На Ковельщині вшанували 79-ті роковини трагедії Бабиного Яру

29.09.2020 13:15

З нагоди сумної дати на Ковельщині керівники району вшанували світлу пам’ять жертв Голокосту.

Заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман, заступник голови районної ради Олександр Пасенковський відвідали місця поховання євреїв, які загинули під час Голокосту, повідомляє Ковельська районна державна адміністрація.

Масові розстріли мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, вчинені нацистами у 1941-1943 роках, – один із найжахливіших символів Голокосту.

29-30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли цивільного населення Києва. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисячі людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом, – ще близько 17 тисяч осіб.

Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, полягло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричних лікарень та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів.

День пам’ять жертв Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні та є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів.

Фото Ковельської райдержадміністрації

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.