Суд зобов’язав поновити на роботі лейтенанта поліції з Ковеля, якого звільнили незаконно

24.12.2022 о 13:36 · 2 хв читання

Департамент патрульної поліції України прийняв протиправні накази, внаслідок чого зі служби було звільнено лейтенанта поліції Романа Ядзеняка, інспектора роти з обслуговування міста Ковеля.

Про це йдеться у постанові колегії суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду у місті Львові.

Роман Ядзеняк оскаржував рішення Волинського окружного адміністративного суду під головуванням судді Андрія Ксензюка, який відмовив йому в задоволенні позову до Департаменту патрульної поліції.

В апеляції позивач довів, що суд першої інстанції не врахував дуже важливі факти. Так, службове розслідування щодо нього було розпочато на підставі наказу начальника Управління патрульної поліції у Волинській області, капітана поліції Андрія Крутня, який не наділений такими повноваженнями. Це – компетенція начальника Департаменту патрульної поліції України. Крім того, саме Департамент уповноважений на призначення службових перевірок та затвердження їх висновків.

Позивач каже, що жодних шкідливих наслідків від вчиненого ним дисциплінарного проступку не настало, що виключало підстави для застосування стягнення у вигляді звільнення зі служби. Матеріалами службового розслідування встановлено факт розтрати бойових патронів до табельної зброї, однак жодних доказів закріплення за ним тих патронів не надано.

Публікація за темою: Патрульного з Ковеля звільнили за втрату бойових набоїв до пістолета

Відповідачем не доведено жодними належними доказами наявності вчинення позивачем дисциплінарного проступку, зокрема, допущення втрати бойових набоїв з табельної зброї, що може мати наслідком застосування до нього крайнього заходу дисциплінарного впливу – дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби

– говориться у постанові суду

Суд задовольнив апеляційну скаргу Романа Ядзеняка. Рішення Волинського окружного адміністративного суду від 7 вересня 2022 року скасовано та прийнято постанову про задоволення його позову. Визнано протиправними та скасовано накази про дисциплінарне стягнення та звільнення зі служби в поліції.

Департамент патрульної поліції зобов’язаний поновити Романа Ядзеняка на службі в Національній поліції України на посаді інспектора роти з обслуговування міста Ковеля УПП у Волинській області з 11 червня 2022 року та виплатити йому середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 11 червня по 16 грудня 2022 року в розмірі 63 679 грн 77 коп.

Публікації за темою:

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. Та той же ксенндзюк мав би знати що від корита треба відлучати поступово сам жеш по вуха в кориті

  2. Дуже рада за поліцейського! Було б приємно прочитати, як так сталося, що начальник- що пройшов всі етапи відбору в нацполіцію, елементарно не знає межі своїх повноважень? Надіюсь він понесе покарання…Прекрасно знаю, як « добре» служити в рядах постсовкових поліції, прикордонної служби. Ніби й була в країні реформа, але « начальнічки» лишились ще ті, з « совєцкіми» замашками. Де підлеглий це не людина, а так- бойова одиниця в кращому разі, або й взагалі сміття

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X