Мера Ковеля покликали в ОДА: говорили про недопущення підвищення тарифів

19.11.2021 10:44

Голова Волинської обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко вчора, 18 листопада, зустрівся із керівництвом міст Луцьк, Ковель, Володимир-Волинський, Нововолинськ та Рожище, аби обговорити недопущення підвищення тарифів на Волині.

Участь у робочій нараді взяли Ковельський міський голова Ігор Чайка, заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк, перший заступник Володимир-Волинського міського голови Ярослав Матвійчук, заступниця Нововолинського міського голови Юлія Лефтер та Рожищенський міський голова Вячеслав Поліщук, – повідомляє Волинська ОДА.

Зокрема, як зазначив голова ОДА Юрій Погуляйко, є інформація про те, що деякі міста підняли ціни для населення попри Меморандум про не підвищення рівня тарифів, в основі якого є домовленість про те, що місцева влада не буде підвищувати тарифи на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні порівняно із попереднім.

До слова, підписано документ між Кабінетом Міністрів, Офісом Президента України, НАК «Нафтогаз України», Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування, Асоціацією міст України та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад.

Є домовленість і зобов’язання, яких треба дотримуватися. Це державне рішення, яке приймалося усіма нами. Треба зробити так, аби ціни в платіжках щодо тарифів не підвищувались для населення. Тому треба сісти, ще раз порахувати і спільно знайти шляхи вирішення цієї проблеми

– наголосив Юрій Погуляйко

Відтак, керівництво області та міст обговорили основні причини, що зумовили таку ситуацію та домовилися, що питання максимально швидко врегулюється.

Тим більше, як зазначив очільник області, що на рівні держави доведена формула щодо компенсації різниці в тарифах. Так, мова про те, що для незмінності тарифів у 2022 році держава спрямує додатково до місцевих бюджетів надходження від податку з доходів фізичних осіб у розмірі 4%. Крім того, акциз із пального в розмірі 13,44% у 2022 році залишатиметься у місцевих бюджетах, щоб вони могли підтримати комунальних виробників теплової енергії та забезпечити проходження опалювального сезону.

Чим саме мотивували підвищення тарифів керівники міст, в тому числі й Ігор Чайка, які аргументи вони наводили, – пресслужба Волинської ОДА не вказує. Не зрозуміло також, яким чином містами «питання максимально швидко врегулюється». А що буде, коли питання не врегулюється? Мабуть, нічого. На одному з фото видно, що мер Ковеля розглядає щось у телефоні. Тим часом Юрій Погуляйко займався самонавіюванням, що «тарифи і платіжки для населення не повинні зростати». Таке враження, що нарада у голови ОДА була профанацією.

Відомо що:

  • 11 березня 2021 року на засіданні виконавчого комітету Ковельської міської ради одноголосно прийнято рішення збільшити тарифи на теплову енергію для потреб бюджетних установ і організацій та інших споживачів, крім населення та релігійних організацій.
  • 29 липня 2021 року на сесії Ковельської міської ради головний інженер «Ковельтепло» Василь Заікін запевнив, що масштабного зростання тарифів не буде.
  • 9 вересня 2021 року виконком затвердив збільшення тарифів для ковельчан: комунальні підприємства «Ковельтепло» та «Ковельводоканал» отримали нові тарифи.
  • 29 жовтня 2021 року на позачерговому засіданні виконком збільшив тарифи на теплову енергію та на послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для потреб бюджетних установ, релігійних організацій та інших споживачів, крім населення.
  • 11 листопада 2021 року виконком вирішив збільшити тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, які надаються управлінням водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал».

Фото Волинської облдержадміністрацією

Публікація за темою: У Ковелі існує багаторічна практика обману споживачів

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *