За забруднення повітря у селі Бахів прокуратура відкрила кримінальну справу

06.05.2023 о 10:50 · 4 хв читання

Ковельська окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом забруднення атмосферного повітря у приміському селі Бахів.

За даними прокуратури, у період з жовтня 2021 року і по даний час ТОВ «ДПП Ресурс», що розташоване у Бахові на вулиці Залізничній, порушує умови, які зазначені в додатку до дозволу від 13 жовтня 2021 року Управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА, та дозволені обсяги викидів, забруднює повітря великим об’ємом відходів виробництва, а саме пиломатеріалів, які викидаються у навколишнє середовище, осідають на подвір’ях жителів села. Усе це створює небезпеку для життя громади, в тому числі дітей та можуть спричинити тяжкі захворювання.

Жителі села Бахів Дубівської громади не вперше скаржаться в різні інстанції на роботу деревообробного підприємства ТОВ «ДПП Ресурс», яке здійснює цілодобову діяльність в колишніх корівниках.

24 квітня 2023 року уповноважений представник мешканців Дмитро Шпирук звернувся до керівника Ковельської окружної прокуратури Юрія Новосада із заявою про злочин, написав він також лист до «Ковель media».

Як стверджує Дмитро Шпирук, виробнича діяльність ТОВ «ДПП Ресурс» здійснюється на підставі дозволу Управління екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації від 13 жовтня 2021 року за №722182402-3 та умов, які встановлюються в дозволі, та дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Очевидно, що в разі забезпечення та дотримання відповідних умов суб’єктом господарювання – ТОВ «ДПП Ресурс», мешканці громади не мали б жодних претензій до діяльності товариства, так як негативний вплив господарської діяльності на довкілля та здоров’я людей був би мінімальним. Жителі села неодноразово зверталися до власника товариства, сільського голови та контролюючих органів із даного приводу, але жодних результатів такі звернення не приносять.

Крім того, з огляду на встановлення мораторію на проведення позапланових заходів перевірки суб’єктів господарювання на період воєнного стану, практично жоден контролюючий орган державної влади позбавлений можливості в силу власних повноважень своєчасно реагувати та приймати адекватні заходи реагування щодо порушення вимог природоохоронного та екологічного законодавства.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою цієї статті. Така планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності. Згідно п. 9 ч. 3 ст. 3 даного Закону, друга категорія видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля, включає, зокрема, підприємства деревообробної промисловості продуктивністю понад 1 тонну на добу.

Виникає логічне запитання, а чи взагалі суб’єктом господарювання – ТзОВ «ДПП Ресурс» виготовлялися документи щодо оцінки впливу на довкілля, так як жодних громадських слухань, у відповідності до положень Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», не проводилося і мешканці громади з даного приводу взагалі не висловлювалися

– зазначає Дмитро Шпирук

У той же час директор ТОВ «ДПП Ресурс» Оксана Мороз звернулася з листом до очільників СБУ, Національної поліції, Генерального прокурора та мешканців села Бахів, у якому заявила «про боротьбу з інформаційними диверсіями і ворожою пропагандою під час війни та про можливі шляхи співпраці і порозуміння з метою досягнення перемоги, унеможливлення втягнення населення в злочинну діяльність».

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (43)
 1. забруднює повітря великим об’ємом відходів виробництва, а саме пиломатеріалів, які викидаються у навколишнє середовище, осідають на подвір’ях жителів села.

  ==========
  Це про що взагалі йдеться? Думав я олень..навіть в вікіпедію заглянув…..Пиломатеріа́ли — пиляна деревна продукція[1] певних розмірів та якості, яка має щонайменше дві плоскопаралельні пласті[2], отримана шляхом розпилювання колод.

  Їх класифікують за породами, геометричною формою поперечного перерізу, характером обробки, місцерозташуванням матеріалів у колоді, розташуванням пластей дощок по відношенню до напряму річних шарів деревини, призначенням, розмірами, якістю деревини.

  Калібрований пиломатеріал — пиломатеріал (заготовка), висушений і оброблений до заданого розміру[2].
  ………Пересвідчився що олень статью писав. Покажіть локацію викинутих пиломатеріалів і вони зникнуть за тиждень максимум.

  1. Якщо уважно прочитати статтю то виходить прокурор олень…. Чи може ти олень?!

   1. Та ви що? У нас же всі прокурори правильні вони не можуть бабло з фірм збивати, правда?
    І як ми могли засумніватись в правоті прокурора, хай нам Бог простить, слова прокурора це ж як Слово Боже

 2. Дуже хороше підприємство!!!
  Саме головне, що є багато робочих місць..
  Також громада отримує дуже багато підтримки від підприємства!
  Хай краще про це напишуть статтю!!!
  Хорошого то ніхто не помічає?!!!
  Тільки, що і вміють це ставити хорошим людям палки в колеса!!!

 3. Особисто працю на цій фірмі.
  Дуже хорша ставлення до людей і хороша робота!
  Знаю директора фірми і ніякий Місюра до цього відношення немає
  Це просто в когось жабенятко давить🐸
  Або від відсутності зайнятості треб довгого носа скрізь всунути

 4. Ви краще ідіть працювати і розвивайте економіку країни, тим більше в такий складний час! І якщо вже переживаєте за довкілля, то сортуйте пластик, який жителі цього села викидають в кожну яму яку бачать

 5. Живу в центрі села до нас неприлітає, раніше інколи було чути шум зараз нечути.Діма ти живеш на окраіні можливо так і є… але в такий час військовий так неможна робити ворожнечу в суспільстві,.Я там відпрацювала все житя і коли ферма працювала то все шуміло, їздило ,оралось, і іми всі жили за рахунок ферми!
  А ви хотіли все розібрати порізати на метал і щоб там була пустеля з ямами,щоб мусор туди весь ковель звозив…

 6. Діма правильно робить, правильний хлопець якого знаю не один десяток.
  А ви очкуни сидіть в своїх норах

 7. Живу в Бахові і знаю Дмитра і чи чесний він хлопець то це під питанням.
  На сьогоднішній день нійяких проблем від підприємства немає, є проблема в односельчанах які готові продати один одного і які смітять де попало
  Краще хай кожен дивиться в свій дір і наведуть порядки а то тільки вміють це те, що говрити і підписи збирати а як навести порядок в селі то палець об палець ніхто не вдарить…

 8. Хороше підприємство! Чуть нерозібрали,атак іде і радієш що люди щось роблять.Там керівник Андрій! Дай йому Бог здоров’я !!!!

 9. Про фірму в Бахові відзиваються дуже добре, що нормальне відношення до людей є робота і платять чималі податки. Але всіх давить жаба і то велика і кожен хоче щось відкусити якийсь шматок. Жителі замість підтримки фірми створюють перешкоди це повні ідіоти. З такими дебілами жоден інвестор незайде в громаду. Ото інвест клімат? За кожен такий бізнес люба громада забере з руками і ногами щоб він там працював і платив податки. Чому бідний бо дурак чому дурак бо бідний. Якось так 🇺🇦🤷‍♂️

 10. Тільки і вміють говрити про погане
  Краще б написали як фірма поприбирала смітникі в Бахові які лежали роками!
  І як фірма чистила сніг в зимку своєю технікою
  І про це ніхто не говрить…

 11. ,,Гарно” будете говорити, коли через кілька років діти Бахова будуть хворіти алергією чи ще гірше…
  Тоді згадаєте Дімона та жабу, про яку зараз пишете. Але що вам до того, ви ж не живете в Бахові.

 12. Можете поцікавитись що було в нас у м.Рожище.Люди почали хворіти,в колодязях був слой рижого пилу,вода непридатна до вживання,люди перестали садити городину бо вона просто не росла.І вас теж те саме чекає…

 13. Я рахаю що це хороша фірма з перспективами яка необхідна на сьогоднішній день
  Хоч десь є якась робота
  Зараз ні в Польщу ні на яку роботу толкову з хорошою оплатою не влаштуєшся
  А на цій фірмі і достойна робота і достойна зарплатня і хороше ставлення до людей
  Працю особисто на лінії і можу сказати впевнено нічого що призводить до забруднення повітря чи довкіля там немає

 14. То запитайте в жителів с.Бахів як їм і їхнім дітям,внукам дихається…зимою сніг був коричневий…добре що швидко розтавав то не було видно… А за сто метрів від підприємства стадіон де літом діти будуть грати.А що стосовно податків за які дописувач так переживає,то хай озвучить цифри податків.Запевняю вас,будете шоковані…А відносно робочих місць і зарплат,то вони будуть витрачені на лікування,а з часом і на спасіння життя…

 15. Бахів це мелочі внас вкінці Бреською той асвальтовий так кожний день димить !! Це жах вони що там резину палять вся білизна якщо на вулиці, чорна!

 16. То давайте відмінимо пересування транспортом в Бахові, так як від його багато шкідливих викидів, перейдемо на елекричні автомобілі і будемо харчуватись сонячною енергією. Тоді всі будемо здорові і ніякої шкоди для довкілля. І буде Бахів саме здорове село на Землі.

 17. Політичний простітут…
  Брехливе, подле, продажне , аморальне сученя

 18. Брати та сестри любіть один одного!так нас вчить Святе Письмо! Житя воно коротке, якщо є якісь проблеми вирішити його терема мудро !!
  Я вас закликаю до любові!!!

 19. Схоже на заказуху і мабуть від Возняка за порушення проти його кримінальної справи як пишеться в листі

 20. Батюшка істину говорить – хвилини життя нашого летять з невпинною швидкістю.

 21. А я зараз вам покажу, звідки на те підприємство готувався напад. І якби за шість годин до операції не було завдано превентивного удару по Возніку. Чотири позиції я зараз покажу карту, я приніс. Вони б атакували і те підприємство і Лєбічя і Мякоту і Столярчуків і Бориса і є ще багато хлопців які були всі на сіоїх робочих місцях. Тому не селяни розв’язали цю війну, у нас совість чиста.

 22. Люди, схаменіться, потрібно встати всім і одночасно, і не дати можливості цим хапугам працювати, в противному випадку вони не дадуть нам жити!!!

 23. Фірма фірмою, життя життям, повітря повітрям, хапуги хапугами, Дімони Дімасіками, фірма фірмою, а їсти всім хочеться.

 24. Всі, що обсирають те підприємство, хочу вас запитати. Ви хоть вникали в питання? Я думаю ні. Половина просто тупих жабодавів , які в своєму житті не спромоглися створити нічого. Самі сиділи лускали насіння і обсирали всіх і все. А той хто хотів працювати той працює. Але такі істоти будуть вплітати туди про хапуг і про все , але тільки не по темі.

 25. Те що у нас на Ковельщині не має виробництва та робочих місць, то таке, те що в нас в Ковелі на п’ять чоловік три генделика то це теж таке.
  А тут бачишно гади які, створили робочі місця але тирса летить. Тирса це ж просто жах на гірше за уран і плутоній.

 26. Те, що сміттєзвалище горить тижнями буває, вас не бентежить вас свідомі ви наші?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X