Ковельська районна рада прийняла «церковне» звернення лише з другої спроби

10.06.2022 16:45

Сьогодні, 10 червня, депутати Ковельської районної ради підтримали проєкт звернення щодо заборони московського патріархату на території України.

Ініціатором проєкту звернення була фракція ВО «Свобода», – повідомляє «Волинь UA».

Голова фракції Микола Сушик зачитав текст документу та наголосив, що заборона московського патріархату дасть поштовх остаточно звільнитися від «руского міра», адже за допомогою церкви кремль десятиліттями пропагував московію серед українського населення.

Це наш обов’язок бути вірними українським традиціям, культурі та релігії. У нас є своя церква – Православна церква України. Ми повинні відстояти своє – українське, свої кордони та відрізати усі зв’язки, котрі нагадуватимуть про «рускій мір»

– сказав депутат

На сесії були відсутні 13 депутатів із 42-х. Звернення підтримав 21 депутат, тобто для прийняття не вистачило лише одного голосу. Не голосували п’ять депутатів, двоє – утримались, одна депутатка була проти.

Обранці громади вирішили повернутися до голосування за звернення щодо заборони московського патріархату на території України.

Під час другої спроби сесія двадцятьма двома голосами таки прийняла «церковне» звернення.


Звернення депутатів Ковельської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, начальника Волинської обласної військової адміністрації та вірян УПЦ МП

Для російської федерації, яка здійснює воєнну агресію проти України, Українська православна церква московського патріархату (УПЦ МП), як частина російської православної церкви (РПЦ), практично є останнім форпостом з підтримки держави-агресора. Діяльність Української православної церкви (московського патріархату) (далі – УПЦ МП) носить відвертий антидержавницький та антиукраїнський характер. Будучи структурним підрозділом російської православної церкви, яка відома своїми давніми стосунками з російськими спецслужбами, ця релігійна організація послідовно провадить розкольницьку політику на релігійному ґрунті, штучно створюючи передумови для релігійного протистояння в українському суспільстві та невпинно розповідаючи всім навкруги про жахливу міжрелігійну ситуацію в Україні.

росія цинічно використовує УПЦ ПМ і її вірян та священнослужителів (які часто самі цього до кінця не усвідомлюють) як майданчик для пропагування ідей і наративів «руского міра».

Перед вторгненням в Україну путін заявив, що УПЦ МП в Україні «утискають» і цим аргументував необхідність «навести лад в Україні».

Православна церква в росії не є церквою як такою, це певний департамент у справах релігій російської держави, а позиція РПЦ, та персонально патріарха кіріла у війні росії проти України, є максимально людиноненависницькою. Від рук російських терористів, благословенних кірілом, гинуть наші сини і чоловіки, мирні люди, серед яких діти і жінки.

Визнаючи це, дві волинські єпархії звернулися до патріарха РПЦ кіріла з вимогою надати автономію УПЦ МП. Майже дві сотні священників УПЦ МП на Волині поставили свої підписи під зверненням з вимогою засудити дії кіріла силою міжнародного церковного трибуналу. Однак керівництво УПЦ МП й досі продовжує зберігати підпорядкування центру в москві, що прямо загрожує національній безпеці України.

Враховуючи наведені факти та обставини, ми, депутати Ковельської районної ради, звертаємося до:

  • Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України з вимогою прийняти та підписати Закон, про заборону діяльності УПЦ МП в Україні;
  • начальника Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка з вимогою скасувати в установленому законодавством порядку Статути та державну реєстрацію релігійних громад УПЦ МП на території Волинської області;
  • вірян УПЦ МП на Волині відкинути непорозуміння та сумніви, негайно вийти з лав УПЦ МП, розірвати будь-які зв’язки із РПЦ, що дасть вірянам нашої країни змогу збудувати єдину православну незалежну українську церкву.

Фото із сайту Ковельської районної військової адміністрації

Поділитися:

Коментарі

    1. Районна рада молодці знайшли сили щоб прголосувати за те щоб не було в Україні нічого рашистськог. Молодці!

  1. Ой, не віриться…. ще щось буде… мп так просто не здадуться, зараз будуть говорити про “гонєнія”

  2. Вилучи в будь-якого московського “попа” смартфон – матимеш доказухи років на 12-15. А якщо ще обшук провести…

  3. ОРКИ З МОСКОВІЇ В РЯСАХ МАЮТЬ ПІТИ ЗА РУСЬКИМ КОРАБЛЕМ

  4. Звертайтеся скільки хочете а вони на московію дивляться та моляться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.