Військовому ліцею у Ковелі облрада відмовила у коштах

22.12.2020 12:24

На вчорашньому засіданні постійної комісії Волинської обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики депутати розглянули проєкт розпорядження голови ОДА Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік

В результаті запровадження карантинних заходів, спричинених пандемією COVID-19, Волинському обласному ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні вдалося зекномити кошти в загальній сумі 5 млн 540 тис. гривень, повідомляє обласна рада.

Керівництво ліцею звернулося з проханням перерозподілити ці кошти на проведення робіт капітального характеру. Йдеться про проведення реконструкції будівель комунального підприємства «Волинський обласний санаторій матері і дитини Турія», який знаходиться у Ковелі, під навчально-оздоровчий комплекс Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою із застосуванням енергозберігаючих технологій в сумі 4 млн 588,51 тис. грн; виготовлення проєктно-кошторисної документації для проведення реконструкції їдальні навчально-оздоровчого комплексу цього ліцею в сумі 160,15 тис. грн; проведення капітального ремонту внутрішніх приміщень (заміна дерев’яних конструкцій на негорючі матеріали (згідно із приписом Державної служби України з надзвичайних ситуацій), розширення кількості душових кабін, санвузлів на другому поверсі ліцею у м. Луцьку  в загальній сумі 791,34 тис. гривень.

Публікація за темою: На ремонт військового ліцею у Ковелі хочуть 4,5 млн грн

Підтримати проєкт депутатів просили директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк та начальник управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна.

Нагадаємо, попередньо в Ковельській філії ліцею побували  керівництво облради та бюджетної комісії.

Публікація за темою: Для військового ліцею у Ковелі шукають 200 млн грн

Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Орест Маховський запевняє, що досягнення і діяльність обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою на Волині дуже цінують.

Однак, сьогодні ми аналізуємо реальну картину з виконанням обласного бюджету. Вона є вкрай критичною. До кінця року ми не отримаємо понад 37 млн грн доходів. Водночас, маємо багато проблем в галузі охорони здоров’я і, зокрема, з виплатою зарплат в обласній психіатричній лікарні. Насамперед, мусимо закрити всі захищені статті, тому до питання капітальних видатків для військового ліцею пропоную повернутися згодом, коли виплатимо зарплати медикам. На жаль, ми в такій ситуації сьогодні

– пояснив свою позицію Орест Маховський

З великою повагою ставлюся до закладу та керівника. В ліцеї проводиться колосальна робота. Ми також розуміємо, що, передавши їм приміщення колишнього санаторію «Турія», додали тягар проблем. Але сьогодні, в такий критичний для України і всього світу час, ми маємо мислити державними категоріями. Зарплати лікарям треба виплати обов’язково. Іншого виходу в нас немає. По капітальних видатках потрібно «затягнути паски»

– висловився депутат Володимир Бондар

На засідання прийшов також виконувач обов’язків керівника ліцею Павло Боснюк. Він заявив, що роботи, на які потрібно виділити кошти, вже виконані.

Народний депутат України В’ячеслав Рубльов, який також взяв участь у засіданні комісії, запропонував вихід із ситуації, що склалася. Він вважає, що розрахуватися з підрядниками за капітальні роботи у військовому ліцеї може держава. Тому нардеп рекомендував обласній раді спрямувати відповідне клопотання до профільного Міністерства.

В результаті дискусій депутати не погодили проєкт розпорядження голови ОДА.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.