Що депутати Ковельської міськради написали у зверненні до уряду

25.09.2021 15:11
Денис Шмигаль / Фото: Радіо Свобода

Ковельський міський голова Ігор Чайка написав у Фейсбуці, що 23 вересня під час 12-ї сесії міської ради депутати підтримали його ініціативу і проголосували за Звернення до голови Уряду стосовно врегулювання ситуації щодо росту вартості енергоносіїв.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2021 року в Ковелі зростуть тарифи на тепло. Підвищення ціни на послуги з теплопостачання від підприємства теплових мереж «Ковельтепло» на 15% для населення і на 24% для бюджетних установ підтримали на вересневому засіданні виконавчого комітету Ковельської міської ради.

Мені зрозумілий той шквал негативних емоцій у відповідь на інформацію про підвищення тарифів, хоч і повідомляти такі новини — не найприємніша в світі місія. Але підвищення тарифів — це той непопулярний крок, який ми тут, на місцях, поки що змушені робити

– наголошує Ігор Чайка

За його словами, ціни на газ та електроенергію, які є невід’ємною складовою тарифу і напряму впливають на його ріст, встановлює не міська рада, не мер, не депутати і не виконком. Їх регулює держава. І за ці рішення доводиться розплачуватися в прямому сенсі слова.

Публікація за темою: «Ковельтепло» запевнило, що масштабного зростання тарифів не буде

Ігор Чайка зазначає, на скільки за період з 2017 року, коли в Ковелі востаннє затверджувалися тарифи і в 2018 коригувалися через зростання ціни на газ, зросли, наприклад, вартість за розподіл природного газу – на 220%, за постачання газу — на 101,4%, електроенергія — на 150%, вода — на 177%, водовідведення — на 165%.

Так, ми можемо штучно стримати тарифи, але тоді маємо бути готові, що у підприємства не буде коштів, щоб, наприклад, ремонтувати мережі (до слова, на «Ковельтепло» за останні 7 років було лише два прориви мереж). Ковель тримає найнижчу ціну для населення та бюджетників у області за рахунок твердопаливних котлів

– вказує міський голова

Мер міста впевнений: «чим більше таких звернень скерують інші міста до Уряду — тим більша імовірність, що нас почують».


ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ:

«Ми, депутати Ковельської міської ради, висловлюємо занепокоєння щодо підняття тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії, та постачання гарячої води для населення.

Встановлення економічно обґрунтованих тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води на рівні, який покриває всі витрати в собівартості цих послуг, є вимогою Закону України «Про теплопостачання».

Зокрема, статтею 20 Закону України «Про теплопостачання» визначено, що тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії. Тарифи повинні враховувати собівартість теплової енергії і забезпечувати рентабельність суб’єкта господарювання. Встановлення тарифів на теплову енергію нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на її виробництво, транспортування та постачання не допускається.

Крім того, статтею 15 Закону України «Про теплопостачання» визначено, що державне регулювання діяльності у сфері теплопостачання провадиться, зокрема у формі регулювання тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії з урахуванням змін цін на енергоносії та інших витрат.

Основними факторами, які впливають на величину тарифів на теплову енергію є:

  • зміна ціни на природний газ;
  • ріст вартості розподілу природного газу;
  • збільшення ціни на дрова;
  • зміна тарифів на електричну енергію;
  • ріст мінімальної заробітньої плати.

Окремо слід зазначити, що на сьогодні, питома вага витрат на паливо у структурі тарифу на теплову енергію для потреб населення складає близько 60%, на електроенергію – 4%.

В місті Ковелі тарифи для населення затверджувалися у 2017 році. У 2018 році проводилося коригування тарифів в зв’язку із зростанням вартості природного газу.

Беручи до уваги досягнуті домовленості уряду з Асоціацією міст України, в порівнянні з діючим тарифом, вартість постачання природного газу для підприємств теплоенергетики не зросла, проте вартість розподілу природного газу зросла у 2,2 рази, вартість дров – у 1,4 рази, ціна електроенергії – у 1,8 разів, розмір мінімальної заробітної плати збільшився у 1,8 разів. Незважаючи на стрімкий ріст енергоносіїв, заробітної плати дієвого механізму компенсації чи відшкодування вартості різниці носіїв запропоновано не було.

Тому, враховуючи вищезазначене, просимо:

  • встановити ціну на газ для комунальних підприємств, що надають послуги з теплопостачання на рівні не більше ніж 6250 грн без ПДВ за 1000 куб. м;
  • встановити тариф на послугу з розподілу природного газу в розмірі не більше ніж 1500 грн без ПДВ за 1000 куб. м;
  • встановити ціну на тверде паливо (дрова) для комунальних підприємств, що надають послуги з теплопостачання на рівні не більше ніж 500 грн за куб. м без ПДВ;
  • звільнити від сплати податку на додану вартість комунальні підприємства, що надають послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення.

Впровадження вищезазначених заходів дасть змогу уникнути стрімкого підвищення тарифу на теплопостачання для жителів територіальних громад».


Уряд не планує підвищення тарифів на опалення та гарячу воду протягом прийдешнього опалювального сезону. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив у Верховній Раді під час години запитань до уряду, – повідомляє Радіо Свобода.

Ми не плануємо, що тарифи на тепло і гарячу воду цього опалювального сезону будуть змінюватися стосовно минулого опалювального сезону. Тобто, ми не плануємо підвищень тарифів

– сказав він

Шмигаль додав, що ціна може дещо коливатися залежно від теплокомуненерго.

Якщо брати ціну без податку на додану вартість, 7,42 (гривні – ред.) – це ціна з податком на додану вартість. Та ціна, яка на сьогодні зафіксована у тарифах теплокомуненерго, дійсно коливається від 5 до 6,5 гривень. 7,42 без ПДВ – це 6 гривень 18 копійок. Тобто в деяких теплокомуненерго буде різниця до 50 копійок менше, у деяких буде навіть краща ціна, аніж та, яка закладена у тарифах

– зазначив голова уряду

За його словами, Кабінет міністрів співпрацює з місцевим самоврядуванням, на якому лежить відповідальність за формування тарифів.

Уряд абсолютно готовий підставити плече для того, щоб органам місцевого самоврядування було легше проходити опалювальний сезон в частині непокладання зайвого тягаря людям на плечі

– заявив Шмигаль

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про початок підготовки до опалювального сезону в липні.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.