Ковель визначено «непрозорим» містом у досліджені роботи міських рад

12.04.2023 о 12:52 · 4 хв читання

Програма «Transparent cities/Прозорі міста» (Transparency International Ukraine) опублікувала нове дослідження роботи міських рад. Це не звичайне продовження традиційних Рейтингів прозорості – цьогоріч команда оцінювала лише 70 міст зі звичних 100 за оновленими критеріями. Замість звичних балів і місць — тепер статус міста («прозоре», «частково прозоре» та «непрозоре») і рівень виконання індикаторів.

Про це «Ковель media» повідомила Transparency International Ukraine.

«Частково прозорими» у досліджені визначені 10 міст: Вінниця, Володимир, Житомир, Кам’янське, Київ, Кропивницький, Луцьк, Тернопіль, Ужгород, Чернівці. Статус «прозорих» отримали Дніпро, Львів та Мукачево. Ковель потрапив до списку «непрозорих» міст.

Публікація за темою: Андрій Миронюк / Зрада чи перемога, або як Ковель очолив рейтинг міст України

У середньому міста виконували індикатори дослідження на 37,5%. При цьому вимоги українського законодавства — на 47,8%. Тобто українські міста не виконали понад половину обов’язкових законодавчих вимог.

Прогнозовано, що з початком повномасштабної війни сфера доступу до публічної інформації загалом регресувала. Аргументуючи безпековими ризиками, міста призупиняли роботу офіційних порталів або ж обмежували доступ до окремих розділів чи сторінок. Але все ж, прозорість роботи має залишатись важливим завданням для органів місцевого самоврядування.

Військова агресія росії проти України стала справжнім викликом і перевіркою на стійкість для усіх українських міст. Водночас до України зараз прикута велика увага світової спільноти, яка допомагає вже зараз та планує підтримувати нас у процесі відбудови. Високий рівень прозорості та підзвітності місцевої влади вкрай необхідний для ефективного залучення інвестицій та відновлення України. Тож наша команда розробила для цього комплексні рекомендації

– зауважує керівниця програми «Transparent cities/Прозорі міста» Олена Огороднік

Transparency International Ukraine надає рекомендації на основі проаналізованих даних, щоб підсилити спроможність міст та забезпечити прозорість та ефективність місцевої влади:

 1. Створювати та оновлювати сервіси, що найбільше сприяють адаптації населення до викликів війни:
 • оприлюднювати перелік житлових приміщень, що перебувають у власності громад;
 • створювати сервіси та інформаційні сторінки для внутрішньо переміщених осіб;
 • створювати електронні сервіси для постановки на квартирний облік;
 • впроваджувати сервіси для онлайн-запису на отримання соціальних послуг;
 • оприлюднювати переліки укриттів у зручному форматі (карта) та своєчасно їх оновлювати.

2. Забезпечити максимально прозорий облік та розподіл гуманітарної допомоги.

3. Відновлювати роботу місцевих порталів відкритих даних та геопорталів, публікувати відкриті дані.

4. Забезпечити доступ та участь жителів до формування управлінських рішень.

Також програма «Transparent cities/Прозорі міста» сформувала перелік найкращих практик, які втілювали українські міста під час війни, і котрі показали свою ефективність. А саме: публікація інформації про укриття та інформації для ВПО, електронна подача заяв на житло, електронні звернення мешканців через спеціальні міські сервіси, підтримка релокованих бізнесів, звітування про розподілену гуманітарну допомогу тощо.

Доступ до інформації — це конституційне право кожної людини, і місцева влада має цьому сприяти. Водночас прозорість — один з основних принципів успішного відновлення України, продовження підтримки міжнародних партнерів, та успішної майбутньої євроінтеграції.

Довідкова інформація:

Transparency International Ukraine — акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції. ТІ Ukraine започаткувала програму «Transparent cities/Прозорі міста» у 2017 році. Її мета — подолати корупцію на місцевому рівні та запровадити належні практики прозорості та підзвітності.

Програма щорічно формує Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. За п’ять років середній показник прозорості міст підвищився на 62,2%. У рамках програми також формується Рейтинг підзвітності 50 українських міст, який показує фактичний стан підзвітності органів місцевої влади. Середній показник підзвітності міст за підсумками 2021 року становить 16,5 бала. За результатами рейтингування експерти програми надають рекомендації та консультують міські ради щодо впровадження кращих практик прозорості та підзвітності місцевої влади. Дослідження прозорості та підзвітності є взаємодоповнюваними та демонструють комплексний рівень відкритості органів місцевого самоврядування.

У 2020 році створена онлайн-платформа «Transparent cities/Прозорі міста», головна ціль якої — сприяння ефективному діалогу між владою та громадою.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (10)
 1. Дуже цікавий факт. Задкмайтесь громада. Хто сидить в міськвиконкомі й чим вони займаються, прикриваючись патриотичними гаслами й суцільним піаром. Як на мене чесним людям не має що скривати

 2. Вони виконують лише збільшення грошей в свій гаманець. На інші питання їм начхати.

 3. не тільки не прозорим, а й самим корупційним. яка була потреба призначати пініса заступником начальника жека, а всю його партійну когорту на різні інші посади. а толку то з них ніякого. памятається, коли ліквідували жек2, то писали що з метою оптимізації керівництва обєднують два підприємства. але, якщо порівняти штат теперішнього жеку, то можна побачити, що він став більший, ніж у минулиж двох жеках, разом взятих. Де оптимізація? Просто прилаштували дармоїдів і кровососів на тепленькі місця. ось і все.

 4. Попередня партія БЮТ вся корупційна… Рубати потрібно корні… Де декларації про доходи???

 5. Позбудьтеся Яши і стане влада більш – менш прозорою,бо він є самий мутний чинуша.Пініса можна поставити на місце,то є дрібна риба, Чайка боїться коли люди проти нього,зробити зібрання громади тільки не такі які були на 2 Ковелі і в 11 школі де зігнали бюджетників,і поставити йому запитання які турбують мешканців міста

 6. В Ковель прибуло абсолютно чорне тіло під кличкою яша. В тому левова частка непрозорості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X