Що задекларував Степан Івахів, як він працював торік і що йому за це заплатили у Верховній Раді

25.02.2024 о 11:02 · 8 хв читання
Фото зі сторінки Степана Івахіва

Народний депутат від Ковельщини Степан Івахів не задекларував жодного особистого житла чи автівки. Натомість його колишній дружині Світлані належить чимало земельних ділянок в Україні, елітні автівки, дачі, ювелірні прикраси, одяг відомих брендів.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Декларації за 2021 та 2022 роки нардеп оприлюднив наприкінці січня 2024 року.

Степан Івахів зареєстрований та проживає у селі Липини під Луцьком у маєтку, частина якого належить колишній дружині Світлані, а частина – компанії «Кемп С.Т.А.Р.» із фінансово-промислової групи «Континіум». У декларації за 2022 рік він зазначає зі Світланою Івахів «інший зв’язок». Про розлучення нардепа стало відомо на початку 2023 року, проте договір про поділ майна подружжя уклало ще у 2021-му. При розлученні нардеп зобов’язався сплачувати щомісяця 15 тисяч доларів на утримання неповнолітньої доньки Анни, а після досягнення її повноліття – 20 тисяч доларів допомоги впродовж п’яти років.

У 2022 році у власності нардепа практично не було нерухомості. Івахів мав лише 3,4 гектара землі у селі Липини під Луцьком. Бізнесмен і політик орендував у пов’язаних з ним фірм ТОВ «Кемп С.Т.А.Р» та ТОВ «Континіум» гостьовий будинок на 221,9 квадрата у Липинах та офіс у Києві на 120,7 квадратів.

Натомість, вся сімейна нерухомість належала його колишній дружині Світлані. Чимала частка цього майна зосередилася у Липинах під Луцьком.

Публікація за темою: Показали маєток ковельського нардепа Степана Івахіва

Там Світлана Івахів мала понад вісім гектарів землі та будинок на 301,8 квадрата. У цьому ж селі чотири ділянки загальною площею 75 соток належали ТОВ «Кемп С.Т.А.Р», бенефіціарною власницею якого є ексдружина нардепа. У власності підприємства на території села – оздоровчий комплекс на 145,8 квадрата, гостьовий будинок на 221,9 квадрата, контрольно-пропускний пункт на 135,5 квадрата, винний погріб на 98,5 квадрата, блок управління вентиляцією і кондиціонуванням, спортивний комплекс на 27,5 квадрата, квартира на 739,7 квадрата та ще одна квартира на 876,6 квадрата.

Землею у Липинах володіє і мати нардепа Марія Івахів – їй належить 1,7 гектара, які у неї офіційно орендує ТОВ «Кемп С.Т.А.Р».

Фактично ж у вказаному селі розташований велетенський маєток Івахівих. Раніше «Сила правди» досліджувала, що ці володіння займають площу 27 гектарів і за паркан потрапила навіть річка Сапалаївка, пройти до якої можна було лише за спеціальними перепустками.

Маєток Івахівих у Липинах

Крім майна у Липинах Світлана Івахів офіційно має у власності 75 соток землі у селі Хотянівка на Київщині, 46 соток у селі Поляниця Івано-Франківської області, 25 соток у селі Борохів та 63 сотки у Пульмо на Волині. У Пульмо, зокрема, вона також володіє господарською будівлею на 656,2 квадрата та двома садовими будинки. Площа одного з них становить 307,6 квадратів, а його вартість складає 1,3 мільйона гривень.

Насправді цей маєток розташований в урочищі Ступа, де дружині нардепа належить найбільша за площею ділянка серед усіх членів садівничого товариства.

Маєток Світлани Івахів в урочищі Ступа

Серед майна Світлани Івахів також – дві квартири у Києві площею 146,9 та 207,6 квадрата загальною вартістю понад три мільйони гривень, та три гаражі загальною площею 38,2 квадрата. У столиці вона володіє й об’єктом незавершеного будівництва – це квартира та вісім паркомісць.

Разом з дочкою Анною Світлана Івахів орендує квартиру у Польщі на 160 квадратних метрів.

Джерело: «Сила правди»

З цінного рухомого майна у ексдружини народного обранця є значна кількість ювелірних виробів та одягу відомих брендів як от Rolex, Mikimoto, Harry Winston, Damiani, Tiffani & Co, Chanel. Також хутряні шуби, дублянки. Сам нардеп вказує у власності вісім наручних годинників з-поміж яких Rolex, Frank Muller, Ulysse Nardin, Audemars Piguet. Зокрема Audemars Piguet – це швейцарський виробник годинників, заснований ще у 1875 році. Нардеп Івахів декларує також дорогі чоловічі костюми, картини українських художників та старовинну ікону другої половини XVIII століття.

