Базу відпочинку в Ковельському районі продали з аукціону за 8,2 мільйона гривень

06.04.2024 о 10:25 · 3 хв читання

Фонд державного майна України провів аукціон з продажу бази відпочинку на березі озера Світязь. Комплекс, який перебував на балансі фінансового управління Волинської облдержадміністрації, оцінили у 4,8 мільйона гривень, а продали майже вдвічі дорожче.

Аукціон з продажу нерухомості відбувся 4 квітня 2024 року, – повідомляє «Сила правди»

14 березня 2024 року Фонд державного майна України оголосив аукціон з продажу бази відпочинку, яка розташована в урочищі Гряда на вулиці Берегова у Шацьку. Про приватизацію цієї бази заговорили ще на початку 2023-го.

Власником комплексу є держава в особі Міністерства фінансів України, яке в січні 2023 року подало пропозицію до Фонду державного майна України про включення бази відпочинку на озері Світязь до переліку об’єктів приватизації. Вона була діюча. Не знаю, хто там відпочивав, але балансоутримувачем було фінуправління Волинської облдержадміністрації

– каже заступниця начальника регіонального відділення Фонду держмайна у Волинській області Тетяна Маслечко

Об’єкт включав 32 одиниці нерухомого майна загальною площею 1236,1 квадратного метра. Зокрема, будиночки для проживання, кухню, бесідки, споруди громадського призначення, незавершене будівництво спального корпусу (476,2 кв. м) та приміщення охорони (30,5 кв.м). Також водонапірну станцію, альтанки, туалети, санітарний блок тощо. Серед транспортних засобів продавалися два водяних велосипеди та автомобіль ВАЗ.

Стартова ціна продажу нерухомості становила 4,8 мільйона гривень.

Торги з продажу майна на березі озера Світязь провели 4 квітня 2024 року. За лот змагалися троє учасників: підприємець Володимир Сопронюк з початковою пропозицією 5,1 мільйона гривень, приватне підприємство «Ефект» зі ставкою 5,3 мільйона гривень, а також товариство з обмеженою відповідальністю «Глорія-Імпекс», яке запропонувало 5,4 мільйона гривень.

Упродовж трьох раундів фірма «Глорія-Імпекс» підняла свою пропозицію до 7 мільйонів гривень, Володимир Сопронюк – до 8 мільйонів гривень, а ПП «Ефект» – до 8,2 мільйона гривень. За результатами торгів ця пропозиція стала переможною.

ПП «Ефект» займається будівельною діяльністю майже 24 роки й нині зводить у передмісті Луцька ряд багатоповерхівок. Її власником є Сергій Бохонко з Підгайцівської громади – зять колишнього депутата Волинської обласної ради, власника ще однієї будівельної компанії ТОВ «Житлобуд-2» Леоніда Стефановича. У 2020 році Сергій Бохонко балотувався у депутати цієї громади від «Європейської солідарності».

Головний конкурент на аукціоні Володимир Сопронюк 9 років займається оптовою торгівлею деревиною та будматеріалами. Він зареєстрований підприємцем у Ковелі.

ТОВ «Глорія-Імпекс» зареєстроване майже 30 років тому. Власником фірми є луцький підприємець Володимир Гнатюк.

Таким чином, базу відпочинку на озері Світязь продали майже вдвічі дорожче початкової оцінки (4,8 мільйона гривень). Невдовзі між регіональним відділенням Фонду державного майна та ПП «Ефект» має бути укладений договір купівлі-продажу.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (6)
  1. А деж той депутак такі гроші взяв,де можна у Ковелі заробити 8 мільйонів. коли зарплати 8 тисяч гривень,

  2. При продажі державної нерухомості ніхто і ніколи з простого люду нічого не придбав і не придбає, не дозволяють фінанси. А звідкіля гроші в депутатів?

  3. Якщо перевести 8,2 млн. грн. наприклад в Євро, скажімо, 42 грн – 1 євро, то це виходить аж 195,238 тис. євро. Як багато. За один квадратний метр недобудованого спального корпусу (195,2/476,2=410 (євро/м кв.)). І це, не враховуючи інших будівель та споруд, землі, в курортній місцині, коло озера Світязь. Я не знаю, як такий бізнес держави назвати. Якби, скажімо, за мільйон євро продали, то це б виглядало якось реальніше, а так. ? Хіба може що війна, і я в сьогоднішніх цінах не розбираюсь?

    1. Тому що ціна встановлюється на основі балансової вартості комплексу цих будівель, але враховуючи, що штучно коло учасників обмежити доволі важко(це не тендера) то це близька реальна ціна. Плюс недобудови, хоча це вигідна покупка безумовно, і без земельних ділянок

  4. Поки одні кладуть голови за Україну. Інші шикують собі на 100. І ніяке тцк їм не вручить повістку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X