Ковельчани не можуть приватизувати ділянки, де роками обробляють городи

27.08.2022 17:37
Фото: ТРК «Аверс»

Ковельчани, які живуть біля водосховища, десятиліттями обробляють там городи. Частину землі досі не можуть приватизувати, хоча неодноразово зверталися до міської ради.

Нещодавно мешканці вулиці Волі в Ковелі неабияк сполошилися, адже бояться, що замість їхніх городів тут можуть з’явитися чиїсь особняки, – повідомляють сьогодні «Волинські новини» з посиланням на сюжет ТРК «Аверс».

Публікація за темою: «Бої» за землі Ковеля, або для чого будувати дорогу вздовж набережної

Раніше, в 50-х роках, не було актів на землю. Люди просто платили податок на ту землю, якою користувалися. Це були наші дідусі, бабусі. Ми – їхні спадкоємці

– зазначає місцева жителька Оксана Бровченко

60-й рік. Написано, що в нас 15 соток землі, яку нам дали під будівництво і городництво. Тобто наші батьки звели тут наші будиночки. Їм виділили землю під це будівництво

– каже Лідія Роєва

Нині люди мають право власності лише на 10 соток. В оформленні решти землі, що біля водосховища, їм відмовили.

У 2006 році ми зробили всі документи. Пішли на виконком. Нам сказали іти до головного архітектора. Архітектор сказав, що немає червоної лінії. Сьогодні я це згадую, а мені заявляють, що письмово не зверталася. Хіба я для себе ці документи робила?

– нарікає Оксана Бровченко

Ковельчани забили на сполох, коли побачили проєктний план території та червоні лінії. На плані вздовж набережної передбачено і дорогу, і ділянки під будівництво. Ідеться саме про ті землі, де нині городи.

Публікація за темою: У проєкті біля веслувальної бази передбачили і дорогу, і кафе-бар

Спроєктували дорогу по зеленій зоні. Навіть не архітектор зрозуміє, навіщо тут дорога: щоб зробити вулицю й надати номери… Це мають бути ділянки для наших родин, для членів наших сімей, для тих, хто не використав безплатну приватизацію… Вони хочуть зробити дорогу, зробити ділянки й роздати їх, хоча обіцяють, що дадуть нам

– обурюється Оксана Бровченко

Мій син стоїть на черзі. В нього багатодітна сім’я і дитина з інвалідністю. Чому ми не можемо приватизувати землю? Я свою приватизацію не використала. Ми не раз зверталися до головного архітектора. Мені сказали: «Не переживайте, ніхто у вас нічого не буде забирати». Ми навіть хотіли взяти землю в оренду, але нам сказали: «Нащо вам та оренда, вам хіба немає де гроші діти?

– пригадує Тетяна Івчик

За словами місцевих, затвердження детального плану міськрада відклала. Людям пообіцяли доопрацювати проєкт і взяти до уваги їхні звернення. Однак ковельчани бояться, аби вздовж набережної не виросли нові особняки. Пригадують: їх навіть не запросили на громадські слухання, які відбулися 19 липня.

У міськраді запевняють, що жителі вулиці Волі зможуть приватизувати ділянки. Спершу, однак, потрібно впорядкувати і затвердити документацію.

Публікація за темою: Землю під веслувальною базою міська рада передала під «ринкову інфраструктуру»

Перший заступник Ковельського міського голови, лучанин Тарас Яковлев наголошує: 50 метрів захисної прибережної смуги від водосховища не зможе приватизувати ніхто. Тому якщо люди використовують частину землі прибережної смуги, то її вилучать. Решту (за межами червоних ліній) можна буде приватизувати.

Ніяких планів, ніяких містобудівних документів, які говорять про щось інше, ніхто не робив і ніхто не бачив. Люди, якщо напишуть заяви, зможуть приватизувати земельні ділянки, які використовують, але після того, як ми затвердимо детальний план, який передбачає винесення червоних ліній, охоронних зон, червоних смуг відповідно до природоохоронного законодавства

– пояснив Тарас Яковлев

Якщо депутати дійдуть згоди на сесії міськради та затвердять детальний план, люди зможуть подати заяви й отримати дозвіл на розроблення землевпорядної документації на наступній сесії.

Поділитися:

Коментарі

 1. а прокурорчики де будуть особняки будувати. Може біля кладовища їм ділянку дасте? Їм біля річечки хочеться. та ще й берег річки приватизувати

 2. нехай подякують “тоталітарному режиму” що взагалі їм там дали побудуватись. Зараз дулю мали б вони біля річки

  1. З такими яшами хрін би хтось взагалі десь побудувався чи отримав житло з місцевих.

 3. Ти, колаборанте, не торговець землею, а торговець своїм нікчемним тілом і чорною душею. Звіздуй в кацапстан, там милий для тебе тоталітарний режим з клінічним шизофреніком на чолі.

 4. Це так само вкрали землю між Володимирською і 1гоТравня. Точно така сама схема.
  Який толк змінювати мера , якщо мафія 30 років незмінна , тільки верхушка міняється.

 5. Був би мером обраний нами Чайка, а не призначений палицею коломойського яковлєв, було б все нормально.

 6. Що заважає Чайці бути справжнім мером, а не лялькою в руках деяких осіб? Одумайся пане Ігорю- будь мужиком!

 7. Вважаєте, що він зовсім нульовий і навіть ніколи не рипається, робить те ,що накажуть? Цікаво, за яку винагороду?

 8. Вони хочуть щоб все було так як є. Щоб огороди були на березі річки і вони б мали можливість брати воду в річці та поливати огороди. Щоб понад річкою ніхто не шастав, а то будуть заглядати в огороди та начнуть смакувати їх овочами. А тут на, ще придумали прокласти по березі дорогу. Вони хто зна що будуть придумувати для того щоб цього не було, щоб все було так як є. Щоб берег річки був лише у їх користувані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.