До хоспісу в Ковелі звозять хворих з усієї Волині

Обласна лікарня «Хоспіс» у Ковелі стала єдиним закладом у Волинській області для паліативних хворих.
Майже місяць тому припинив роботу хоспіс у Луцьку. Відтак, тепер до Ковельського хоспісу звозять хворих, які потребують паліативної допомоги, з усієї області, повідомляє Суспільне.
Нині у хоспісі зайняті усі 50 ліжкомісць. Усі хворі – важкі, розповідає завідувачка паліативного відділення Тамара Божик:
Післяінсультні, після інфаркту із серцевою декомпенсацією, із хворобами неврологічної системи, хвороба Альцгеймера, деменція середньої важкості у нас лікуються хворі. Після черепно-мозкових травм
У хоспісі Ковеля Євгенія Любашевська – третій місяць. Вона – одна з семи пацієнтів, яких перевезли сюди з Луцького хоспісу. Жінка розповідає: не ходить, потребує лікування та цілодобового догляду.

Хоспіс у Ковелі відкрили три роки тому на базі залізничної лікарні, розповідає керівниця Наталія Віслогузова. Щоби укласти договори про надання паліативної допомоги у стаціонарі з Національною службою здоров’я, переобладнали палати і санблоки.
На лікування одного хворого хоспіс має 7 тисяч 847 гривень на рік. Цього, каже керівниця закладу, замало. Адже термін лікування в кожного – індивідуальний:
Перебування одного хворого, ми уже порахували на даний час, потрібно 590 гривень на один ліжко-день. Це не онкологічного хворого. На важкохворого потрібно виділяти поверх 1000 гривень
Пацієнти додатково платять майже 3 тисячі гривень щомісяця за підгузки, послуги пральні і частково – харчування. Зі слів керівниці закладу, це теж не перекриває щоденних потреб хоспісу. Грошей вже бракує і на зарплати персоналу.
Нам виплатили аванс за липень, а далі – зарплата за серпень і липень. Чисті на руки – 4.800 гривень
– розповіла медсестра Галина Мівшук
Речниця Національної служби здоров’я України Христина Петрик телефоном розповіла Суспільному: гроші від Національної служби здоров’я – це одне із джерел фінансування хоспісу. Органи місцевої влади можуть підтримувати хоспіси з власних фондів. Та поки що з місцевого бюджету хоспіс перекриває лише витрати на комунальні послуги.
Сума договору для цієї лікарні – це 2.2 мільйона на 9 місяців 2020 року. Ковельська лікарня 28-го серпня повторно подала на пропозицію, аби укласти договір на пакет медичної допомоги і зараз цю пропозицію розглядають
– розповіла речниця
Нове відділення паліативної допомоги на 25 місць незабаром планують відкрити на базі обласної клінічної лікарні – розповів виконувач обов’язків директора Волинської обласної лікарні Олександр Дудар. З його слів, 17 працівників луцького хоспісу працевлаштують у відділення, що має відкритися. Втім, точної дати, він не назвав.
Нагадаємо, торік у вересні луцький хоспіс з автономного приміщення на вулиці Тімірязева переселили у приміщення Волинської обласної клінічної лікарні, що в селі Боголюби. Нині у Луцьку ніде розміщувати паліативних хворих. В обласному управлінні охорони здоров’я закриття хоспісу в обласному центрі пояснили пандемією коронавірусу.
Більше про

Коментарі