принесуть перемогу над руськими псами

  9. Так а де той притулок???
    Спочатку добробут відстрілює собак, а потім притулок робить?!

    1. По документам Добробут визнає, що будували притулок. А зараз в коментарях стверджують, що по факту притулка немає. Але тварин на території того Добробуту багато. і гроші на їх утримання теж виділяють – якщо вірити документам в статті. Але якщо документи брехливі, то можна в суд подавати

  10. Тут або з програмою щось не так, або з виконавцями. Гроші регулярно виділяють, а собак не меншає. Потрібно або закривати програму, або розганяти тих,хто просто протирає там штани.
    Результат роботи повн ий НУЛЬ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X