Директор не повертає землю, хоч оренда давно закінчилася

15.05.2020 о 22:11 · 4 хв читання
Микола Мельник / Фото Волинського ОУЛМГ

На вимогу депутата міської ради контролюючі органи взялися за перевірку, яка невдовзі «забуксувала».

Ковельська міська рада рішенням від 24 березня 2011 року надала ковельчанину Миколі Мельнику в оренду для городництва без права зміни цільового використання земельну ділянку площею 859 квадратних метрів на вулиці Лісовій терміном на 5 років. Через місяць, 26 квітня, він підписав договір оренди з міським головою Олегом Кіндером. Також між сторонами було підписано акт приймання-передачі земельної ділянки.

Договір укладено на 5 років (до 24.03.2016 р.). Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію

– говориться у договорі в пункті 8

На сьогодні Микола Мельник, який працює директором державного підприємства «Камінь-Каширське лісове господарство», мав би користуватися ділянкою за умови продовження оренди. Втім, на депутатське звернення міський голова Олег Кіндер повідомив, що він не звертався до Ковельської міської ради з питанням щодо поновлення договору оренди землі у 2016 році.

Тобто термін оренди закінчився і орендар зобов’язаний звільнити земельну ділянку.

Однак, як свідчать відкриті дані з Публічної кадастрової карти України, на даний час Микола Мельник продовжує й надалі використовувати на вулиці Лісовій земельну ділянку комунальної власності (кадастровий номер 0710400000:28:002:0055), при чому з грубим порушенням її цільового призначення. На ділянці не проводиться городництво, а є штучна водойма, яку орендар огородив парканом, що є порушенням пунктів 15, 16, 17, 28, 29, 30, 31 договору оренди.

Згідно п. 21 договору, «Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов’язаних зі зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначено сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв’язується у судовому порядку».

Згідно п. 39 договору, «Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку допускається в зв’язку з використанням землі орендарем не за цільовим призначенням та умов її надання».

У зв’язку із закінченням три з половиною роки тому терміну оренди землі та її нецільовим використанням депутат Ковельської міської ради з фракції «УКРОП» Володимир Косцьов’ят ще торік звернувся до керівника Ковельської місцевої прокуратури. Просив заявити до Господарського суду Волинської області позов в інтересах держави в особі Ковельської міської ради до Миколи Мельника, щоб визнати недійсним договір оренди землі від 26 квітня 2011 року, зобов’язати даного громадянина повернути земельну ділянку територіальній громаді міста та відшкодувати збитки за її тривале нецільове використання у розмірі, який мають визначити фахівці.

Така судова практика існує і органи прокуратури доволі часто та успішно подають подібні позовні заяви до суду, про що повідомляє відомча прес-служба.

Перед депутатом прокурори мало себе в груди не били, запевняли, що справедливість запанує. 26 листопада 2019 року заступник керівника місцевої прокуратури Олександр Олішкевич повідомив, що «прокуратурою ініційовано проведення перевірки Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області з приводу наявності в діях гр. Мельника М.І. порушень земельного законодавства».

За результатами проведення перевірки Ковельською місцевою прокуратурою буде вирішуватися питання про вжиття заходів представницького реагування

– йдеться у листі Олександра Олішкевича

Володимир Косцьов’ят побував на прийомі в прокурора Волинської області Тараса Безрукого, який запевняв, що органи прокуратури завжди стояли і будуть стояти на сторожі законності та правопорядку. Пообіцяв, що Косцьов’ята, як депутата міської ради та заявника, обов’язково проінформують про результати прокурорської перевірки. Однак ці слова виявилися пустопорожніми обіцянками-цяцянками, а на земельній ділянці продовжує хазяйнувати той самий «орендар».

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X