Джерело: «Сила правди»

У власності Світлани Івахів є дві автівки: Toyota FJ Cruiser 2009 року випуску вартістю 460 тисяч гривень та Porsche Cayenne 2018 року випуску за понад шість мільйонів гривень. У власності Степана Івахіва – лише причіп ПГМФ 2007 року випуску.

Нардеп та його колишня дружина мають цінні папери у тринадцяти та корпоративні права у дванадцяти компаніях як в Україні, так і за кордоном. У 2022-му Світлана Івахів була бенефіціарною власницею у 46, а Степан Івахів – у 25 компаніях, які знаходяться в Україні та за її межами.

Серед нематеріальних активів нардеп декларує знак для товарів і послуг «Континіум». Нагадаємо, однойменна група компаній контролює в Україні мережу автозаправок WOG.

Доходи Степана Івахіва були чималими, тож отримана у 2022 році заробітна плата від Верховної Ради України виглядає мізерною – 226,6 тисячі гривень. Нардеп також отримав 247 мільйонів гривень дивідендів, 22,4 мільйона гривень доходу від відчуження цінних паперів, 544,1 тисячі гривень доходу від купонних облігацій та 446,6 тисячі гривень процентів. З-поміж готівкових збережень Івахів мав 190 тисяч доларів, 35 тисяч євро та 200 тисяч гривень.

Він також задекларував гроші на банківських рахунках – це 1,22 мільйона доларів, 59,5 тисячі євро, 4243 фунти стерлінгів та 3,38 мільйона гривень. Окрім того, Степан Івахів мав право вимоги на 5,37 мільйона доларів. Народний обранець також позичив третім особам 2,5 мільйона євро, 3,99 мільйона гривень та 221 тисячу польських злотих. Ще у декларації за 2022 рік він вказав внески до кредитних спілок та інших небанківських установ у сумі 6,23 мільйона гривень та кошти на брокерському рахунку – 101,8 тисячі гривень та 1400 доларів.

Натомість, доходи та грошові активи Світлани Івахів були скромнішими. Левову частку її надходжень склав прибуток від підприємницької діяльності – вона займається консультуванням з питань комерційної діяльності, наданням інформаційних послуг, діяльністю у сфері права та бухгалтерського обліку. Цей дохід склав 28,5 мільйона гривень. Також колишня дружина нардепа задекларувала отримання 398,3 тисячі гривень процентів, 228,1 тисячі гривень страхових виплат та 60 тисяч гривень від надання майна в оренду.

Окрім того, ексдружина нардепа отримала заробітну плату від зареєстрованої у Варшаві (Польща) компанії «Сіс компані», бенефіціарною власницею якої вона є – 390,7 тисячі гривень.

Світлана Івахів також мала на банківських рахунках 274,9 тисячі доларів, 83,8 тисячі євро, 556,5 тисячі гривень та 2022 польських злотих. Вона позичила третім особам 200 тисяч гривень та мала 100 тисяч гривень готівкою.

За фінансовими зобов’язаннями нардеп у 2022 році оплачував мільйонні позики. Зокрема, Івахів мав зобов’язання у сумі 39,5 тисячі доларів за послуги з управління перед компанією «Девоніа Ентерпрайсіс ЛТД», яка знаходиться на Британських Віргінських Островах. Окрім того, мав борг перед пов’язаною фірмою «Кемп С.Т.А.Р.» за оренду приміщення – 87,4 тисячі гривень та за транспортні послуги перед фірмою «Бріс» – 180,9 тисячі гривень. Перед ТОВ «Континіум» він мав фінансові зобов’язання у сумі 3,2 мільйона гривень за договорами комісії, а також заборгував цій же фірмі 729 тисяч гривень за суборенду нерухомого майна.

Позаторік нардеп повернув позику у сумі 1,6 мільйона доларів та сплатив 614 доларів відсотків фірмі «Петроліум трейдінг груп СА», зареєстрованій у Женеві. Крім того, Івахів заплатив 36,3 тисячі євро відсотків та повернув мільйон євро позики Івану Кисельову.

Водночас фінансові зобов’язання Світлани Івахів складалися лише з позики доньці Тетяні Бутерлін у сумі 5,9 мільйона гривень.

