Визнали недійсним договір реконструкції дороги у Ковелі за 9,8 млн грн

22.12.2020 16:15

Прокурори домоглися визнання недійсним укладеного із порушеннями Закону договору про проведення за бюджетні кошти в сумі 9,8 млн грн робіт із реконструкції вулиці в Ковелі.

Північно-Західний апеляційний господарський суд залишив в силі рішення Господарського суду Волинської області, яким задоволено позов Ковельської місцевої прокуратури та визнано недійсними результати переговорної процедури і договір про закупівлю робіт із реконструкції вулиці Відродження, укладений із порушенням вимог Закону України «Про публічні закупівлі», повідомляє пресслужба Волинської обласної прокуратури.

Опрацьовуючи інформацію системи публічних закупівель «PROZORRO», прокурори з’ясували, що один із розпорядників бюджетних коштів Ковельської міської ради ухвалив рішення про укладення договору на проведення робіт із реконструкції вулиці на суму майже 10 млн грн із місцевим суб’єктом господарювання (приватне акціонерне товариство «Ковельське ШБУ №63», – ред.), застосувавши переговорну процедуру закупівлі, яка не могла бути застосована, відтак не провів відкриті торги, як зобов’язує Закон.

Таким чином, було порушено основні принципи здійснення закупівель, визначені у Законі – принципи максимальної економії та ефективності, добросовісної конкуренції та недискримінації учасників – й обмежено права інших потенційних учасників закупівлі.

У суді першої інстанції прокурори домоглися визнання недійсними результатів переговорної процедури та договору про проведення робіт, проте суб’єкт господарювання оскаржив це рішення в апеляційному порядку.

Суд апеляційної інстанції пристав на позицію прокуратури, відтак процедуру закупівлі визнано незаконною, а укладений із порушенням вимог Закону договір розірвано.

Фото ілюстративне

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.