Об’єднати «горбатого» з «кульгавим» – це реформа?!

Сергій Товкач
15.04.2021 о 13:11 · 3 хв читання

До роздумів спонукала сьогоднішня публікація «У Ковелі колектив РЖКП №2 не хоче приєднуватися до РЖКП №1». Дивне уявлення мають «реХворматори»! Чому? Судіть самі.

Як заявляє заступник начальника управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Сергій Дудка, «…така реорганізація сприятиме оптимізації видатків та більш раціональному використанню коштів з міського бюджету, вдосконаленню роботи комунальних підприємств, підвищить ефективність використання майна комунальної власності».

Що цікаво – практично повторює суть виступу першого заступника ковельського міського голови, мешканця Луцька Тараса Яковлева в ефірі «Аверса» ще 30 березня.

Який сенс сказаного? Чисто бюрократичні чергові фрази, за якими п у с т о т а!

Яка оптимізація видатків та раціональне використання «бюджетних коштів»? Обидва РЖКП – підприємства, а не бюджетні установи! Відтак видатків на їх утримання бюджет не містить. Бюджетні видатки на послуги по прибиранню місць загального користування тощо реалізуються через конкурентні процедури і не факт, як свідчить практика, що РЖКП отримують ці підряди. Обслуговування фактично приватних багатоквартирних будинків – окрема історія. І там теж гроші не бюджетні.

Якщо ж йдеться про бюджетні внески до статутних фондів підприємств комунальної власності, то чого виокремлюються лише два з них і мова не йде про решту отримувачів бюджетних фінансів – «Ковельтепло», «Ковельводоканал» чи «Добробут»?

І чи взагалі є нормальною практика, коли підприємства замість того, аби наповнювати прибутковістю казну місцевої громади – їх власника, регулярно «смокчуть» бюджетні вливання. Цікаво, приватний власник-засновник довго тримав би такі підприємства, котрі замість принесення йому прибутків чинять навпаки?

А в чому покращиться «ефективність використання» комунального майна? Може, РЖКП №2 звільнить займане адміністративне приміщення і виробничу базу, перемістившись разом із технікою та персоналом в приміщення на вулиці Фабричній, де тулиться РЖКП №1? Вочевидь – ні.

Так у чому сенс «реформи»? Де ота вигода? Якою вона є у, зокрема, грошовому виді?

Ну і головне в цій історії – ставлення до людей! Виявляється, працівників банально розпинають перед фактом неабияких змін в організації праці. Їх думка іногороднім «реХворматорам» до одного місця? Бо в іншому випадку, перш ніж запроваджувати задумане, тому ж Яковлеву слід було зустрітися з колективами обох підприємств та обговорити плани і перспективи.

Тарас Яковлев

Можливо, членам постійної депутатської комісії Ковельської міської ради з питань житлово-комунального господарства все ж варто організувати її виїзне засідання на підприємства? Послухати людей. Побачити ситуацію «із середини». В тому числі й з кадрової точки зору щодо неоднозначної діяльності керівництва РЖКП.

Ви ж, члени комісії Вадим Ткачук, Сергій Скороход, Альбіна Дяків та інші – все ж ковельчани! На відміну від привозних управлінських «легіонерів» вам тут жити й в подальшому. Посеред ковельських людей.

А реформувати місцеву господарку дійсно треба. Лише не механічним сумуванням підприємств-доданків…

Фото Ковельської міської ради

© Сергій Товкач (Tovkach Serhii), 2021

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (11)
  1. Влаштуйте відкритий конкурс на посаду директора. Або поставте на стажування бажаючих з них виберіть кращого менеджера. Було б бажання. По суті, ставлять свої фігури, котрі вміють махати гривами в такт, а не займатись роботою.
    Пілять бюджет і землю 🤭

  2. дурницю ти мелеш пане Товкачу. де ти був, коли начальниця РЖКП2 у злочинному зговорі з минулим керівництвом міста розкрадала мільйонні кошти ковельчан.? Язиком ляпати, це не мішки носити. А ти спробував би бути в комунальній шкурі і побачив би. ти там і тижня н витримав би. це тобі не профсоюзом МТМОшним керувати. От ти то там точно тільки гривою кивав. Чи може ти хоч одного працівника право відстояв? Так що не мели дурниць. А пані Гейко має бути знята з посади, засуджена до чималого строку увязнення за розкрадання коштів. А щодо колективу РЖКП2, то його там вже давно немає. Всі нормальні люди звідти давно пішли. Залишилась рідня, яка крала разом з своєю атаманшею.

    1. Знаєш, анонімний “ковельчанин”, певно ти погано в школі учився. Бо не можеш до купи букви в слова скласти. Якби умів, то побачив, що жодного слова в захист нинішньої керівниці РЖКП в тексті немає!

      І навішувати мені чужу бездіяльність в запобіганні розкрадання коштів підприємства не треба. Я до влади, до призначення керівниці РЖКП№2, її просування чи покривання жодного стосунку не маю.

      Навпаки, самому дивно, як так, що керівниця й досі при посаді і замість ознайомлення з наказом про звільнення підписує з уже новим мером в присутності першого “зама” меморандуми про співпрацю!

