Депутат з Ковеля купив квадрокоптер, як у ізраїльській армії

23.04.2021 о 11:28 · 2 хв читання
Іван Смітюх: Волинські новини

Криміналістичне обладнання просять закупити для покращення Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, який обслуговує волинські правоохоронні органи.

Про це стало відомо під час сесії облради 21 квітня, коли депутати облради розглядали проєкт рішення про внесення змін до Програми профілактики правопорушень у Волинській області на 2021-2025 роки, – пише Юлія Малєєва у «Волинських новинах».

Серед змін – придбання мікроскопа спектрального люмінесцентного «Regula» модель «5001 МК.01» та квадрокоптера «DJIPhantom 4 RTK» з ліцензією «DJITerra». На думку розробників програми, це забезпечить своєчасне та ефективне проведення дактилоскопічних, трасологічних, почеркознавчих, будівельно- та земельно-технічних досліджень, що покращить рівень експертного забезпечення органів досудового розслідування та судів Волинської області. Це обладнання планують для покращення матеріально-технічної бази Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України. На ці потреби потрібно спрямувати 1,050 мільйона гривень.

Згадана ініціатива викликала жваве обговорення у залі. Депутат Іван Смітюх переконував: квадрокоптер можна придбати втричі дешевше, ніж це вказано у програмі.

Я купив квадрокоптер, як у ізраїльській армії використовується, то він утричі дешевший

– повідомив він

У відповідь начальник управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами обласної державної адміністрації Валентин Сушик запевнив, що додаткові кошти на це обладнання не виділяються. Йдеться про перерозподіл видатків у рамках програми. До слова, загальний кошторис цієї програми, розрахованої на п’ять років, – 54 мільйони гривень.

На завершення обговорення депутат Анатолій Вітів наголосив: наразі про виділення коштів не йдеться.

Я так бачу в нас зараз у залі всі спеціалісти по квадрокоптерах. Були по коронавірусу, тепер по квадрокоптерах. Але наголошу: ми вносимо зміни в програму, які дадуть можливість запустити процес, а не виділяємо кошти

– звернувся він до колег

Урешті депутати підтримали запропоновані зміни та ухвалили рішення про внесення змін до регіональної програми.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X