Відсторонення від роботи вчительки з Ковеля суд визнав незаконним

08.05.2023 о 11:47 · 2 хв читання

Вчителька, яка викладала у школі №12 міста Ковеля світову художню культуру, звернулася до суду ще у березні 2022 року.

У позові вона вказала, що 8 листопада 2021 року директором закладу був виданий наказ про її відсторонення від роботи без збереження заробітної плати у зв’язку із ненаданням документів, які підтверджують вакцинацію від COVID-19, або медичного висновку про наявність абсолютних протипоказань до вакцинації.

Позивачка вважає наказ про відсторонення від роботи незаконним, оскільки, згідно чинного законодавства, вакцинація від COVID-19 є добровільною і не віднесена Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» до переліку обов’язкових.

Наказом від 28 лютого 2022 року її допустили до роботи з 1 березня на час дії військового стану, але 31 серпня звільнили з роботи у зв’язку із закінченням строкового трудового договору, на підставі п. 2 ст. 36 КЗпП України. Під час оформлення пенсії період відсторонення не був зарахований у страховий стаж і, відповідно, зменшено розмір пенсійного забезпечення. Вчителем у школі жінка працювала з 15 серпня 1974 року.

Тому відсторонення від роботи негативно вплинуло не лише на право заробляти собі на життя, але й на належний рівень життя на пенсії

– заявила вона у суді

Представник відповідача проти позову заперечив і пояснив, що держава видала низку нормативних актів, які зобов’язували його, як директора навчального закладу (директор школи №12 Ігор Щур, – ред.), відсторонити невакцинованих від COVID-19 вчителів від роботи. Більшість колективу надала підтверджуючі документи щодо проходження вакцинації, тому зміна графіків роботи заради кількох вчителів було недоцільним. На час відсторонення позивачки її дисципліну викладав інший вчитель, який отримав відповідну заробітну плату.

Головуюча у справі суддя Ковельського міськрайонного суду Тетяна Денисюк ухвалила позов задовольнити. Суд визнав незаконним та скасував наказ закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №12 про відсторонення жінки від роботи. Школа має заплатити їй середній заробіток за час відсторонення від роботи в розмірі 50 156 грн 34 коп. та 992 грн 40 коп. судового збору, сплаченого при зверненні до суду.

Втім, рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (12)
 1. На Україну напала епідемія беззаконня, блюзнірства, свавілля. тому немає нічого дивіного.

  1. А то правда, що (віртуальний) коронавірус у перший день війни вбила антивірусна програма?

 2. Спочатку суддя Шергіна Ю.О. повернула позивачці позовну заяву (справа № 159/7742/21).
  Подали повторно. Суддя Волкова Ю.Ф. знову повернула позовну заяву (справа № 159/1241/22).
  Оскаржили ухвалу про повернення в апеляційному порядку.
  Апеляційний суд скасував ухвалу про повернення, а справу направив до суду першої інстанції для продовження розгляду (вирішення питання про відкриття провадження).
  І тільки тоді справу розглянула суддя Денисюк Т.В.

  1. Той хто запланував ці всі ковіідні афери розрахував все так, що ми самі себе маємо знищити. Не в останню чергу за допомогою таких запопадливих керівників. Не розслабляймось гра ще не закінчена.

   1. ВООЗ офіційно припинив фейкодемію. Але нашому ляшку ВООЗ не указ. Ляшко продовжив так званий карантин до кінця червня. Все ще сподівається, що вдасться повторно призначити літній грип, якого в природі не існує.

 3. Більшість подали підтверджуючі документи…Тобто, більшість вчителів раби …

  1. Ой ти нерабе, йди до лісу з одною сокирою і виживай там… і то прогонять, якшо деревце зрубаєш не там де треба.

 4. Скільки померло українців від так званих експериментальних “вакцин”? Хто знає?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X