      За цей час можна було звільнити як її, мінімум, за грубе порушення посадових обов’язків, так і головбуха – за те ж саме, або й втрату довіри. Однак, чомусь, граються в “приєднання”, котре навісить на РЖКП№1 не лише пасиви “другого”, а й спричинить значні додаткові витрати ресурсів (організаційних, фінансових тощо) на процедуру ліквідації.

      Дивна “реформа”: аби просто-на-просто звільнити з роботи саму підсудну з її “поплічниками” за привласнення, розтрату або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб треба ліквідувати цілу юридичну особу?

      Щодо МТМО – мені немає чого соромитися. Бо і саме медоб’єднання відстоював коли його нищили, в той час, як його “друзі” поховалися під лавки; і медпрацівників захищав, в т.ч. у судах…

      А щодо справжніх реформ у “комуналці”, то наполягаю – вони дійсно потрібні. Реформи, а не їх імітація.

  3. Оціночний текст. Просто смішно читати.
    Це ми тут, ковельські, ухти і охти, а ці наїхали (наче вони з Марса), і, гади, реформи нам тут, панімаєш, хочуть зробити.
    Ніби хтось колись їх робив безболісно. Цей РЖКП2 – це тьма скарг. І їм було тихо і комфортно.А тепер треба працювати, думати. обєднуватися. І корону бажано зняти.

    1. Допоки в реєстр судових рішень внесена лише ухвала про призначення ПІДГОТОВЧОГО судового засідання на 14.00 год. 5 квітня. Це лише початок процедури судового розгляду в кримінальному процесі. Він до проголошення вироку триватиме, думаю, не один місяць. Так що слідкувати за ходом процесу зможете в реєстрах за номером справи 159/1058/21, номером кримінального провадження №12020030000000003.

  4. 2 Анонім(ці) “Наталці” – експерту з трат коштів Євросоюзу

    Дійсно – оціночний! Саме так і розпочинається: “До роздумів спонукала…” Чи, може, думати і ділитися думками забороните. Смішно? Давайте посміємося разом, з тими хто замість аби попросту звільнити з посади підставив новообраного голову Ігоря Чайку до підписання з підсудною Гейко меморандуму про СПІВПРАЦЮ! Смішно?
    Чи посміємося з тими спеціалістами по PR, котрі, під об’єктиви мас-медіа, поставили (чи підставили) підсудну Гейко по ПРАВУ РУКУ від новообраного міського голови. Смішно? Мені – ні! Бо такий символізм досить таки двозначний: “права рука мера” залишиться на світлинах навічно?
    Стосовно справжніх реформ. З початків Незалежності їх суть полягала, насамперед в роздержавленні, приватизації. Відході від основ “совкового” управління до цивілізованого загальносвітового. Чомусь впродовж тридцяти років місцева “комуналка” в Ковелі лишалася “священною коровою”. Чому ж не реформувати її в цьому контексті?!
    Кажете болісно. Дійсно, справжні реформи болісні. Але справжні, а не навіяні електорату ритуальними фразами псевдо реформаторів.

    Може, реформи в підприємствах комунальної форми власності варто почати не з додаткових бюджетних витрат, а на економії дефіцитного фінансового ресурсу. Наприклад з впровадження на підприємствах комунальної власності Наглядових (Спостережних) рад, формованих за участі незалежних від їх менеджменту та бюрократичного управління органів місцевого самоврядування представників громадськості та НДО.
    Тоді точно з’явиться шанс покращити діяльність місцевої “комуналки”, керівники якої встановлювали собі астрономічні (в порівнянні з доходами пересічних членів громади міста) зарплати, при тому, що самі підприємства “квітнуть” десяткомільйонними боргами! І для того аби підприємства (суть яких давати прибутки до міської скарбниці) не вклякли, вчиняється абсурдне – мільйонами гривень їх фінансує бюджет.

    Якщо чинна владна команда замість імітації започаткує справжні реформи, які призведуть до:
    1)зменшення бюджетного навантаження;
    2)започаткування реально конкурентного ринку комунальних послуг;
    3)ліквідації управлінського патерналізму, котрий, чомусь, нагадує корупційне лобіювання з наданням переваг “своїм” суб’єктам комунальної сфери;
    4)зменшення чисельності безмірно роздутого в цій каденції чиновницького апарату (перевалило за дві сотні службовців);
    5)запровадження громадського контролю за діяльністю підприємств комунальної форми власності;
    6)затвердження фінансових планів підприємств комунальної власності, як і звітів про їх виконання на сесіях міської ради тощо,
    то я в своїх публічних роздумах буду відкрито вітати отакі реформи в своєму місті! Думати ж право маю, чи ні?

    І, наостанок – я теж за те аби спільно думати і об’єднуватися…

    1. ну всунув Товстига за великий хабар КП Верес на ринок комунальних послуг і що, в тих будинках, що обслуговує Верес стало краще? Чи може прибирання вересом міських вулиць стало кращим? Бабло то хапати вони вміють а ось робити щось, то не дуже поспішають. ВА щодо штату то я згоден. На одного двірника приходиться 2 бухгалтери. Бухгалтерів чи всяких там менеджерів плодять пачками, а ось двірника взяти зайвого- немає грошей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X