Завершити у Ковелі реконструкцію за 2 млн грн не можуть через воєнний стан

19.10.2022 о 08:49 · 2 хв читання
Фото: 12 канал

У Ковелі на вулиці Федьковича ще у вересні завершили будівництво системи водовідведення дощових і талих вод та встановили каналізаційну насосну станцію. Усе вартує бюджету громади в понад два мільйони гривень.

Коли ж запрацює КНС, яка викачуватиме воду? На це питання відповів Ковельський міський голова Ігор Чайка, до якого з даного приводу звернулися мешканці вулиці.

Після особистого прийому громадян мер розповів у Фейсбуці про підключення, а точніше, перепони, що не дають провести, здавалося б, елементарне підключення до електромережі вже встановленої КНС.

І це одна з тих рідкісних історій, коли разом в одне зійшлися обмеження воєнного стану і недоліки бюрократії: роботу підрядник виконав добросовісно, у встановлені терміни і без оплати праці, гроші в бюджеті для оплати цієї праці є, а дозволу від обласного казначейства на здійснення оплати — на жаль, немає

– пояснив Ігор Чайка

За його словами, через це КНС не можуть здати в експлуатацію. І через що, енергорозподільча компанія не може надати дозвіл на підключення до своїх мереж.

В реаліях війни цю проблему вирішити складно. Держава забороняє здійснювати капітальні видатки на всі роботи, окрім тих, що стосуються об’єктів критичної інфраструктури та будівництва укриттів.

У випадку з КНС — це запобігання надзвичайній ситуації з підтоплень. Сподіваємось, цей аргумент допоможе вирішити проблему на користь мешканців вулиці Федьковича

– зазначив Ігор Чайка

Як розповів у вересні 12 каналу начальник управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконкому Ковельської міської ради Сергій Дудка, коли запрацює каналізаційна насосна станція, яка викачуватиме воду, люди відразу відчують покращення.

Сергій Дудка / Фото: 12 канал

Після під’єднання КНС до електромережі ковельчани, які проживають на вулиці Федьковича, зможуть підключитися до централізованої системи водовідведення.

Людям потрібно буде звернутися до балансоутримувача, тобто до комунального підприємства «Добробут», щодо отримання технічних умов і підключення до наявної мережі, щоб відвести воду з прибудинкових територій

– пояснив Сергій Дудка

Він стверджує, що від початку повномасштабного вторгнення в Ковелі вдалося владнати дві нагальні проблеми з підтопленнями. Крім вулиці Федьковича, ще навесні КНС для відведення дощових і талих вод встановили у провулку Фестивальному.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X