У Голобах перейменують вулицю на честь воїна, який прийняв мученицьку смерть

Зоряна Бодялова
09.03.2023 о 17:00 · 3 хв читання

У «Ковель media» уже повідомлялось про те, що військові ініціювали перейменування вулиці Ткача в Голобах на честь свого побратима Романа Антонюка (відповідне звернення підписало близько 160 односельчан).

Проєкт рішення був винесений на сесію Голобської селищної ради, але 1 березня, за декілька днів перед пленарним сесійним засіданням, на комісії з перейменування виникла думка: не перейменовувати вулицю на честь Романа Антонюка, а дати загальну назву. Мовляв, захисників багато, тому й називати потрібно узагальнено, наприклад «вулиця Героїв – Захисників України», щоб віддати шану всім.

Тому на комісії було вирішено організувати ще одну зустріч влади із громадою, яка відбулась 3 березня. Але на ініціативній зустрічі побратими Романа Антонюка наголосили: йдеться про унікальну історію захисника України, добровольця, який пройшов шлях від Майдану і до самого пекла полону, тому його ім’я не повинно губитись за узагальненими назвами. Вони особисто знали його в житті і бою. Та й проживав Роман Антонюк по цій же вулиці, яку планували перейменовувати. Так, в Голобах є багато Героїв. Але місцеві жителі також можуть ініціювати перейменування вулиць на честь тих людей, якщо вважатимуть за потрібне.

В ході дискусій виникла ще одна ідея: перейменувати ще одну вулицю – Перемоги на честь Героїв – Захисників України, щоб увіковічити пам’ять про всіх воїнів України. Крім того, вулиця ця веде до школи, тому для молодого покоління назва вулиці служила би нагадуванням про героїчні сторінки історії України.

Уже 8 березня на сесії своїм рішенням депутати підтримали ініціативу військових: 14 депутатів віддали свої голоси за перейменування вулиці Ткача на вулицю Романа Антонюка. Рішення вступає в дію після того, як його підпише селищний голова Сергій Гарбарук та оприлюднять.

До речі, вулиця Ткача підлягала перейменуванню згідно Закону про декомунізацію. Її уже і раніше намагались перейменовувати, але тоді не склалось, депутати не зійшлись у назві. Можливо, так розпорядилась доля: прийшов час і нову назву центральній вулиці селища дали самі захисники України: саме вони ініціювали перейменування на честь свого побратима і вони ж цю ідею втілили в життя.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. Молодці голобчани! Так тримати. Це наші волинські міста, села та містечка, за які поклали свої життя наші волинські сини та дочки. Вулиці наших іменами-прізвищами наших героїчних земляків, а не якихось там не відомих нам об’єктів ворожої пропаганди. Все вірно ви робите.
    Тай назви на зразок Степана Бандери, Шухевича, Героїв Небесної Сотні й інших наших сучасних героїв реально відбивають охоту рашистським окупантам сунутися в такі краї, де народ відкрито вшановує національних героїв.
    Назви об’єктів в честь наших героїв Захисників і після їх смерті НАС ЗАХИЩАЮТЬ від рашиської навали та окупації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X