У Ковельському районі організували збір продуктів для прикордонників

07.12.2021 12:21
Фото: Волинські новини

У Ковельському районі небайдужі місцеві жителі вирішили підтримати прикордонників, які наразі дислокуються в пункті пропуску «Тур», що на кордоні з Білоруссю.

Усе почалося з того, що в один з магазинів Заболоттівської територіальної громади хлопці прийшли, аби придбати продукти, – повідомляють «Волинські новини».

Я їх як побачила – молодесенькі геть, «зелені» ще зовсім, так шкода тих дітей стало. Бачу – купують печиво, цукерки, ковбасу, консерви, «Мівіну»… Запитала: «Хлопці, може, ви там голодуєте на тій заставі?». Вони відповіли, що сухпайки мають, але іноді хочеться і солоденького, і солоненького»

– розповідає місцева волонтерка та активістка Оксана Шевчук

Оксана Петрівна довго не могла заспокоїтися. Каже, перед очима зразу сплили кадри 2014 року, коли всім миром збирали харчі й не тільки солдатам на передову. Разом з однодумцями стали міркувати, як допомогти прикордонникам, адже вони захищають їх від можливого вторгнення ворога.

Фото: Волинські новини

Звернулися до голови територіальної громади Валерія Свіржевського та настоятеля місцевого храму протоієрея Романа Козки. Вирішили, що під час святкового богослужіння в суботу оголосять про збір продуктів.

І вже наступного дня і місцеві жителі, і підприємці почали зносити до церкви та до магазину, в якому працює Оксана Шевчук, хто що може – картоплю, буряки, моркву, квасолю, цибулю, квашену капусту, фрукти, часник, різноманітні закрутки, сало.

А один чоловік днями кабанчика заколов, то передав і м’яса, і ковбаски, і кров’янки. Ще одна людина принесла зо два кілограми домашнього масла. Ми навіть не сподівалися, що наш клич матиме такий відгук. Багато хто казав: «Вони ж теж чиїсь діти, а ще й здалеку, не місцеві, хто ж їх тут пригостить?» А в когось і в самих сини служать, то теж відгукувалися. Одна жінка сказала: «Може, мого сина теж хтось нагодує». У мене синів немає, але від 2014 року ті хлопчики – усі мені як сини»

– говорить пані Оксана

Усю провізію попакували в ящики й вирішили, що в такий спосіб привітають стражів кордону з Днем Збройних Сил України.

Якби ви бачили, яким щастям сяяли очі тих хлопців! Вони казали, що найважливіше для них – не те, що в коробках, а наше тепло і щире ставлення, що саме наша присутність їх неабияк зігріла та підбадьорила

– ділиться Оксана Петрівна

Я заглянула і в їхній склад. То що ж там – сухпайки, баклажки з водою. А то ж молоді чоловіки, вони хочуть їсти! Тож як тої тушонки в кашу кинути чи м’яса в суп – усе ж ліпше. А йдуть же холоди. Ліпше ж гарячого супу чи борщу з’їсти, а не сухпайок. Хлопці навіть не волиняни, усі з інших областей, родичі далеко

– каже жінка

Волонтерка додає: ця їхня акція – не разова, вони й далі планують підтримувати прикордонників, адже у громаді це не єдиний пункт пропуску.

Мені вже телефонують односельчани й питають, коли буде наступний збір, – усміхається пані Оксана. – А скоро ж Новий рік, Різдво. Так що наші захисники голодними не зостануться

Оксана ГОЛОВІЙ

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. порохобот з яйценюком подасть. це їх забаганки виконує наш багатостраждальний народ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.