Ковельчанка презентувала свою другу книгу «Моє життя – калейдоскоп»

05.09.2021 о 13:12 · 3 хв читання

Поезія, оповідання, статті та сценарії до театральних постановок стали основою книги ковельчанки Марії Батраченко «Моє життя – калейдоскоп».

Про це повідомляє Ковельська міська рада.

У жінки досить непроста біографія. Народилась вона  в 1943 році у Відні. Її мама була вивезена до Австрії на примусові роботи. Батько, який був військовим офіцером, не повернувся з війни. Дитинство минуло на Ковельщині у бабусі, пізніше було навчання в Ростовському педагогічному університеті, далі – робота в одній із місцевих шкіл. До Ковеля Марія Павлівна приїхала у 1974 році, де довгий час працювала вчителем російської мови та літератури в ПТУ №7.

На сторінках своєї другої книги (перша – збірка віршів «Місячний лабіринт» вийшла у 2016 році) Марія Павлівна розповідає не лише про своє життя, а й про знакові події колег і друзів, тут можна знайти цікаві факти з історії міста. Є твори про кохання, природу, подорожі, життєві цінності. Вірші, присвячені батькам, близьким людям, філософським роздумам. 

Презентація видання пройшла у раді ветеранів. Це місце є символічним для жінки, адже 12 років вона працює у ветеранській організації, нині її очолює. Тут вона створила клуб «Вікторія», веде заняття Університету третього віку, проводить репетиції ансамблю «Срібне сяйво» та аматорського театру «Осіннє золото».

Тож на презентацію, а скоріше на творчий вечір Марії Батраченко прийшли представники міської влади, її друзі, колеги. Це –  міський голова Ігор Чайка, який написав слово про автора у книзі, його заступниця лучанка Наталія Маленицька, начальниця управління соціального захисту виконавчого комітету міської ради Софія Сагаль, актори театру «Осіннє золото». Усі вони, за словами ковельчанки, а також народний депутат Степан Івахів допомогли їй у виданні збірки. 

Сама ковельчанка каже, що їй є що розповісти цьому світові. У її життєвому калейдоскопі можна зустріти найрізноманітніші кольори та відтінки. Втім, всі, хто знають Марію Павлівну, переконані, що її доля – це палітра яскравих, оптимістичних, багатих на добро і любов барв.

Впродовж вечора пані Марія розповідала цікаві і чуттєві історії про свої роки, життєву позицію, дорогих серцю людей. Вона читали власну поезію співала, грала і просто жила на імпровізованій сцені. Чимало творів Марії Батраченко прозвучали із уст акторів театру «Осіннє золото». Глядачі сміялися і сумували, але ніхто не залишився байдужим.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X