80-ті роковини останніх масових розстрілів нацистами ковельських євреїв

06.10.2022 12:34

Сьогодні, 6-го жовтня 2022-го року, виповнюються 80-ті роковини з моменту останніх задокументованих масових розстрілів нацистами ковельських євреїв.

Близько 18 000 ковельчан єврейського походження було вбито при нацистській окупації у 1942-му році.

Вже за радянської окупації до Другої світової війни (1939-1941), так і після її закінчення на цих землях у 1944-му, – терор ковельчан продовжиться. Декому пощастило і він встиг емігрувати, в той час як інших… розстріляють за політичні погляди, когось відправлять до ГУЛАГу, примусово переселять тощо.

Сьогоднішні 80-ті роковини, це трагедія не лише єврейського народу, це також трагедія Ковеля. Так як ці невинно вбиті люди – такі ж ковельчани, як і інші – такі ж, як і ми. Вони також розбудовували тут життя, мріяли, любили та плакали.

Сьогодні перед Україною стоять аналогічні виклики – між життям та смертю, світлом і темрявою.

Ні в якому разі не можна забувати події минулого та нехтувати життям тих невинно вбитих людей, так як історія, це панночка, у якої іноді й зовсім відсутнє почуття гумору: як тільки для сьогоднішніх поколінь сторінки криваві припадуть пилом – вона відразу ж дає про себе знати… та продовжує написання історії, тим ж самим, кривавим пером.

На жаль, на сьогоднішній день, культурно-історичний аспект у Ковелі, м’яко кажучи, слабкий. Громадськість не знає і не уявляє повний об’єм трагедії минулих часів.

Хоча знову ж таки, походження цієї проблеми полягає не в громаді (що їм байдуже), а в у відсутності ініціатив з боку «Білого» дому. Припускаю, що аспект подібного роду їм не цікавий. Так як моя пропозиція, яку я озвучив минулоріч, щодо вшанування репресованих ковельчан єврейського походження, була владою проігнорована.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

 1. 18 тис.невинно замордованi..живими закопанi ковельчани ,евреi,якi мирно жили.будували чудове мicто..що i сьогоднi милуемося прекрасними будiвлями в центрi мicта..Сьогодн,i про трагедiю мого народу,,в роки Другоi cвiтовоi вiйни,згадують у всiх краiнах Европи..але це не стало уроком,,як бачимо сьогоднi..це нова свiтова вiйна..

 2. Вже 7 година вечора..щось нiхто не написав спiвчуття ..а для чого..це ж була iнша нацiя..тому танцюють i спiвають на iх кicточках..А ми помолилися та поставили свiчки…

 3. Сіма є люди які моляться за невинно убієнних євреїв і других наці. Я за це незабуваю ,а памятаю .Вічна їм паамять !

 4. Белiк М…дякую ..за пам”ять..але дуже соромно за ковельчан,,якi з почестями перезахоронюють фашистiв ,якi знищили весь Ковель,,i молятьсч за них..Бог великий все бачить..Нехай буде добре всiм добрим людям..

  1. Sima – na początek:https://sztetl.org.pl/pl/miejscowosci/k/1073-kowel/99-historia-spolecznosci/137519-historia-spolecznosci
   “biały dom” ma problem natury narodowościowej, związane z kolaboracją nacjonalistów ukraińskich z hitlerowcami. Polecam WIK – wariant w języku poslkim. Wariant ukraiński OMIJA narodowość policjantów biorących udiał w rozstrzeliwaniu. Zresztą – omijanie udziału Schutzmannschaftsbataillone występuje w wielu miejscach kaźni Żydów na Wołyniu..
   .https://pl.wikipedia.org/wiki/Kowel

 5. Підтримую думку Миронюка й щире співчуття близьким та рідним мучеників єврейського походження. Українській, єврейський народ – частина нас. Вони теж наш український народ, наші громадяни. Ми, українці, зараз, на жаль, на їх місці, і ми їх добре розуміємо як їм було бідолашним і всім тогочасним українським людям разом з ними. Бо, як сказав Кулеба: “В путіна така ж ненависть та неприязнь до українського народу, як була у гітлера до євреїв свого часу”. Ми, сучасні українці і всі наші етнічні українці разом з нами, проходимо такий же парашинський геноцид як і наші українські євреї свого часу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *