У Ковелі запланували капітальний ремонт, який може сплюндрувати історичну будівлю

15.11.2023 о 12:17 · 3 хв читання
Фото: Андрій Миронюк

Головне управління Національної поліції у Волинській області вирішило провести роботи з «утеплення» двоповерхової будівлі у Ковелі на вулиці Незалежності, яка належить правоохоронцям і має понад столітню історію.

Про це сьогодні повідомив депутат Ковельської міської ради від «Слуги народа» Андрій Миронюк.

За його словами, ГУНП у Волинській області провело тендер і вже є договір підряду №518 від 30 жовтня 2023 року за підписом заступника начальника Віталія Ковальчука, згідно якого плануються демонтажні роботи, а саме: «демонтаж облицювання цеглою кам’яних стін, товщина облицювання в 0,5 цеглини».

Тобто, з того, що мені вдалося зрозуміти з даного договору, передбачається демонтаж оздоблення фасаду будівлі. А далі – буде його сучасне утеплення. Тобто, нерухомий об’єкт культурної спадщини хочуть перетворити у бездушну споруду з пласкою стіною. Повністю спотворити міську історію!

Законом це названо зміною об’єкта культурної спадщини – дією, що призводять чи можуть призвести до часткового або повного зникнення предмета охорони об’єкта культурної спадщини

– наголошує Андрій Миронюк

Як він розповідає, це – будівля колишньої міської думи та магістрату, вона є історичним аналогом сьогоднішньої міської ради. Споруда кінця XIX – початку XX століття. Розташована на історичному ареалі населеного місця – ковельському «острові», праоснові первинного поселення, що згодом стане містом.

Публікація за темою: Магістрат міста Ковеля

Фактично в цій будівлі здійснювалося місцеве самоврядування у Ковелі протягом багатьох десятиліть. Саме на початку ХХ століття тут управляв містом тодішній міський голова Микола Пирогов, яким була збудована жіноча гімназія (сьогодні це так звана «Ковельчанка»). На честь Миколи Пирогова в наші дні у Ковелі названа вулиця.

Споруда є вагомою не лише з історичної точки зору, а й із архітектурної. Протягом десятиліть місцева влада не спромоглася внести її у реєстр пам’яток архітектури місцевого значення.

Проте, ті, хто слідкують за моєю діяльністю, знають, що я спільно з іншими ковельськими краєзнавцями працював над вдосконаленням історико-архітектурного опорного плану нашого міста. До цього плану було внесено ще декілька десятків будівель, які після затвердження самого плану набудуть статусу пам’яток історії, архітектури, памʼяток того чи іншого значення

– зазначає Андрій Миронюк

З приводу майбутнього капітального ремонту історичної будівлі, який може сплюндрувати цю пам’ятку, він звернувся до начальника Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка, начальника Головного управління національної поліції у Волинській області Юрія Крошка, керівника Волинської обласної прокуратури Віктора Тимчука, начальника Управління культури Департаменту культури, молоді та спорту Волинської ОВА Олександра Хвіщука, ковельського міського голови Ігоря Чайки, начальника управління культури, спорту, молоді та туризму виконкому міської ради Андрія Мигулі.

Депутат просить негайного реагування та припинення проведення робіт на нерухомому обʼєкті культурної спадщини.

Давайте усією громадою збережемо нашу спільну історію! Давайте, аби не стало «Доборолася Україна до самого краю» по Шевченку, що свої діти…

– закликає Андрій Миронюк

До речі, тендер на капітальний ремонт будівлі відбувся 19 жовтня 2023 року за участю лише одного учасника – Центра соціально-трудової реабілітації інвалідів «Енергія-1» Волинської обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» (м. Луцьк). Цей підрядник виконає всі роботи до 31 грудня 2025 року за 3 млн 444 тис. 915 гривень з ПДВ. В інформації про предмет закупівлі вказується, що капремонт проводиться за кошти, отримані у вигляді субвенції з місцевого бюджету.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (19)
  1. Можна це утеплення зробити з внутрішньої сторони? Будуть вовки ситі і вівці цілі. Порадьтесь з фахівцями.

    1. Краще кишені грошами утеплити з внутрішньої сторони. Будуть Яша з Мураїхою ситі і історична будівля ціла.

  2. Та ну що ви хто з ким радитись буде вже заплановано скільки заітьи у карман чинушам зпливе. Нічого ніхто не мінятиме

  3. Ну ,суки ! Під час війни , ще ненажерлись ? Бля , прийде до вас , підарів , кара . І не тільки до вас , а і до всього вашого покоління .

  4. А в центрі навпроти атб де магазинчики ,там не сплюндрували автентичності фасадів горе-підприємці? Це теж будинки які мають по більше 150 років.

    1. Значить тим можна,і поряд з пліцаями інтарсіо-штундам теж можна було міняти фасади,ніхто не бачив,а тут побачили,дивина тай годі !

      1. То і запитайте в публічному просторі. В архітектора. В мера. В попереднього мера.

  5. Це просто нищення історії Ковеля! Що ж, шановна влада, ви після себе залишите?! Що наступні покоління побачать?!
    Мабуть в Ковелі, ще трохи, й жодного історичного фасаду не лишиться. Ганьба!
    В Європі, в будинках 16 ст. люди живуть, і не мають права пофарбувати фасад, а ми нічого не бережемо, бо нам нічого не треба… прикро.

    Дуже надіюсь, що все ж таки фасад буде збережено!

  6. Ковельчанку (на Театральній) змогли реставрувати без втрати автентичності зовнішнього фасаду. Тут мабуть спеціалістів толкових потрібно знайти. Але питання у грошах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X