У 2022 році Степан Івахів мав чимало інших видатків: внески до статутного капіталу, купівля-продаж корпоративних прав, юридичні послуги, оренда майна та навчання дитини. Так, за навчання дитини у Польщі Степан Івахів оплатив 545 тисяч гривень. Ймовірно, йдеться про навчання доньки Анни, оскільки вона разом з матір’ю орендує квартиру у Польщі.

Степан Івахів так і не знайшов часу на роботу в парламенті

У 2023-му мажоритарник з Ковельщини Степан Івахів не був частим гостем у Верховній Раді. Він відвідав лиш одне із 51-го пленарного засідання. У той день він проголосував тільки за один законопроєкт – створення державного реєстру санкцій, – повідомляє «Сила правди».

Ймовірно, поясненням такої пасивності у законотворчому органі є активність Івахіва у бізнесі. Нагадаємо, головний актив нардепа – група компаній «Континіум», до якої зокрема входять: мережа АЗС WOG, молочна компанія «Галичина» та ще ряд бізнесів у різних галузях.

Крім того, зайнятість, очевидно, додалася і з будівництвом сухопутного порту на кордоні з Польщею, який він реалізовує спільно з Ігорем Палицею.

Дані щодо відвідуваності нардепів комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування, у якому Степан Івахів є першим заступником, відсутні. 

Хоч кошти за інтенсивність праці йому нарахувалися, та з активністю в парламенті в Івахіва теж не склалося. Ні в авторстві, ні у співавторстві він не подав жодного законопроєкту чи постанови. Через це, згідно з дослідженням Руху «Чесно», увійшов до списку одинадцяти безініціативних парламентарів.

Не спромігся нардеп торік ні на запити, ні на виступи.

Відтак, заробітну плату Івахіву нарахували тільки раз – у липні. Це всього 10,5 тисяч гривень. Більшу частину суми, а це 7,9 тисячі – за відрядження, ще 1,3 тисячі посадового окладу і стільки ж за інтенсивність праці. Щоправда, на якій підставі його роботу у Верховній Раді вважають інтенсивною, зрозуміти важко.

Степан Івахів у 2023 році отримав найменшу зарплату. Дивно, але попри низьку активність Ігорю Палиці торік зарплату нараховували.

Пасивність Івахіва – не новина. У 2022-му народний обранець ввійшов до списку депутатів-прогульників і був позбавлений нарахувань за перші 4 місяці року. Натомість тоді йому нарахували понад 200 тисяч гривень. Зарплату народний депутат отримав лише один раз – у січні – бо від лютого 2022-го всі кошти були спрямовані на підтримку Збройних сил України. Та, схоже, згодом він втомився заробляти і на ЗСУ, тож в 2023-ому у Верховній Раді бував ще рідше.

Публікації за темою:

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (11)
    1. Авжеж, майданчики дитячі, декілька вікон у під’їздах, пофарбований паровоз на привокзальній площі(вже обліз, фарба була найдешевшою, запитайте Стречена, начальника пасажирського вагонного депо), варті того, щоб за нього голосувати, а тепер його прокладки керують містом. Козаки, Чайки(точніше його замісники). Підряди на закатування грошей в асфальт належать саме ним. Ковельчани, пишайтеся, якщо ви так вважаєте, то на це заслуговуєте. Тільки замість дронів, які б зберегли хоча б декілька життів хлопців з Ковельщини, ми отримуємо сумні посмертні промови Чайки!
      Біль…

      1. Тобі навіщо той паровоз, що думав у комуні зупинитись, а застряг на привокзалці? А пердун-большевик стречен? Одного поля ягода?

        1. З головою не дружите? Мені ні Стречен ні паровоз не треба, я лише описав людей, які голосують за покрашений поганою фарбою паровоз. Та хоч би і хорошою… Погана фарба лише зайвий раз показує відношення Івахова і Ко до свойого лохотрату… До таких як ви, які бачать тільки те що хочуть бачити…

          1. Паровоз, прогнивший наскрізь, як коммуньзьменна ідеологія, треба не фарбувати, а здати в металобрухт. Разом з івахівим.

  1. Оце бідаки! Ось де гроші нажиті обманом і корупцією! Роздерибанив Крвельський молокозавод і не тільки!

  2. Нередакційна правка заголовку статті пише:

    Що не задекларував Степан Івахів, як він не працював торік і що йому за це заплатили у Верховній Раді

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X