Закриття ТОВ та ПП в Україні: правила та ключові вимоги законодавства

Процедура закриття приватного підприємства (ПП) чи товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) в Україні не така й складна. Необхідно лише досконально вивчити законодавство, оцінити всі ризики та фактори, після чого задовольнятися результатом. Але не кожен має час на вивчення законодавства, тому найкращим рішенням стане віддати це завдання на аутсорсинг відповідним експертам та юристам.
Процедура потребує дотримання величезної кількості юридичних процедур, адже закриття відбувається шляхом ліквідації юридичної особи. Тому якщо потрібно Закриття ТОВ(ТОВ,ПП) необхідно заздалегідь узгодити усі питання та звернутися до юридичної фірми «МІБ». Фахівці проведуть консультацію, підпишуть договір та розпочнуть фактичне виконання завдання.
Способи закриття
Процедура ліквідації передбачає використання таких способів:
- Експрес-ліквідація. Це продаж підприємства, але важливо знайти відповідного покупця. У разі проходження податкових перевірок можливі штрафи оплачуються окремо, як і додаткові витрати. Оптимальний варіант для моментального позбавлення юридичної особи шляхом зміни бенефіціарів;
- Архівація та закриття через податкову службу. Після закінчення терміну отримання претензій від кредиторів та після податкової перевірки складається ліквідаційний баланс. За наявності боргів відбувається їхнє погашення за рахунок ресурсів підприємства. Коли грошей немає, їх на рахунок вносять засновники, тим самим статутний капітал збільшується.
Після закриття розрахункових рахунків документи подаються до архіву на зберігання, а державному реєстратору необхідно подати справу їхнього архіву, щоб він вніс запис про закриття підприємства.
Умови закриття підприємства
Важливо дотриматися правил, умов і норм закону. Можна звернутися за посиланням https://mib.od.ua/uk/contact-us до спеціалістів та одразу отримати допомогу. Вони точно розкажуть, що для ліквідації підприємства необхідно виконати такі умови:
- Ухвалити рішення про ліквідацію на зборах учасників;
- Розірвати трудові відносини із співробітниками компанії;
- Підготувати та подати документи державному реєстратору;
- подати запит на аудиторську перевірку з боку податкових органів;
- Погасити податкові зобов’язання та борги;
- Продати активи та завершити розрахунки з партнерами;
- Оформити ліквідаційний баланс;
- Архівувати потрібний пакет документів.
При продажу юридичної особи процес оформлення документів займе 1 день, але за інших умов все залежить від швидкості виконання величезної кількості завдань. Професійний підхід від фірми «МІБ» стане гарантом для підприємця, що його завдання буде виконано на 100%.
Більше про

Коментарі