У річку Воронку потрапили трансформаторні мастила: чи критичне забруднення

18.03.2023 11:16

Нещодавно у річці Воронка, що протікає у приміському селі Воля-Ковельська, було виявлено ознаки трансформаторного мастила, яке потрапило туди з території об’єкта критичної інфраструктури, який був уражений внаслідок ракетного удару російської федерації.

Про це повідомляє Суспільне.

Як повідомив заступник міського голови Віктор Жигаревич, Ковельській міській раді про факт забруднення водойми стало відомо 28 лютого, коли про це поінформували місцеві рибалки. З його слів, в той же день на проблему відреагували.

Віктор Жигаревич

Місцеві жителі виявили маслянисті плями на поверхні води. Зараз на місці витоку нафтопродуктів майже нічого не видно, бо стрімкий потік річки поніс усе нижче за течією

– каже Віктор Жигаревич

Що кажуть про екологічну проблему волинську екологи

Як зазначив заступник начальника екоінспекції Волині Сергій Дудка, маслянисті плями – це трансформаторна олива, яка розлилася після ворожого ракетного обстрілу по Ковельській підстанції ще торік у жовтні.

Витік відбувся на територію прилеглу. Відбиралися проби ґрунту і розраховувалася шкода, яка була нанесена навколишньому середовищу. Забруднення не є критичним

– зазначив заступник начальника екоінспекції Волині Сергій Дудка

Зі слів заступника керівника регіонального Офісу водних ресурсів Ростислава Кравчука, з Воронки трансформаторна олива потрапила у річку Турію, звідти у Ковельське водосховище.

Якщо нафтопродукти потрапляють у воду, воно, в першу чергу, нашкодить рибам і рослинності водній, риби задихаються

– говорить посадовець

Як відреагували на ситуацію в Укренерго

Власником Ковельської підстанції є НЕК “Укренерго”. Керівниця пресслужби підприємства Світлана Різноока розказала, що їхня компанія тоді зробила все, щоб нафтопродукти не забруднювали воду та ґрунти.

Одразу після виявлення слідів оливи на березі наші фахівці разом із міськими комунальними службами та під контролем екологічної інспекції повністю ізолювали систему водовідведення в межах території енергооб’єкта та провели повний комплекс робіт з очищення території від наслідків ракетного обстрілу

– сказала фахівчиня

Начальник електропідстанції, куди влучила ракета, Василь Присяжнюк, показав приямок, який викопали для того, щоб сюди сходили залишки трансформаторного мастила.

Масляна плівка на поверхні, воно ж не рікою текло

– говорить фахівець

Витік нафтопродуктів відбувся двічі: як вирішують проблему

Заступник міського голови Віктор Жигаревич розповів: раніше зайву воду з території підстанції в річку відводила труба, яку одразу після минулорічного обстрілу заблокували, щоб не стікали нафтопродукти.

Витік був локалізований, але внаслідок дії невстановлених осіб, які провели самовільно розгерметизацію, залишки оливи в кінці лютого знову потрапили у річку Воронка

– каже каже заступник міського голови

Наразі трубу перекрили в чотирьох місцях. Зі слів Віктора Жигаревича, цього тижня під час засідання комісії з питань техногенної та екологічної безпеки Ковельської міськради керівника підстанції зобов’язали впорядкувати ситуацію.

Виготовити згідно державних будівельних норм на локальні очисні ці і також на систему водопониження і, само собою, унеможливити в подальшому попадання забруднюючих речовин в річку Воронка з послідуючим попаданням в річку Турія

– додав посадовець

Факт забруднення у Ковелі навколишнього середовища в результаті збройної агресії Росії долучили до матеріалів кримінального провадження, – розповіла речниця управління СБУ у Волинській області Іванна Поліщук. Зараз, з її слів, триває екологічна експертиза.

Фото: Суспільне Луцьк

Публікація за темою: У річці Воронка, що протікає у приміському селі, виявили ознаки нафтопродуктів

Поділитися:

Коментарі

    1. А хто тобі забороняє написати в Гаагу ???? Але в мене на відміну від тебе на мою здорову голову питання — а при чом тут Гаага ?????

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *