Збитки бюджету на суму понад 12 млн грн встановили аудитори у Ковельській міській громаді

04.04.2024 о 14:56 · 5 хв читання

Фінансовий аудит Ковельської міської територіальної громади та комунальних підприємств виявив упущені вигоди на суму понад 12 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області.

Витрати на утримання освітніх закладів також виявили зайві витрати у розмірі 477,1 тис. грн та недоотримання доходів на понад мільйон гривень через занижену вартість платних послуг із харчування учнів.

У сфері житлово-комунального господарства виявлено 8 млн грн непродуктивних витрат на прибирання територій, які мають прибирати їх власники. Майже 1 млн грн затрачено на проєкти електромереж, які так і не були виконані. Порушення призвели до незаконних видатків на оплату праці на суму 424,2 тис. гривень.

Аудит виявив ризикові операції та неефективне використання коштів на 7,8 млн грн, зокрема невикористання медичного обладнання та надання послуг не відповідно до норм.

* * *

Так, у 2023 році працівники Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області провели державний фінансовий аудит бюджету Ковельської міської територіальної громади за період з 1 січня 2020 р. по 31 грудня 2022 р., а також ревізії окремих питань комунальних підприємств цієї громади.

Нагадаємо, Ковельська міська територіальна громада Волинської області утворена 12 червня 2020 року. До складу громади входить 14 населених пунктів та адміністративний центр – місто Ковель. Коштом міського бюджету утримується 42 бюджетні установи.

Як зазначають аудитори, проведення державного фінансового аудиту відбувалося в тісній співпраці з органами місцевого самоврядування, комунальними підприємствами та іншими суб’єктами.

Публікація за темою: Ремонт адмінбудівлі: міськрада замість усунути порушення судиться із Держаудитслужбою

Загалом, результати державного фінансового аудиту бюджету Ковельської міської територіальної громади за обревізований період засвідчили факти неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій, що призвели до упущених вигод/недоотримання доходів або непродуктивних/зайвих витрат на загальну суму 24,6 млн грн.

Одним із предметів дослідження було формування доходів місцевого бюджету та виявлення резервів їх зростання.

Ключові проблеми та ускладнення стосовно формування бюджетних доходів пов’язані з недоліками управління земельними ресурсами, комунальним майном та встановленням і справлянням податкових платежів.

Публікація за темою: Суд визнав незаконним тендер на 11,6 млн грн, який провела мерія

Частина земельних ділянок, що знаходяться в комунальній власності громади, не використовується або ж їх використання відбувається без укладення договорів оренди, або ж орендні ставки значно нижчі граничного розміру. Це призвело до втрати бюджетом можливих доходів, передусім від орендної плати, земельного податку на понад 11 млн грн.

Аудитори дійшли висновку, що обсяг доходів від земельного податку та орендної плати за землю залежить від достовірності інформації щодо земель, які передані в оренду, проведення інвентаризації землі та ведення обліку договорів оренди.

Також, бюджет громади міг би отримати близько мільйона гривень доходів від збору за паркування транспортних засобів.

Так, внаслідок недостатнього вжиття дієвих заходів, як з боку виконавчих органів влади, так і органу місцевого самоврядування, виходячи з обсягу повноважень, визначених нормативно-правовими та законодавчими актами, регламентуючими та регулюючими їх діяльність бюджет Ковельської громади втратив можливість отримати додатково доходів на понад 13 млн грн.

Публікація за темою: Прокуратура упередила незаконне використання 17,8 млн грн з бюджету міста

Видатки бюджету територіальної громади мають забезпечувати задоволення соціальних та економічних потреб розвитку місцевого населення.

У своїх дослідженнях аудитори відмітили ключові проблеми стосовно видатків, пов’язаних з недоліками управління мережею закладів освіти та культури, а також комунальними підприємствами.

До прикладу. На баланс відділу культури виконкому Ковельської міської ради (нині – Управління культури, молоді, спорту та туризму, – ред.) передано приміщення Будинку культури, яке відповідно технічного висновку перебуває в аварійному стані та не придатне до експлуатації. Однак, при розрахунку показників видатків загального фонду місцевого бюджету на 2021 та 2022 роки ураховані видатки на утримання посади директора цього ж Будинку культури, який не функціонує.

Публікація за темою: У суді розглядали справи щодо нецільового використання бюджетних коштів чиновниками мерії

У закладах освіти встановлено зайві витрати на утримання посад кухарів понаднормативної чисельності.

Аудитори співставили кількість посад кухарів, відповідно до штатних розписів закладів загальної середньої освіти громади із кількістю учнів, та дослідили, що в одному із ліцеїв при нормативному значенні 2 штатні одиниці посад кухарів у штатних розписах затверджено 4 посади. Ліцей має два окремі корпуси для учнів початкових класів та учнів 5-11 класів, які знаходяться за різними адресами й територіально віддалені один від одного. Проте, у корпусі для учнів 1-4 класів навчалося у досліджуваному періоді 585-598 учнів, для організації харчування яких штатними нормативами передбачено 2 посади. А в корпусі для учнів 5-11 класів харчувалося 26-32 учні, які належать до пільгової категорії й, відповідно до законодавства, забезпечувалися харчуванням за рахунок коштів місцевого бюджету. Для організації харчування такої кількості дітей штатними нормативами передбачено 0,5 посади кухаря, що на 1,5 посади більше, як це передбачено штатними нормативами.

Додаткові витрати бюджету зумовлені недоліками в управлінні комунальними підприємствами.

Так, у сфері житлово-комунального господарства виявлено близько 8 млн грн непродуктивних витрат бюджетних коштів. Відповідні витрати понесені на оплату за прибирання прибудинкових територій та ділянок без врахування того, що такі ділянки за правилами благоустрою, затвердженими рішенням Ковельської міської ради, повинні прибиратися їх власниками.

Публікація за темою: У Ковелі завищували вартість будівельних робіт на мільйони гривень, поліція проводить слідство

Близько мільйона гривень з бюджету міста Ковеля витрачено на розробку проєктно-кошторисної документації для будівництва зовнішніх електромереж для електропостачання житлових масивів. Проте, протягом довготривалого періоду фактичне виконання робіт не проводилось. При виконанні робіт по цих об’єктах потребуватиме подальшого коригування проєктно-кошторисна документація та необхідності виділення додаткових коштів з бюджету.

Загалом, через нераціональні видатки на управління, непродуктивне витрачання коштів бюджет Ковельської територіальної громади за два роки втратив 11,3 млн грн.

Публікація за темою: Волинська обласна прокуратура не дозволила Ковелю «залити у бетон» 30 мільйонів гривень

Крім того, аудитори встановили факти неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій, що можуть призвести до непродуктивних/зайвих витрат на 7,8 млн грн (7,1 млн грн – не використання придбаного медичного обладнання; 0,7 млн грн – надання послуг з підвищення кваліфікації педагогічних працівників, що не відповідає нормативним документам).

За результатами аудиту надано 18 пропозицій, з яких 9 – пропозицій, направлених на досягнення додаткового результату (економічного/соціального ефекту), 9 – пропозицій нормативно-методологічного характеру, з яких враховано – 4.

Сподіваємося на врахування усіх наданих пропозицій та покращення фінансового стану громади

– йдеться у повідомленні аудиторів
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (25)
  1. І в чиїх кишенях посіли ці кошти? Хто відповідатиме? І це в період війни!!!Просто ЖАХ! Хлопцям на передову ці кошти і крадіїв теж на передову!!!!!

  2. а працівників примушують з мізерної зарплати “добровільно” писати заяви на вирахування одноденної зарплати на ЗСУ.

  3. В міськраді розігнати половину трудяг! Притягнути винних до відповідальності!

  4. Ну і що Мигулі Яковлевим, Бойки всі ні місці. Як крали так і крадуть і похрен дим.

  5. А мені найбільше сподобались видатки на оплату праці директора Будинку культури, який не функціонує…

    1. А про який будинок культури йде мова? Про той, що на Володимирській чи той, що на Міцкевича?

  6. Громаді не потрібно констатувати факти порушень!Громаді потрібно знати ефективні результати покарання винних конкретних осіб за нанесення винними збитків.А так це все безкарно і спонукатиме інших до аналогічних дій.Собака гавкає, а караван іде?Потрібно взагалі поміняти ракурс інформування громадян про виконану ревізорами роботу.Потрібні факти притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.А хто буде покривати всі збитки?Назвіть конкретні прізвища! А то така інформація ,- не що інше, як порожній дзвін!

    1. Тобто “не потрібно констатувати факти порушень”. Виходить з ваших слів це треба приховувати від населення. Людям не цікаво і не потрібно знати їм про таке, бо це “порожній дзвін”. Дивна якась у вас логіка. Теревенять на кухнях про зловживання влади то одне, а тут якраз конкретні факти. Ви не на тих нападаєте. Аудитори зробили свою справу, журналісти – свою. Що не так?! Вони не мають права відкрити кримінальну справу, проводити слідчі дії та виносити вироки. Цим повинні займатися зовсім інші органи.

  7. Кримінальна безгосподарність! І це при таких зарплатах посадовців. Отак і живемо…

    1. З таким аудитом, то запропонують збільшити оплату за хрущовки в три рази, як мінімум
      Так, як за шкільне харчування.
      Комусь там грошей не хватає

    1. За що? Вони ні одного мішка картоплі в колишньому колгоспі не вкрали. Тягли бюджет, а за це в тюрму не сажають, тільки на вищу посаду.

  8. Мер з ” побратимами ” возвеличує тилових рашистів Куцика мішу і Куцика Сашу які майже рік знущались морально та фізично над воїнами ЗСУ : били руками й ногами , прив’язували до дерева , обливали водою бо не виконали наказ мити берці садюгам саші його батькові міші та кумові ? За це їх на кубах портрети, на стелі загиблих та дошки на школі?.??Як воїнам на сході боронити країну ???Це зрада не тільки громади а й України!!!!

  9. Так було ,є і буде
    Ради експерименту,давайте Волинську область доєднаємо до Брестської на рік
    Через рік,попросяться всі…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X