Уже без пригод: у Ковелі облаштовують русло Турії

06.08.2021 20:01
Фото: Суспільне

У Ковелі триває капітальний ремонт русла річки Турія.

Тут мають розчистити русло та укріпити береги, — розповіла Суспільному головна спеціалістка відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки виконавчого комітету Ковельської міської ради Оксана Козакевич.

В межах Ковеля протяжність Турії – орієнтовно чотирнадцять кілометрів. Цього року планують розчистити 223 метри лівого та правого берегів, північніше мосту на вулиці Сагайдачного

– каже вона

За словами Оксани Козакевич, береги річки облаштовують згідно з проєктом, кошторис робіт – 450 тисяч гривень. 300 тисяч виділили з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, решта грошей – з міського бюджету.

Чиновниця говорить, що завдяки розчищенню берегів збільшиться пропускна спроможність річки, збільшиться течія, буде менше ділянок стоячої води, що зумовить менше розмноження водоростей.

Роботи з розчищення берегів розпочали на початку липня. Причому відразу трапилася оказія: «пішли» у воду два екскаватори.

Публікація за темою: У Ковелі розчищали русло Турії і втопили техніку

Зараз екскаватори підрядної організації чистять правий берег Турії від чагарників.

Фото: Суспільне

Уже вдалось звільнити русло від рослинності, тепер тут вільно протікає вода

– мовить посадовиця

Зі слів Оксани Козакевич, уся річка Турія в межах Ковеля потребує капітального ремонту русла. Додає: до кінця 2021-го року зроблять укріплення та благоустрій берегів. В межах проєкту запланували будівництво укріплень навколо опор мосту, які від криги та підмивань захищатимуть шляхопровід.

Оксана Козакевич / Фото: Суспільне
Поділитися:

Коментарі

  1. Якщо русло річки розширювати . то течія слабшатиме. Такий закон гідравліки. Русло повинно бути глибоке і вузьке. Інакше застій води.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.