На центр діалогу культур та стадіон «Локомотив» витратили мільйони євро, а вони протікають

27.05.2024 о 13:42 · 4 хв читання

На останній сесії Ковельської міської ради, яка відбулася 23 травня, з трибуни виступав директор комунального некомерційного господарського об’єднання «Транскордонний центр діалогу культур імені Гетьманів Ружинських» Юрій Конащук, якого депутати вирішили заслухати щодо негараздів, які там існують.

Нагадаємо, центр було урочисто відкрито у червні 2021 року. Будувала об’єкт фірма «Луцьксантехмонтаж». За словами Юрія Конащука, протягом 2021-2022 років представники забудовника 12 разів викликалися з метою ліквідації місць протікань у будівлі.

Переважно проблемні місця виявлялися вздовж продольної внутрішньої стіни, яка розмежовує підтрибунні приміщення. І саме там конструктивно так передбачено, що підтікання були, є і будуть. Тому що це збірна конструкція і гідроізоляція там не передбачалася навіть самим проєктом. Проблемні місці виникли вздовж стіни, а це вже йде намокання стін, яке переходить в середину. Це суттєво. Це збірні бетонні конструкції з промазкою сухим розчином. Він висихає – шпарини получаються у любому випадку, і протікання буде

– переконував Юрій Конащук

Не може бути в проєкті передбачено, що це буде затоплювати!

– зауважив хтось з депутатів

Юрій Конащук відповів, що «це не ті негаразди, які є критичними для самої будівлі».

Він каже, що станом на 2022 рік нарахували 17 проблемних місць.

Проблема була в тому, щоб знайти причину, чому так стається, оскільки зверху все заізольовано, все зроблено згідно проєкту, але… капає. Є експертиза проєкту, є технічний нагляд – скрізь підписи (посадовців, – ред.). Є всі документи, що об’єкт введений в експлуатацію, всі печатки та підписи… Я вивчав це питання в Івано-Франківську. Там гідроізоляція трибун обійшлася в 17 мільйонів гривень. Можливо тут є порушення з боку забудовника, але я трошки будівельник і бачу, що там є недоліки в першу чергу в самому проєкті

– говорить Юрій Конащук

Втім, як він стверджує, це не ті негаразди, які є критичними для самої будівлі. Є місця підтікання «в середині жилих приміщень».

Саме цікаво було наверху. Другий поверх. Покрівля. Ну тут явно це питання якраз до забудовника. Це нове приміщення було. Капає. Причому це почалося десь вже у 2023 році. Ціле літо вони там дивилися, вивчали це питання

– розповідає Юрій Конащук

Але його виступ раптом перебиває депутатка Віра Федосюк, заявивши, що на годиннику вже тринадцята година, а тому – час обідати. Мовляв, треба завершувати це питання і сесію в цілому.

У відповідь на це депутат Микола Печенюк сказав депутатці почекати, бо «в окопах пацани не обідають», і що мова йде про вкладені у будівництво колосальні кошти від Євросоюзу та з місцевого бюджету, а в підсумку маємо дах, який протікає.

Юрій Конащук хотів було продовжити свій виступ, бо йому не дали договорити.

Пан Юрій, нащо мені цей брєд сивої кобили, вас слухати. Ось вам 10 знімків, які стелі у приміщенні. Ви викликали комісію, тих хто винуватий і хто має це робити?

– поцікавився Микола Печенюк

На це Юрій Конащук заперечив, що «для того, щоб визвати того, кого ви кажете «винуватий», треба встановити: хто винуватий». У Миколи Печенюка така репліка викликала обурення.

Нащо ви там директор?! Що ви там робите взагалі? Поясність! Поле у вас – жовте, стелі течуть, система не працює. Три мільйони влупили «зелені» туди. То давайте може вас замінимо? Може хтось захоче робити – буде «рвати й метати» там?» Ну це брєд, щоб у новому приміщенні такі стелі були. Я не говорю за те, що він розказував пластиліном заліпити там… Вода біжить з трибун! І я попросив людину (Юрія Конащука, – ред.): зробіть акт обстеження. Місяць часу вам мало було? А щоб ви робили, якби у вас в хаті таке було, пан Юрій? Я вам чесно заявляю: ви – безвідповідальна людина! Так не можна! Вам дають зарплату. Ви хоч щось зробіть на ту зарплату, як чиновник. Я зробив висновки і напишу звернення до депутатів. Я навіть не хочу слухати цю брєдятіну. Друг друга покривають і все

– заявив Микола Печенюк

Ні міський голова, ані його заступник цю дискусію і загалом проблеми на стадіоні «Локомотив» не коментували.

Публікація за темою: За п’яне водіння судили директора Транскордонного центру діалогу культур Юрія Конащука

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (23)
 1. Та що ви там слухаєте. Все просто вкрали кучу грошей. Але так недолуго, що все повилпзило раніше, ніж треба. Чого паритись норм іде все наступність влади. Кіндерас вкрав., тепер Птиця вкраде. Все норм.

 2. «… а фірма Луцьксантехмонтаж кому належить? Палиці чи Степанку Івахову ?» Ось ! Разом з луцьким Яшею, ковельськими пташками і «освоїли» кошти по кишенях. Скільки ми будемо терпіти цих злодіїв, де закон ? А …? Закон діє тільки для простого люду!

 3. Так, а де Уніга??? Він же так кричав що поляки чи хто там бабло давали… Отакий би і він мер був… Рука руку миє?

 4. Був у підтрибунних приміщенеях восени, це жесть. Забув сфотографувати ламінат горбами… Ще тоді подумав: яке мурло це робило?

 5. …наступила ера чиновницько-посадовчого топ- шоу:що б не робилося людьми ,в кінці( в результаті )завжди буде рзіноманітне ШОУ!
  …з обов’ язковим(!) зиском для посадовця!

 6. Така доля того стадіону,через пару років наркомани будуть там колотись,а алкоголіки пити

 7. Чесно кажучи я як жігка яка далека від всього, що звязано з будівництвом побуваючи перший раз на стадіоні, побачила там купу всього що зробляно тяп ляп, а вони приймали стадіон в експлуатацію і нічого не бачили в упор. Вкрадені гроші очі засліпило.

 8. Кажуть, Бог любить трійцю.
  Є в Ковель стадіон Сільмаш, простоює. Відмили стадіон Локомотив – стоїть колом, нікому не потрібний. Не мішало б третій побудувати, доки гроші в місцевому бюджеті не пішли за призначенням.

 9. Ні він якраз і є одним з депутатів який щось робить а не мовчить як всі інші як ви сказали дятли. Так що рівняйтесь депутати на нього не бійтесь чи може ваші руки теж щось крали?

 10. Ця проблема була ще до здачі стадіон в експлуатацію. А головне , що в тій частині, де протікає займаєються діти Ковельської станції юних туристів.
  Тож ще треба спитати Мигулю, Малиницьку .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X