Голова облради у Ковелі відвідав родину Праведників світу

11.08.2021 о 14:36 · 2 хв читання

Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад у Ковелі відвідав родину Праведників світу.

До родини Масло голова облради приїхав з особливої нагоди – у 84-й день народження глави сім’ї Петра Івановича Масло. Він – один з небагатьох донині живих волинян, які удостоєні звання Праведника народів світу. Це офіційне звання держава Ізраїль на знак вдячності і шани присвоює не євреям, які з ризиком для власного життя рятували євреїв у роки Другої світової війни, – повідомляє обласна рада.

Григорій Недопад привітав іменинника та вручив гостинці не лише від свого імені, але також і від ізраїльської сторони.

Через хворобу Петрові Івановичу важко розмовляти, тому історію порятунку двох єврейських дівчаток у деталях переповіла його дружина Галина Павлівна.

Праведниками також були і батьки мого чоловіка – Іван і Текля. Вони тоді жили на Львівщині. По сусідству німці розстріляли багатодітну єврейську сім’ю, а двом дівчаткам якось вдалося вціліти. То Петрові батьки забрали їх до себе і переховували то в льосі, то на горищі і, навіть, у діжках. А малому Петькові було доручено спостерігати, чи не йдуть у село німці і зразу попереджати про це

– розповіла жінка

Згодом Розі та Байлі, – так звали порятованих дівчат, дістали документи з українськими іменами та вивезли у безпечніше місце. Порятовані багато років підтримували зв’язок з рятівниками: листувалися, кілька разів бачилися, попри те, що жінки вже мешкали в Канаді. Після смерті Івана і Теклі вони звернулися до уряду Ізраїлю із клопотанням присвоїти звання Праведника світу також і їхньому синові Петрові.

Григорій Недопад побажав Петрові Івановичу здоров’я і довголіття. Він також подякував родині за те, що історію порятунку вони передають від покоління до покоління.

Зберегти пам’ять і про надлюдську мужність, і про нелюдську жорстокість дуже важливо. І не тільки з огляду на минуле, але й задля майбутнього

– зауважив голова ради
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X