Чому міська влада не закупила вчасно генератори для критичної інфраструктури?

Володимир Косцьов’ят
28.11.2022 о 14:41 · 4 хв читання

Виявляється, ковельські комунальні підприємства «Ковельтепло» та «Ковельводоканал» не мають достатньо резервних джерел живлення.

22 листопада міський голова Ігор Чайка у Телеграмі та Вайбері поширив «гарну новину» про те, що підприємство теплових мереж «Ковельтепло» отримало 7 дизельних генераторів як резервні джерела живлення для безперебійної роботи в умовах енергетичної кризи: 5 генераторів – на 50 кВт, по одному – на 30 кВт та 80 кВт.

Один генератор на 50 кВт вже встановили цієї суботи на одній з котелень, що в центрі міста. Решту планують встановити протягом цього тижня

– пише Ігор Чайка

Зараз не на часі критикувати дії влади, але варто таки задати кілька питань чиновникам Ковельського міськвиконкому.

Чому генератори передали лише зараз? Невже ніхто завчасно не підготувався до важкої зими, про яку всі попереджали?

Чому перший генератор був встановлений лише 19 листопада, якщо до цього часу Україна вже пережила чимало масованих ракетних обстрілів (зокрема, два прильоти у Ковелі) та аварійних відключень електропостачання? Чому так довго зволікали, якщо на вулиці вже мороз?

23 листопада держава-терорист росія знову обстріляла мирні українські міста, після чого ми залишились без світла. У той же час Ігор Чайка лише констатував у соцмережах:

маємо поки що в місті також перебої з водою

Виходить, що «Ковельводоканал» не має генераторів у достатній кількості, або й взагалі немає?

Тобто наша влада не підготувалась до цього завчасно. Напевно, лучанин Тарас Яковлєв, на плечах якого прийняття ключових рішень у місті, не надто переймається тим, чи буде у Ковелі вода, тепло, світло? Втім, він охоче позує перед фотокамерою в кріслі тракториста. Та чи потрібні такі «трактористи» нашому місту?!

Заради справедливості додам, що в окремих районах Ковеля з перебоями на вечір 23 листопада, а в деяких вранці 24 листопада зʼявлялось світло, та/або водопостачання, та/або тепло. Безмежно вдячний за це енергетикам, ремонтним бригадам та комунальникам за те, що роблять усе можливе, аби забезпечити споживачів.

24 листопада Ігор Чайка знову ж таки у месенджерах написав «розʼяснення про роботу котелень та генераторів». Отож, за словами міського голови:

Сьогодні ще не усі котельні (а їх у Ковелі – 21) забезпечені генераторами, тож немає змоги одночасно підʼєднання УСІ котельні до альтернативних джерел живлення… Аби обігріти ті мікрорайони, де немає генераторів у котельнях та (що дуже важливо!) зберегти систему опалення цих котелень, використовують мобільні (пересувні) генератори. Почергово відмикаючи одні котельні та підключаючи інші!

Тобто, раніше ковельський мер так радів 7 генераторам, при тому що котелень маємо 21?

З власних джерел знаю, що зокрема ПТМ «Ковельтепло» ще влітку повідомило про потребу закупити генератори. Також депутати Ковельської міської ради на сесії кілька місяців тому піднімали питання про закупівлю генераторів та наголошували на тому, що потрібно підготуватись до важкої зими. Чому вище керівництво не дослухалось? І аж 28 жовтня на сесії міської ради було прийняте рішення про закупівлю дизельних генераторів для потужнішого резервного живлення ПТМ «Ковельтепло» та УВКГ «Ковельводоканал». На це з бюджету громади виділили 19 млн 973 тис. грн кожному підприємству.

Невже ми прифронтове місто (на щастя ні!) та не мали змоги закупити генератори раніше?

На фоні таких гострих питань, мʼяко кажучи, не до опитування про доцільність встановлення новорічної ялинки, яке прикріплене як найважливіше питання в Телеграм міського голови Ігоря Чайки.

Краще поясніть нам, ковельчанам, чому в період військового стану ви знехтували енергетичною безпекою населення? Доведеться відповісти за це.

І насамкінець. Що не змінилося у підходи міської влади навіть під час війни, а продовжує далі «процвітати» – це продаж землі.

У Ковельській міській раді продовжують активно займатися «земельним питанням». Більше того, інформацію про це ретельно приховувать від громади за складними юридичними конструкціями.

Напевне, «розпоряджатися» природними ресурсами владній команді більш цікаво, ніж дбати про те, щоб ковельчани були зі світлом та теплом, водою після ракетних ударів держави-терориста?

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (8)
  1. Кирилович,для них головне гроші в кишені,а не добробут населення.Чайку використають і піде на смітник історії,а Яша буде далі керувати.

  2. Вже пора їм придбати земельку на Люблинецькому цвинтарі . Гади , і це все робиться під час війни . Не можуть нажертися .

  3. Підараси… Як їх можна ще назвати… Вони зайняті були, дерева садили.. Гнати в шию таких керівників.

  4. Все дуже просто за час повномасштабної війни вже можна було закупити генератори забезпечити котельні й водоканал усім необхідним. Алеж у бюджеті грошей на це не має. А встановити кондиціонери у міськраді (тендер виграв депутат міськради), й це коли в Державі проблеми з енергетикою, на це гроші є. Виплатити премії “за видатні досягнення” до дня самоврядування у сумі по 8000 грн на ніс, а декому й більше, а такіх носів там 150 шт. На це Ігорек найшов 1200000 грн. А на генератори немає, обладнати сховище дітям теж не має. Й ще набагато не має. А оплатити комфортне життя на це є.

  5. Генератори мав би закупити мільярдер, монополіст, син ОПЗЖиста, власник ВОЛИНЬОБЛЕНЕРГО- Анатолій Юрієвич Бойко, який користуючтсь “війною”, необгрунтовано вимикає електропостачання Волинянам, за невмотивованою схемою, транспортуючи електроенергію, за кордон, за валюту, вчиняючи кримінальне правопорушення за статтею 222-2КК. Маніпулювання на енергетичному ринку. То вже було у 2000 році! Міська влада з найнятими юристами, мовчить… Напевно, в долі! Бариші ж мільйонні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X