Півтори сотні переселенців щодня: як працює один із волонтерських центрів Ковеля

07.06.2022 14:28
Фото: Суспільне Луцьк

Щодня центр благодійної допомоги, який розташований в одному із ковельських позашкільних закладів освіти, відвідує до півтори сотні переселенців, – розповіла Суспільному керівниця благодійного центру Тетяна Середюк.

У Ковелі станом на 6 червня проживає п’ять тисяч переселенців з областей, де тривають бойові дії та які перебувають під тимчасовою окупацією. Внутрішньо переміщені українці отримують допомогу у волонтерському центрі, який працює щоденно, окрім неділі, із 9 до 17 години.

У волонтерському центрі можна взяти продукти, засоби особистої гігієни та одяг. Фото: Суспільне Луцьк

Десятеро волонтерів щоденно формують гуманітарну допомогу, яка надходить з Німеччини, Польщі, Швеції та Італії. Серед волонтерок – Надія Княжева. Жінка каже: переселенцям раз в місяць видають засоби гігієни, продукти — раз у два тижні.

Щодня допомагає сортувати речі волонтерка Надія Княжева. Фото: Суспільне Луцьк

Місцевим волонтерам допомагають й самі переселенці. Вони сортують речі та розбирають вантажі. Внутрішньо переміщенка українка – Наталія, тимчасово живе в Ковелі, поки її рідна Херсонщина під тимчасовою окупацією. Жінка хотіла записатися до місцевої тероборони. Розповіла: не взяли, сказали, що поки не потрібно.

Не могла сидіти без діла. Прийшла волонтерити

— говорить Наталія
Переселенка з Херсонщини волонтерить у Ковелі. Фото: Суспільне Луцьк

Харків’янка Ліана Яценко не лише бере одяг для своєї родини, але й приносить сюди речі для інших людей.

Це речі сестри мого чоловіка. Дівчинка вже підросла і ми вирішили сюди принести речі, бо і собі брали тут також

— говорить переселенка

33 тонни гуманітарної допомоги, одягу і харчів надійшло у волонтерський центр міста Ковеля за останніх два місяці його роботи. 19 тонн цієї допомоги волонтери уже видали переселенцям. Також формують допомогу військовим, коли надходять запити від командирів частин

— говорить керівниця волонтерського центру Тетяна Середюк
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.