Депутати відмовилися виділяти кошти на турнікети, але дали гроші на муніципалів

01.03.2023 11:07
Фото ілюстративне

На сесії Ковельської міської ради, яка відбулася вчора, голова постійної комісії з питань планування, бюджету і фінансів Олег Уніга запропонував не виділяти кошти на встановлення турнікетів у сумі 250 000 грн.

Більшість депутатів підтримали пропозицію поки не фінансувати придбання та встановлення турнікетів у приміщенні міськради.

Зі слів влади, влаштування турнікетної системи допоможе посилити пропускний режим до адміністративної будівлі з дотриманням заходів безпеки усіх осіб, які перебувають в будівлі у разі виникнення надзвичайної ситуації. Тобто, простими словами, вже не буде безперешкодного входу в будівлю.

Моя позиція полягає в тому, що є Конституція України та закони про місцеве самоврядування, де чітко вказано, що громадяни мають мати безперешкодний вхід до адмінбудівель для забезпечення своїх конституційних прав. Окрім того, вважаю, що зараз є більш нагальні питання, куди можна спрямувати ці кошти

– говорить Олег Уніга

Також на сесії він подав пропозицію не виділяти кошти з бюджету для муніципальної варти на придбання комп’ютерної техніки та інших видатків у сумі 564 000 грн. Однак більшість депутатів її не підтримали.

Олег Уніга вважає, що зараз абсолютно недоречно створювати і фінансувати таку структуру. За його словами, функції муніципальної варти може виконувати поліція, і при активній співпраці міської влади цю роботу можна посилити.

Для розуміння він пояснює орієнтовний бюджет утримання муніципальної варти на один рік:

 • заробітна плата 4-х працівників ~ 1 000 000 грн;
 • закупівля уніформи ~ 75 000 грн;
 • меблі, оргтехніка, боді камери та інші витрати ~ 500 000 грн.

Разом (орієнтовно): 1 575 000 грн на рік.

Висновки робіть самі, чи потрібна зараз ковельчанам структура, яка дублює функції поліції… Особисто я сумніваюсь, чи зможе структура з чотирьох працівників бути настільки ефективною, щоб можна було виправдати хоча б половину видатків на її утримання, які йдуть з коштів платників податків

– зазначає Олег Уніга

До речі, нещодавно міський голова Ігор Чайка у своєму черговому відеозверненні ввів громадськість в оману, коли заявив, що на функціонування муніципальної варти спрямують 355 тисяч гривень, а не 1,5 мільйона. Отже, голова бюджетної комісії міської ради, по суті, викрив маніпуляції влади.

Публікація за темою: Ігор Чайка став відео-виправдовуватися через скандал із муніципальною вартою

Поділитися:

Коментарі

 1. Олег все вірно сказав, а то мона подумати, що в Ковелі всі проблеми вирішени. Підтоплення нема, дороги закатані в асфальт, на тротуарах ноги не поламаєш. Ну, не хватає мінвати і все буде як у людей. Ковельчани не розуміють, що Чайка краде їх гроші!!!

 2. Люди добрі що не зрозуміло? Ще буде 4 легальних ухілянти. Треба розібратись з якого милога Чайка так верещить за цю варту? Щось мені здається що Ігорек матиме зиск коли у міськраді з’явиться 4 військовозобов’язаних дармоїда.

 3. ДБР НАБУ Поліція ауууу!!!!! В даній публікації чітко доведено, що п. Чайка розповсюдив завідомо не правдиву інформацію. РЕАГУЙТЕ

 4. Ой а як полагодити доріжку під мостом на вокзалі чи пірси на набережній поробити то грошей немає!
  А на варту грошей багато…

 5. Чайка ти спитай в людей що для Ковельчан ти маєш зробити аби їм було комфортно в своєму Місті
  В тебе роботи буде на два роки вперед!!!
  А не займаєтеся всякою фігньою

 6. Так треба щось робити! Нам! Колядувати під білим домом з плакатами чи що? Проти такого свавілля і розкрадання грошей. То ж не може так бути завжди!!!!

 7. Просто ЖАХ! Дороги розбиті, тротуари понищені, будинки облуплені, немає ВЕЛОДОРІЖОК ПО МІСТУ (окрім Сільмаша), хоча в місті дуже багато ВЕЛОСИПЕДИСТІВ, тварин БЕЗПРИТУЛЬНИХ на вулицях дохера порозводилось, ніхто їх не стрерилізує, притулок для тварин будують вже хер зна скільки років, річка влітку, вибачте, засрана, НІХТО ЇЇ НЕ ЧИСТИТЬ. Так, в Ковелі, ну зовсім немає проблем! Треба виділяти кошти на якусь там варту, яка по факту і так ніхера не робитиме, бо при всьому бажанні, що зроблять 4 людини, одна з яких начальник, на не мале місто з більш як 70 тисяч населення? ВІДМИВАННЯ ГРОШЕЙ, що далі то гірше, ніяк не нажруться. Ви краще місто до ладу приведіть, щоб люди не хотіли звідси виїжджати! А інші хотіли б приїхати сюди.

  1. Що правда,то правда.Люди скоро без воїнів і самі не витримають.Щось страшне коїться

  1. Дивіться ітушки як стільки жерти будете у горлі застрягне здохните

 8. Бачили очі що вибирали…то тепер нехай повилазять
  А ви все бла..бла..а ім на вас нас..ти
  Що хочу ,те ворочу …ха-ха-ха…

 9. Напевно була вказівка від тих, перед ким так витанцьовує наш мер, створити цю муніципальну поліцію. Все робиться під когось і для когось. Спочатку були кандидатури, а потім все інше. Напевно ці особи теж з іншого міста до нас приїдуть? У військовий час так розкидатись мільйонами… Як бридко, коли мер маріонетка в чужих руках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *