Найбагатшим з-поміж волинських нардепів є ковельський

24.07.2020 о 12:24 · 6 хв читання

Найбагатшим і найбільш заощадливим з-поміж волинських нардепів є Степан Івахів.

У його декларації зазначено дорогі годинники Rolex, прикраси, одяг від Tiffany, Chanel, Damiani, яким віддає перевагу дружина депутата, картини та старовинна ікона XVIII століття, пише Рух ЧЕСНО.

Ігор Палиця також задекларував годинники Rolex, проте в нього найменша зарплата за минулий рік у Верховній Раді з-поміж нардепів з Волині, а також жодної автівки. Попри це, його неодноразово бачили біля Офісу Президента в супроводі автомобільного кортежу.

У декларації Ірини Констанкевич понад половина доходів – від підприємницької діяльності її чоловіка.

Рух ЧЕСНО проаналізував, скільки заробили та які мають активи, автомобілі й цінні речі народні депутати з Волині.

Доходи нардепів: Івахів заробив 46 млн за рік, а Палиця – 155 тис. грн

Народні депутати отримують зарплату за основним місцем роботи – у Верховній Раді. Свою парламентську діяльність вони не можуть суміщати з бізнесом чи іншою постійною роботою, але є можливість поєднувати з викладацькою та медичною практикою.

Найбільшу суму доходів за 2019 рік задекларував народний депутат Степан Івахів – 46,6 млн грн, з яких 23 млн – дивіденди від інвестиційної групи «Прометей», а 22 млн – подарунок у грошовій формі від матері.

За інформацією аналітичної системи YouControl, мати нардепа Марія Іванівна Івахів була власницею ВАТ «Волинська маслосирбаза», яке станом на 1 липня 2020 року припинило своє існування.

У Верховній Раді Івахів одержав 443 тис. грн зарплати.

Більш ніж половина задекларованих доходів народної депутатки Ірини Констанкевич – це дохід від підприємницької діяльності її чоловіка, адвоката Миколи Сорокопуда (1,3 млн грн). Він є засновником адвокатського об’єднання «Сорокопуд і партнери». За даними декларації нардепки, у цій компанії працює й син Констанкевич – Орест Сорокопуд.

У парламенті народна депутатка отримала майже 552 тис. грн. Також вона зазначила в декларації суму відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських функцій.

Зауважимо, що Рух ЧЕСНО не враховує цієї компенсації в нашому рейтингу, оскільки, відповідно до роз’яснень НАЗК, такі кошти не повинні відображатись у декларації в розділі про доходи.

Нардеп Ігор Гузь у графі «Доходи» зазначив 488 тис. грн заробітної плати, одержаної у Верховній Раді.

Найменше за минулий рік з-поміж нардепів від Волині заробили народний депутат від партії «Слуга народу» В’ячеслав Рубльов (362 тис. грн) та очільник депутатської групи «За майбутнє», а віднедавна й однойменної політичної партії Ігор Палиця (155 тис. грн). У їхніх деклараціях ідеться лише про заробітну плату як парламентарів.

Майже всі заощадження нардепи зберігають готівкою

Що стосується заощаджень, то найбільше статків має Степан Івахів – 43,5 млн грн.

В Ігоря Палиці є 28 млн грн, з яких 27 млн готівкою, і лише мільйон гривень він зберігає в «Приватбанку».

Серед видатків Палиці – благодійні внески із зарплати протягом чотирьох місяців роботи у ВРУ, від вересня до грудня 2019 року, а також оплата навчання у Швейцарії за три місяці, що разом становить 843 тис. грн.

Нардеп Степан Івахів зберігає свої грошові активи у гривнях, доларах, євро та фунтах стерлінгів.

Рух ЧЕСНО перевів його заощадження в іноземній валюті у гривню за курсом НБУ станом на грудень 2019 року. Загалом депутат задекларував близько 43,5 млн грн.

В Ірини Констанкевич 1 млн грн тільки готівкою. З них 680 тис. грн – заощадження її чоловіка.

Тим часом в Ігоря Гузя 517 тис. грн заощаджень готівкою, а у В’ячеслава Рубльова – 12 тис. дол. готівкою, з яких 7 тис. дол. належать нардепу, а 5 тис. – його дружині.

Хто які має цінності

Цінні вироби задекларували Степан Івахів та Ігор Палиця.

У декларації Івахіва найбільше цінних речей. Ювелірні вироби від Tiffany, Chanel, Damiani, хутряні шуби й інший одяг від цих та інших відомих брендів належать переважно його дружині. В Івахіва ж більше брендових годинників, а також картини славетних художників.

Найбільше в декларації нардепа вражає старовинна ікона другої половини XVIII ст.

Вартість усього цінного майна в декларації відсутня.

Нардеп Ігор Палиця має три годинники відомих брендів – Rolex і два Audemars Piguet. Скільки вони коштують, у декларації не зазначено.

Автопарк: в Івахіва 11 авто, а в Палиці – жодного

Народна депутатка Ірина Констанкевич задекларувала п’ять автомобілів, з яких три належать їй, а решта два – чоловіку й сину.

Ігор Гузь та В’ячеслав Рубльов мають по одному авто. За даними їхніх декларацій, Гузь від 2017 року орендує спортивний Land Rover в ПП «Транс-Волинь», а в сім’ї Рубльова автомобіль є в його дружини.

Степан Івахів задекларував 11 транспортних засобів, чотири з яких з’явились у нього 2019 року. Зокрема, автомобілі в іншому праві користування ROLLS-ROYCE CULLINAN 2019 року випуску, що належить ТОВ «Сістем сіті», та ROLLS-ROYCE GHOST, власником котрого є ТОВ «Вестера груп». Також чотирма автівками володіє син нардеп.

У власності дружини Івахіва перебуває лише один автомобіль, але з-поміж усіх задекларованих він є найдорожчим. Ідеться про Porsche CAYENNE 2018 року випуску, придбаний за понад 6 млн грн.

На відміну від своїх колег, Ігор Палиця в декларації за 2019 рік автівок не зазначив, як і попереднього року. А от 2017-го в нього був Mercedes-Benz S600 2007 року випуску, придбаний ще 2008-го.

Та попри відсутність автівок, він орендує 5 машино-місць у Києві в Оксани Палиці, своєї дружини.

До речі, українські журналісти фіксували автомобілі, які пов’язували з Ігорем Палицею або його компаніями.

Як повідомляв «Бігус.інфо», авто, зареєстроване на фірму Палиці, напередодні виборів 2019 року помітили в кортежі Зеленського.

Скриншот з відео “Бігус.інфо”. Автомобіль Toyota Sequoia, BH0793ET
Те саме авто з чіткішим номером. Фото: телеканал “Прямий”

Ще один автомобіль зафіксовано в сюжеті проєкту «Схеми» «Радіо Свободи». В одному із сюжетів Михайла Ткача згадано кортеж, який часто приїжджав до Офісу Президента. Як ідеться в сюжеті (вийшов у грудні 2019 року, – ред.), цей кортеж неодноразово бачили поблизу Офісу Президента. До однієї з автівок сідав Ігор Палиця. Журналіст проєкту Михайло Ткач надав фото авто, яке він зі знімальною групою фіксував біля ОП.

Грудень 2019 року. Ігор Палиця сідає в авто BMW 7 2011 року випуску з номером АА4710ЕІ біля ОП
Авто з номерним знаком АА4710ЕІ зблизька поблизу ОП. Фото знімальної групи проєкту “Схеми” та журналіста Михайла Ткача

Журналісти Руху ЧЕСНО поцікавилися в Ігоря Палиці щодо цих автомобілів та наявності в декларації машино-місць, однак нардеп відмовився коментувати.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X