Є сумніви, немає відповідальності: висновок НАЗК щодо декларації митника з Ковельщини

02.02.2024 о 10:17 · 3 хв читання

Національне агентство з питань запобігання корупції перевірило декларацію волинського митника Михайла Бурдейного за 2020 рік, виявило там недостовірні відомості, невідповідність доходів та витрат на придбання майна, проте вирішило не карати посадовця.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань «Сила правди» з посиланням на довідку про результати перевірки, яку НАЗК надало на запит.

Після розслідування журналістів видання про статки митника з Ковельщини Михайла Бурдейного, який перевозив 700 тисяч доларів у багажнику автомобіля, НАЗК вирішило перевірити його декларацію. Перевірка тривала півроку: з 20.07.2021 по 15.01.2022 року.

Публікація за темою: Віз «касу» з Ягодина в Київ: затримання «головного касира» Волинської митниці

У довідці про перевірку працівники НАЗК зазначають, що виявили недостовірні відомості у кількох розділах. Зокрема, у розділі «Інформація про суб’єкта декларування» Михайло Бурдейний вказав, що не належить до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище згідно з законом «Про запобігання корупції», таким чином, зазначивши недостовірні відомості. У розділі про членів сім’ї декларант також надав недостовірну інформацію, вказавши неправильне місце проживання дочки.

Таку ж інформацію виявили і в розділах про нерухомість: посадовець не зазначив вартість та реєстраційний номер квартири дружини; не вказав площу та реєстраційний номер батьківського будинку, в якому зареєстрований; не зазначив інформації про будинок та земельну ділянку, які належать дружині на праві спільної власності, а також не вказав реєстраційного номеру недобудованого будинку, що теж належить дружині.

Аналогічна ситуація і з іншими розділами декларації: не вказано вартість на момент придбання автівки Lexus NX 300, яка належить дружині; не вказано суму виплат соціальної допомоги дружині при народженні дитини та банківського рахунку дружини в Ощадбанку.

Працівники НАЗК також з’ясували, що за період з 2000 до 2018 року сім’я митника придбала чимало майна, не маючи на те відповідних доходів. Це, зокрема, автівки Toyota Camry 2008 року випуску, яка належала декларанту, а також Opel Corsa 2013 року випуску та згаданий Lexus, які належали дружині.

Зіставлення доходів суб’єкта декларування та члена сім’ї (дружини) і здійснених ними видатків створює обrрунтовані сумніви щодо законності джерел походження грошових активів, які були витрачені на придбання вищевказаних автомобілів

– йдеться у документі

Така ж ситуація і з нерухомістю батьків посадовця. Впродовж 2015-2020 років, поки син працював на митниці, вони придбали житловий будинок, квартиру, гараж, а також три автівки: Нyundai Santa FE 2006 р.в., Audi Q8 2020 р.в та Audi Q7 2011 року випуску. Однак, їхні офіційні доходи теж не дозволяли придбання такого майна.

Вказане зумовлює обґрунтовані сумніви щодо можливості придбання близькими особами (матір’ю та батьком) зазначеного майна за рахунок доходів, отриманих із законних джерел

– зазначається у довідці 

Втім, попри виявлену недостовірну інформацію, сумніви у законності отриманих доходів для придбання майна, НАЗК вирішило не притягувати декларанта до відповідальності.

Ознак правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 3662 Кримінального кодексу України, не виявлено.

Точність оцінки задекларованих активів відповідає даним, отриманим з наявних джерел. Наявності конфлікту інтересів, ознак незаконного збагачення та необгрунтованості активів не встановлено 

– йдеться у висновках перевірки

Нагадаємо, у 2021 році «Сила правди» з’ясувала, що попри те, що за декларацією митник не має ані власного житла, ані авта, насправді за останні роки його родина скупила нерухомості та автомобілів приблизно на 600 тисяч доларів за ринковими цінами. Тут і будинок в закритому елітному котеджному містечку під Львовом, і квартира в новому житловому комплексі, гараж, паркомісця та новенький «Lexus». Офіційно більшість майна була записана на батьків, та схоже, що насправді ним користувалася саме сім’я митника.

Саму ж справу щодо колишнього начальника відділу митного оформлення №2 митного поста «Ягодин» Михайла Бурдейного і 700 тисяч доларів в багажнику остаточно закрили наприкінці 2022 року, а валюту перерахували на потреби Збройних сил України. Чоловік залишається працювати у структурі «старої» Волинської митниці.

Валентина КУЦЬ

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (8)
  1. Все ОК і всі задоволені! Порушень не виявлено! Ідіть і «працюйте» дальше на своє благо!

  2. отака у нас держава. Незрозуміло тільки заради чого гинуть наші хлопці? Щоб ос таке бидло жирувало?

  3. Це повний пизд…ць,він сидів і там таке саме кодло на схемах вимагання,іди працюй далі,горбатого могила виправить

  4. Правильно, на кожному кроці кричаще всюди і всі крадуть мільярди, а ви дурні ідіть воюйте, здихайте, калічтесь, раби, що можна сказати, біжать здихати за чужі кишені, і на майданах, і на війні

  5. Яка мета декларування? Показати народу як незаконно збагачуються можновладці та підкреслити, що вони не понесуть за це жодної кримінальної відповідальності?

  6. Електронне декларування в Україні – одна з важливих складових антикорупційної реформи, розпочатої після Революції гідності – у 2014 році, коли у жовтні парламент ухвалив базовий закон «Про запобігання корупції».
    Це відповідь на ваше запитання: яка МЕТА декларування? А дискутувати на цю тему можна годинами…

  7. Міща Бурдейний віддав будинок в Замшанах на березі озера про який так багато писали ,для потреб ЗСУ,для реабілітації УБШниківі далі працював,для пришвидшення перемоги,якби всі так то путлер вже бувши за Уралом,а ви тут пишете нісенітницю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X