З якою метою приїздив у Ковельський район головний лісівник України Юрій Болоховець

13.07.2023 о 14:00 · 4 хв читання

У Ковельському районі відбулася виїзна нарада державного підприємства «Ліси України» з представниками МФДО «Відновлення та розвиток» та всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.

11 липня чиновники та посадовці працювали на базі філії «Любомльське лісове господарство», – повідомляє пресслужба Поліського лісового офісу.

Ознайомилися з різними напрямками – від пожежної безпеки та організації ринку деревини до рекреаційного потенціалу. Все, над чим працюють і що створюють лісівники, це завжди – про користь для громади. Про це йшлося на прикладі об’єктів, з якими учасники наради знайомилися на локаціях.

Лісопожежна станція на території села Піща Ковельського району. Особлива її важливість у тому, що це – територія прикордоння. У цьому плані співпраця особливо відчутна, адже тут розміщене також пожежне авто місцевої громади.

Що цікаво: в середньому 60% із усіх виїздів пожежних екіпажів лісівників відбувається не на лісові загоряння, а саме на гасіння територій, які у підпорядкуванні громади.

Серед комплексу завдань із пожежної безпеки, які реалізовують філії Поліського лісового офісу, – облаштування систем відеонагляду із трирівневим контролем. Загалом 125 телевізійних систем спостереження покривають лісові масиви на 100%.

Напрямок максимально цифровізується: вже 2 роки працює спеціалізована ІТ-розробка «Пожежник», яка допомагає автоматично виконувати основні завдання у випадку загорянь – так знизили затратність часу у випадку пожеж.

Є результат: порівняно із показниками першого півріччя 2022 року, по Волинській області площа лісових пожеж зменшилася у 14 разів – 3,7 га проти 53 га у 2022-му.

Якщо говорити про пожежну безпеку, не можна оминути увагою самосійні ліси. Адже саме вони переважно є місцем виникнення пожеж. І такі ділянки в основному межують і з держлісфондом. Питання проблемне і в плані незаконної вирубки. Загалом на Волині 5,9 тис. га таких площ. За роки постійної комунікації в цьому напрямку щодо 2 тис. га лісівникам вдалося отримати позитивні відповіді від громад.

Як приклад на Любомльщині, – 650 га самосійних лісів військового полігону, які Любомльська міська рада передає у підпорядкування філії.

Важливе соціальне значення мають лісові дороги. Вони скорочують відстань між селами, дають людям доступ до ягідників та грибних місць. Одну з таких доріг оглянули учасники наради на території Шацького та Поліського лісництв.

Рекреаційні комплекси вже давно стали звичними для волинян. Цей напрямок у роботі лісівників завжди викликає подив у гостей з інших регіонів. Учасники наради ознайомилися з роботою відпочинкових комплексів «Світязь» та «Лісовичок».

Загалом на Волині 119 зон відпочинку. Майже всі вони безкоштовні для відвідування. Експериментально на Волині запустили в роботу нові 4 комплекси, які зараз працюють на комерційній основі. Про потенціал говорять цифри – середній місячний дохід в межах 1 млн грн.

Нині по Офісу запроєктовано будівництво ще 5 рекреаційних комплексів такого зразка – 4 із них на Рівненщині.

Дискутували і над темою заготівлі та реалізації деревини. Адже це в підсумку – кошти на будівництво усіх перерахованих об’єктів, робочі місця та сплачені податки. За І півріччя року споживачам реалізовано 1 043,6 тис. кубометрів лісопродукції.

Через аукціони поставлено 903,0 тис. кубометрів деревини. На потреби ЗСУ направлено 5,3 тис. кубометрів лісоматеріалів.

На індивідуальне будівництво та ремонт приміщень (для населення) – 15,2 тис. кубометрів лісоматеріалів.

Філії Поліського офісу за І півріччя загалом сплатили 266 млн 660,4 тис. грн. З них до місцевого бюджету – 121 млн 604,3 тис. грн. Серед локацій, які відвідали, – одна із прикордонних застав.

Завжди між лісівниками та прикордонниками була тісна співпраця. В охороні лісів, виявленні злочинів, пов’язаних із перевезенням деревини.

З початком війни – в обороні держави. Зокрема – забезпеченні міцності кордону з боку білорусії. Протягом 2022-2023 року для потреб охоронців кордону філіями Офісу надано дров для опалення в об’ємі 40 кубометрів, лісоматеріали круглі породи сосна – 50, пиломатеріалів – 30.

Участь у виїзній нараді також взяли начальник Ковельської районної військової адміністрації Ольга Черен та голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак.

Фото пресслужби Поліського лісового офісу та Ковельської районної військової адміністрації

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. То з якою метою приїздив Болоховець? пише:

    Може аби зустрітися з Павлом Семенюком? Про якого СтопКор написав статтю «Депутат Ковельської міськради Павло Семенюк організував злочинне угрупування і заробляє сотні мільйонів на лісі?».

    https://www.stopcor.org/ukr/section-uanews/news-deputat-kovelskoi-miskradi-pavlo-semenyuk-organizuvav-zlochinne-ugrupuvannya-i-zaroblyae-sotni-miljoniv-na-lisi-22-06-2023.html

    На груповій фотографії учасників наради на березі Світязя Павло стоїть другим зліва у блакитній сорочці між братом Віктором Семенюком і народним депутатом Валерієм Стернійчуком.

  2. Ось де наші гроші , база на світязі з помпезним ремонтом. Війна а ми будем далі красти

  3. Посил такий: якщо вкрали- поділіться і оформіть все як пожежу… Майстер клас давав… Остогидли ці зеленяки. Як охота змести цю всю наволоч щоби було рівне поле. І ліс. Так, і наш волинський ліс.

  4. Показовали по совєтьськи ліснику з кійова, люстрацію усі пройдуть після перемоги.

  5. Скоро і горіти не буде чому- весь ліс виріжуть. Біля однієї фірми з переробки деревини нарахував 15 фур які чекають загрузки. А скільки їх є на Волині? За що ми боримося?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X