Де ж прибутковість і у чому ефективність РЖКП №2?

12.05.2021 12:18

Ви вже знаєте, що на квітневій сесії депутати міської ради підтримали проєкт рішення про реорганізацію РЖКП-2 шляхом злиття з РЖКП-1. І на це було чимало причин, нагадаю про головні: 

 • зменшення об’єму послуг у зв’язку зі створенням у Ковелі більшої кількості ОСББ, які самостійно обиратимуть виконавців для своїх робіт;
 • послуги для міста у подальшому також надаватимуть ті комунальні підприємства, які будуть проходити прозорий конкурс (тендер); 
 • за рахунок зменшення «роздутого» адміністративного апарату РЖКП-2 зменшити собівартість послуг для населення. Якщо б ми цього не зробили, то до кінця року довелося б закривати обидва ЖЕКи;
 • скарги на неефективну робота РЖКП-2, про що маємо зафіксовані дзвінки на «Гарячу лінію міського голови» (18 – за період роботи лінії), під час прямого ефіру для телеканалу «Аверс», у зверненнях під час «Онлайн-прийому громадян міського голови» тощо.

Публікація за темою: Мера Ковеля спитали за начальницю РЖКП №2 і вкрадений там мільйон

Коли ж на РЖКП-2, яке, навпаки, заявляло про свою ефективність та прибутковість, зайшла комісія з припинення діяльності цього підприємства, то виявили ось таке співвідношення між надходженнями коштів та витратною частиною.

Мовою цифр у документах це виглядає так:  

2,1 млн грн – це орієнтовно надходження від населення (та юридичних осіб) за місяць за надані послуги. 

А тим часом орієнтовно видатки становлять: … теж 2,1 млн грн!

Що входить до цієї суми?

 • заробітна плата – 1 млн 400 тис гривень (з усіма податками); 
 • ПДВ цього підприємства – 300 тисяч гривень; 
 • пальне – 100 тисяч гривень; 
 • електроенергія – 200 тисяч гривень; 
 • ремонт техніки, канцелярія, обслуговування оргтехніки тощо – 100 тисяч гривень. 

Тобто обов’язкові та першочергові платежі практично повністю «з’їдають» всі надходження. 

То де ж прибутковість? У чому ефективність? 

Нам закидають, що це, мовляв, наслідки реорганізації і розповсюджують чутки, що «населення дізналося про реорганізацію і не платить».

Цілковита нісенітниця! Тому що, по-перше,  реорганізація триває всього два тижні, і це занадто малий проміжок часу, щоб розвалити по-справжньому ефективне підприємство.

По-друге, правонаступником РЖКП-2 стає, згідно дотримання всіх законодавчих норм, РЖКП-1, яке й надалі ці послуги надаватиме. Тобто для населення послуги лишаються! Вони нікуди не зникають. І свідомі люди розуміють, що рахунки за послуги сплачувати необхідно, тому що існують і продовжують діяти договори, згідно яких відбуваються нарахування. 

Ми ж, зі свого боку, повідомляємо, що будемо робити все можливе, аби послуги для населення надавалися якісно і вчасно. Дякуємо, що розумієте ситуацію, не піддаєтеся на провокації і вчасно сплачуєте за утримання будинків та прибудинкових територій, щоб не накопичувати заборгованості і не доводити ситуацію до стану, коли підприємство не зможе для вас працювати. 

Дякую за підтримку і розуміння!

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

 1. ви ще не врахували, що памідориха вкрала 5 мільйонів (хоча офіційна версія 900 000 грн). Уявляєте скільки можна було купити сміттєвозів на ці гроші, чи відремонтувати дворів, будинків. І тому питання до влади- чому вона ще не в тюрмі і коли поверне вкрадені кошти? мабуть для когось діяльність рЖКП2 всеж такм ефективна. Кіндер, Товстига і памідориха мають сидіти в тюрмі і повнстю відшкодувати вкрадене у ковельчан.

 2. поки не напишемо листа Авакову то так і зависне ця справа. а потім за строком давності скасують а грошики поділять

 3. Хватить балакати. Вже конкретно видно, що вона комусь кістка посеред горла. Таке враження, що в Ковелі крім Гейко нікого немає. І судячи по тому, що говорить влада, там не було з чого красти все ” з’їли ” витрати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.