Зрада чи перемога, або як Ковель очолив рейтинг міст України

Андрій Миронюк
15.03.2023 о 11:00 · 4 хв читання

Нещодавно очільником державної компанії «Прозорро.Продажі» (система онлайн аукціонів з продажу та здачі в оренду майна) було оголошено про рейтинг міст України, які «найкраще керують своїм комунальним майном». В цьому рейтингу Ковель посів перше місце, обігнавши Київ, Львів та інші міста України.

Хочу зазначити, що я свідомо обрав саме такий провокативний заголовок: «Зрада чи перемога?». Оскільки до змісту даного рейтингу в мене є певні запитання. Не в площині того, ніби я не вірю, що такий результат є можливим, а в площині того, наскільки цей результат є позитивним для мешканців Ковельської територіальної громади.

Зараз поясню, про що йде мова.

Так, якщо аналізувати заголовок – звучить звісно гарно: Ковель обігнав у рейтингу Київ, Львів та інші міста України.

Розбиваємо пляшку шампанського собі об голову і кричимо: «Ура!». Вже і міський голова та інші представники влади поробили публікації щодо цієї «сенсаційної» новини. Мовляв, ось, які ми молодці!

Проте, я хотів би звернути вашу увагу на деякі «АЛЕ», які висвітлюють іншу сторону цього рейтингу.

Перше «але»: критерій потрапляння в цей рейтинг.

Головним критерієм оцінювання в рейтингу є кількість комунального майна, яке здавали в оренду, та над яким здійснювали земельні торги, тобто продавали!

Можливо в площині здачі комунального майна в оренду міська влада і справді достойно справляється, за що їх варто похвалити.

Але звідси ми маємо, що рейтинг не відповідає на запитання: наскільки ці продажі є вигідними для громади в довгостроковій перспективі!

Тепер про друге «але», яке випливає з першого. Якщо не помиляюся, в травні місяці 2022-го року під час сесії Ковельської міської ради я звернувся до міської влади із закликом до того, щоб вони зупинили аукціони з продажу земель. Оскільки в той момент це був лише четвертий місяць повномасштабної війни. Люди бояться інвестувати та будь-що купувати, що у свою чергу створює не зовсім сприятливі умови для усіх бажаючих взяти участь в торгах. Тобто, реальна ціна землі могла би бути вищою. Тому і моє запитання було в тому: який сенс зараз продавати цю землю, якщо під час мирного часу вона буде вартувати значно більше?

На що мені відповіли:

Потрібно наповнювати бюджет

Хай їм грець, якщо чесно! Тоді можновладцям потрібно було «наповнювати бюджет», а зараз вони можуть собі дозволити створювати нові відділи – муніципальну варту, витрачають на різного роду дегенеративні та непотрібні для громади міста заходи, такі як висвітлення діяльності міської ради на телеканалі і тому подібне.

Можна, звісно, зробити припущення, що лише за півроку логіка залишила розум, але хто їх знає, що там коїться у владних головах. Тому залишимо цю складну справу психотерапевтам, а ми повернемося до продажу землі.

Так, вам можуть апелювати тим, що цю землю продали по дуже гарній цині, але і тут є своє «але». Оскільки я володію інформацією, що участь в цих аукціонах приймав мій знайомий, представник бізнесу, який знав хто хоче ці землі купити і під кого вони і продавались.

А ви знаєте, хто придбав цю землю? О, не знаєте?

Деякі злі язики в кабінетах Ковельської міської ради подейкують, що їх придбав один «патріот Волині», а точніше «патріот 23-го округу», він ж «керуючий» Ігорем Чайкою – пан Івахів?

До речі, на сторінці сайту «Прозорро.Продажі», де організатором аукціонів є відділ по управлінню майном комунальної власності виконавчого комітету Ковельської міської ради, відсутні будь-які відомості про учасників торгів. Чиновники мерії аргументують це воєнним станом. Вони «засекретили» навіть переможців аукціонів. Невідомо, яка юридична чи фізична особа здобула комунальне майно. Хоча в інших громадах такі відомості оприлюднюються.

Повертаємося до попередньої теми.

Власне звідси у мене і виникло запитання: наскільки подібного роду продажі комунальної землі Ковельської ТГ під час дії воєнного стану в Україні будуть грати на користь нашої громади в довгостроковій перспективі?

Тим паче, в той момент розпорядник коштів, у вигляді Ковельської міської ради, не міг їх (гроші з продажу) використати належним чином, оскільки будь-які капітальні видатки наразі заблоковані реаліями воєнного стану.

Але ж керівники апелювали, що «потрібно наповнювати бюджет».

Ну що ж, гаразд, а тепер вони вимушені віддавати 150 млн грн з бюджету в «сімейний» банк під відсотки, оскільки інакше ці гроші «з’їсть» інфляція… Звідси повертаємося до запитання наявності, чи відсутності логіки в очільників міста.

Саме тому я повторюю зміст мого заголовку: Ковель серед цього рейтингу – зрада чи перемога?

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (21)
  1. Страшнішого за чайку годі пошукати! Скільки вже можна тих фоток… Ти ж не на зйомки прийшов, чайко! Працюй на благо міста, а не ти тільки фоткаєшся!

    Але ти тільки фоткаєшся….

  2. Журналюга є журналюга, а не господар…
    Пи*діти – не мішки носити!!!
    А заступник взагалі ч*о бородате !!!

  3. На кого працює Чайка? За весь період свого “керування містом” він не отримав майже жодної позитивної оцінки своїх дій (ну звісно крім жополи*ов міськоадівських). Така “діяльність” створює негативне ставлення до владних інституцій . Що в свою чергу під час військового стану може призвести до некерованих негативних наслідків. Дак хто Чайка? Патріот чи колаборант

  4. То як то ПРОЗОРО якщо нічого не прозоро…хто купив, що купив і за скільки купив…ЦЕ ЩО АНЕКДОТ ?!

  5. Цього можна було і очікувати, Чайка ж посіпака Івахіва, всі вони однакові хапуги!(

  6. Чайка пташка вільна що хоче те і судить під керівництвом іваховим

    1. Прийдуть хлопці з війни,по закону їм належить дати землю,, а тут буде відповідь,ми все продали поки ви воювали!!

  7. Земельні “піруети” за Чайки досягли верху цинізму. Чого варте вилучення та передача шкільної земельної ділянки під забудову багатоповерхівок. Дуже вигідна оборутка і для забудовника і для того, хто організував цей дерібан. І спеціально для НІНИ вказую своє ім’я. Дякую Андрію за його позицію.

  8. Раб відпрацьовує кошти які були потрачені на його придбання.Чайка не літай високо, бо буде боляче падати

  9. Раб відпрацьовує кошти які були потрачені на його придбання.Чайка не літай високо, бо буде боляче падати

  10. Та всі вони однакові, за Незалежної України в нас в Ковелі і мера, як такого не було, кожен намагався працювати на благо себе, а не громади!(

  11. Андрію, все правильно сказали, дякую. Але ж потрібно діяти
    Ви , депутати, маєте силу голосу. Приймайте спільно рішення на користь громади. Поки війна закінчиться, поки хлопці наші повернуться ці здодюги встигнуть все розікрасти .
    Ковельчани , до наступних виборів недалеко ,слідкуємо за подіями, обираємо своїх героїв . Кого за штурвал посадимо так і рухатися будемо

  12. Херу чвайці як казали про кого писати ще від сома так він продовжуе до тепер лизати…ганньба де твоя інтелігентність ти боїшся молодого Мера а він ним стане і тобі згадають статті в Сбу та прокуратурі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X