Зимовий Ковель ХХ століття

Андрій Миронюк
06.12.2023 о 17:42 · 2 хв читання

У цій фотодобірці ми можемо побачити, як виглядав зимовий Ковель у різні роки ХХ століття.

Перша світлина зроблена за австро-угорської та німецької окупації Ковеля під час Першої світової війни (1915-1918 рр.). На передньому плані праворуч можемо бачити готель «Вікторія», а за нею видніється сьогоднішня поліклініка – раніше готель «Брістоль».

Друга світлина дублює свою попередницю своєю локацією, проте, фото зроблено в протилежному напрямку. Фото часів Першої світової війни. Невдовзі, позаду одноповерхової будівлі ліворуч, буде зведена споруда тодішнього кінотеатру – сьогодні ми знаємо цю споруду як Палац учнівської молоді імені Івана Франка.

Люди на санях. Світлина зроблена у 1930-х роках, тоді Ковель перебував у складі Польської Республіки. На задньому плані видно споруду тютюнової фабрики.

Прорив на Ковель. Світлини зроблені в кінці березня 1944 року, тоді погодні умови були вкрай жахливі. Світлина зроблена в районі залізничної станції Черкаси. Німецькі «пантери» з 5-ї танкової дивізії СС «Вікінг» прориваються до своїх «камрадів», які були оточені та заблоковані Червоною армією в Ковелі.

Ковель, світлина була зроблена неподалік Великої синагоги (сьогодні у цьому приміщенні – швейна фабрика). На фото часів Першої світової війни видно марш німецьких солдатів.

«Піратський міст». Світлина зроблена за часів Радянського Союзу, припускаю, що в 60-70-х роках.

«Піратський міст» – за часів Польської Республіки сьогоднішня вулиця Сагайдачного носила імʼя Броніслава Перацького – згодом людська памʼять перетворила «міст імені Перацького» в «піратський».

Сьогоднішня вулиця 1-го грудня, а тоді – вулиця 3-го Травня (Ul. 3-go Maja). На світлині кінця 1930-х – початку 1940-х років бачимо костел святого Станіслава, на місці якого сьогодні розташований стадіон «Сільмаш». Костел був знищений під час боїв за Ковель у 1944 році.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. Ще раз я вам пропоную у подарунок одну із саперних лопаток періоду ПСВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X