Як нацисти проводили парад у Ковелі

07.05.2022 22:28

Більше року тому я оприлюднив публікацію «Марш на честь Фюрера у Ковелі».

Тут були зібрані низка фотографій з маршу або, можливо, навіть параду, який був організований нацистами у Ковелі. Схоже, на парад з нагоди 54-річчя Адольфа Гітлера.

Ковель знаходився під німецькою окупацією з червня 1941 року. А сам захід, який відображений на світлинах, відбувся 20 квітня 1943 року і проходив на території старої, збудованої ще за царя, військової частини (на даний час зруйнована) на теперішній вулиці Володимира Кияна.

Сьогодні цю тему я хочу доповнити новими фотографіями з дійства 1943 року.

Після огляду усіх світлин у мене склалося враження, що парад представляв з себе марш військ з маршрутом від військової частини і до самого центру Ковеля.

На фотознімках ми можемо бачити те, як війська марширують по сьогоднішній вулиці Незалежності.

На одній із світлин видно шпиль костелу Святого Станіслава, який знаходився на місці нинішнього стадіону чи то «Верес», чи то «Сільмаш». На жаль, костел був зруйнований влітку 1944 року.

На інших фото – так званий «дойче кіно», кінотеатр, який розташовувався на місці нашого Палацу учнівської молоді імені Івана Франка. Саму цю будівлю видно на світлинах з кількох ракурсів, у тому числі зі сторони вулиці Олени Пчілки. На одній з фотографій видно початкову школу імені Ігнація Мосцицького, де за окупації, як виявляється, знаходився гебітскомісаріат.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *